про твої фінанси

Як заощадити заряд батареї телефону

Великий і яскравий дисплей, безлімітний інтернет, мегакорисні віджети і додатки, постійний зв'язок з колегами та друзями, чудові фото і останні новини світу - смартфони міцно зайняли місце в нашому житті. Вони зручні, корисні і незамінні, але чомусь часто вмирають в самий невідповідний момент. І тоді кожен з нас задається питанням, як економити батарею на телефоні? Як підтримувати життя гаджета максимально довго, якщо немає можливості зарядити його? - свої поради приготував Prostobank.ua


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Куди витрачається заряд?
 2. Загальні способи економії заряду батареї смартфона
 3. Як економити заряд на Андроїд з допомогою налаштувань дисплея
 4. Доступ до інтернет і економія батареї
 5. Додатки для економії батареї смартфона

Prostobank.ua поділиться простими способами економії заряду батареї. Як правило, загальні рекомендації можна застосувати для будь-яких смартфонів (Android, iPhone, Windows Phone і т.д.). Різниця лише в навігації по меню і версії системи. Чим сучасніша ОС, тим більше в ній автоматизованих і адаптивних рішень, але автоматичні опції не завжди краще ручних налаштувань. Тому рекомендуємо навіть власникам останніх новинок ринку знати основи економії заряду.

Куди витрачається заряд?

Щоб навчитися економити батарею смартфона, слід знати, що «з'їдає» енергію:

 • дисплей - споживання залежить від його розміру, типу і налаштувань;
 • робота ОС - основні програми і різні додатки, активні процеси і фонові;
 • зв'язок, бездротові мережі - максимум енергії потрібно при підключенні і пошуку мережі;
 • правильне використання батареї і телефону в цілому.

Відповідно, щоб уникнути необхідності постійно економити батарею смартфона, слід подумати про це ще до покупки. Чим більше екран і могутніша система, і чим тонше девайс, тим частіше буде потрібна підзарядка.

Виходячи з того, куди йде заряд, будемо вчитися витрачати його розумно і при необхідності економити до зустрічі з розеткою.

Загальні способи економії заряду батареї смартфона

 • Саме елементарне - позбудьтеся від звички щохвилини включати телефон, щоб перевірити заряд, тим самим ви його витрачаєте.
 • Режим енергозбереження передбачено у всіх сучасних андроїдів та інших ОС. Але він включається автоматично, коли залишається дуже мало енергії. Якщо ви знаєте, що потрібно розтягнути життя телефону на добу або хоча б до вечора, можете відразу включити режим вручну. Тільки враховуйте, що при цьому екран стає досить тьмяним, і знижується продуктивність системи.
 • Високі і низькі температури прискорюють розрядку акумулятора. Щоб економити заряд батареї на Айфоні, виробник навіть рекомендує точний температурний діапазон. І Андроїд - не виняток. Літій-іонні батареї чутливі до спеки і холоду, незалежно від типу пристрою. З цієї ж причини не залишайте телефон підключеним до розетки без потреби.
 • Функції вібродзвоника і вібрації при натисканні на екран споживають енергію - краще їх відключити.

Фахівці рекомендують час від часу проводити калібрування акумулятора смартфона. Нехитра процедура дозволить оптимізувати ємність батареї і точно розуміти, наскільки індикатор заряду відповідає дійсності. Напевно вам доводилося стикатися з тим, як телефон самостійно вимикався, а індикатор показував ще 15% заряду.

Як економити заряд на Андроїд з допомогою налаштувань дисплея

 • Збалансуйте яскравість дисплея. Встановіть мінімальний показник, при якому вам буде комфортно.
 • Вимкніть автоповорот екрану.
 • Вимкніть / видаліть віджети, якщо вони є.
 • Замініть анімовану заставку на статичну.
 • Встановіть мінімальний час автоматичного вимкнення дисплея.

Для девайсів з екраном AMOLED рекомендуємо поставити чорний фон. Якщо вірити експериментам користувачів, це дозволить економити близько 20% енергії. Сумніваєтеся? У вас завжди є шанс перевірити це на власному досвіді.

Доступ до інтернет і економія батареї

Вчимося грамотно економити заряд батареї, залишаючись на зв'язку. Відсіюємо міфи і діємо зі знанням справи.

 • Bluetooth і Wi-Fi споживають багато енергії. Звичайно ж, відключайте бездротові мережі, якщо вони найближчим часом вам точно не потрібні і немає підключених до телефону гаджетів. Корисно знати, що Wi-Fi економніше, ніж мобільний інтернет, і місце розташування через вай-фай визначається простіше і швидше. Але в разі нестабільного сигналу Wi-Fi батарея буде спустошуватись швидше через постійний пошуку мережі. І тоді краще його відключити. Щоб не морочитися, можете встановити додаток для економії заряду на Андроїд, який відключає бездротові мережі в разі їх невикористання.
 • GPS - визначення місця розташування в принципі краще включати тільки в разі потреби, коли потрібно використовувати карту або навігацію, або якимось додаткам потрібні геоданні.
 • Мобільний зв'язок. Швидко - не завжди добре, особливо якщо мова про економію заряду смартфона. Більше енергії з'їдає підключення через 4G, тому без доступу до розетки краще перейти на 3G або взагалі 2G. Як і з вай-фай, нестабільний мобільний зв'язок сильно розряджає батарею, тому в умовах слабкого покриття краще перевести смартфон в авіа-режим.
 • Якщо вам необхідний постійний, але економний вихід в інтернет, зупиніть синхронізацію і оновлення. Підключений до мережі смартфон постійно взаємодіє з різними додатками, пристроями та сайтами, і при цьому «садить» акумулятор без вашого відома. Оновлювати пошту та інші сервіси / додатки можна вручну в міру необхідності.
 • Енерговитрати фонових додатків неоднозначні. З одного боку, здається логічним, що все зайве потрібно закрити. З іншого боку, якщо додаток часто використовується, краще залишити його в фоновому режимі. Адже запуск програми вимагає більше ресурсів, ніж перезапуск з фону.

Додатки для економії батареї смартфона

Не секрет, що для вирішення такої важливї проблеми вже існує безліч утилітів. Платні та безкоштовні програми турбуються про ваші нерви і управляють витратою енергії. Вони сканують роботу телефону, визначають причини великих енерговитрат, відключають, видаляють або «присипляють» зайві процеси, повідомляють власника про актуальний стан справ і т.д.

Наскільки ефективні, корисні і потрібні саме вам такі додатки для економії заряду, слід з'ясовувати на власному досвіді. При виборі орієнтуйтеся, в першу чергу, на відгуки тих, хто вже випробував програму. Деякі утиліти допомагають заощадити до 30% заряду, але трапляється і так, що самі додатки пристойно «з'їдають» енергію.

Кожен утиліт має свої особливості роботи. Наприклад, Llama відстежує роботу бездротових мереж. Додаток Greenify не закрие і не видалить імовірно зайві процеси, а просто «приспить» їх. Battery Doctor відомий оптимізацією роботи акумулятора. Пробуйте, що підійде вам.

Прості правила допоможуть розтягнути заряд батареї телефону на довгий час. Але якщо у вас заплановане тривале відлучення від розетки, не забудьте взяти повербанк або запасний акумулятор.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики