про твої фінанси

Основні пам'ятки Харкова: що подивитися і куди сходити

Вирушаючи до Харкова, не всі знають, що цікавого можна побачити в цьому чудовому місті. Саме тому Bankchart.com.ua вирішив перерахувати і коротко розповісти про основні визначні пам'ятки Харкова.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Площа Свободи
 2. Держпром
 3. Покровський собор
 4. Успенський собор
 5. Музей води
 6. Музей керамічної плитки та сантехніки
 7. Музей «Космос»
 8. Харківський планетарій
 9. Музей сексу і сексуальних культур світу
 10. Харківський художній музей
 11. Фонтан «Дзеркальний струмінь»
 12. Харківський театр опери та балету імені Миколи Лисенка
 13. Парк імені Горького
 14. Харківський зоопарк
 15. Дельфінарій «Немо»
 16. Пам'ятник героям роману «12 стільців»
 17. Інші пам'ятки Харкова

Площа Свободи

Перше, з чого варто почати своє знайомство з першою столицею нашої батьківщини, це з площі Свободи. Чим вона примітна? А тим, що ця площа є найбільшою в Україні та однією з найбільших в світі. До того ж, на даній площі проходять всі головні гуляння міста.

Держпром

З площі Свободи можна побачити Держпром - перший, так званий, радянський хмарочос. Його висота - 13 поверхів. Зараз така висота здається смішною. Але в двадцятих роках 20 століття Держпром був першою висотною будівлею в нашій країні.

Покровський собор

З усіх православних пам'яток Харкова золотоверхий Свято-Покровський собор можна назвати однією з головних. Зведений собор в кінці 17 століття. І на сьогоднішній день він є одним з найстаріших збережених кам'яних будівель в сучасному Харкові.

Успенський собор

Ще однією православною пам'яткою першої столиці України є Успенський собор. Зведений він в середині 17 століття і вважається найбільш відвідуваним собором в Харкові. Знаходиться собор в центрі міста, на перетині вулиць Університетської та Квітки-Основ'яненка.

Музей води

Хочете дізнатися, як прокладено водогін в Харкові і як вода надходить в будинки жителів міста? А також побачити макети колодязя-чайника, сирійського водяного колеса і багато іншого? Вам - в харківський Музей води.

Музей керамічної плитки та сантехніки

Відразу після Музею води можна піти в Музей керамічної плитки та сантехніки, щоб побачити предмети побуту минулих століть, а також справжні кахельні печі 19 століття.

Музей «Космос»

А ті, кому цікаво, що відбувається за межами нашої планети, можуть відвідати перший в Україні музей, присвячений космонавтиці і уфології.

Харківський планетарій

Щоб далеко не йти від теми космосу, після музею «Космос» можна відразу відправитися в Харківський планетарій, який є другим за величиною в нашій країні і першим, на думку багатьох, з точки зору технічної оснащеності і різноманітності освітніх програм.

Музей сексу і сексуальних культур світу

В даний музей можуть потрапити тільки ті, кому вже виповнилося 18 років. Винятком є ​​лише підлітковий зал, потрапити в який можна з 15 років.

Що можна побачити в музеї? У музеї представлені експонати, які розповідають про сексуальну культуру різних країн - від африканських до європейських і американських. До того ж тут можна послухати лекції про сексуальні стосунки і відносини в шлюбі.

Харківський художній музей

Головний музей першої столиці України. Вважається одним з найважливіших в нашій країні. Відвідавши Харківський художній музей, можна побачити картини таких відомих художників, як І. Є. Рєпін, К. П. Брюллов, І. К. Айвазовський, І. І. Шишкін та багатьох інших. Всього в музеї понад 25 тисяч експонатів.

Фонтан «Дзеркальний струмінь»

Після відвідин музеїв можна відправиться до фонтану «Дзеркальний струмінь», який справді вважається символом Харкова і одним з найбільш відвідуваних місць міста. Особливою популярністю фонтан «Дзеркальний струмінь» користується у молодят. Побудований він у 1947 році, а свою назву отримав завдяки струменям, які, вириваючись з чаші, утворюють подобу дзеркальної поверхні.

Харківський театр опери та балету імені Миколи Лисенка

Недалеко від вищезгаданого фонтану знаходиться Харківський театр опери та балету імені Миколи Лисенка - перший оперний і один з провідних театрів нашої держави. Репертуар театру налічує близько 60 вистав, які йдуть як в ранковий, так і у вечірній час. Вистави в театрі проводяться українською, російською, італійською та французькою мовами. Тут можна побачити як сучасні, так і класичні постановки балету.

Парк імені Горького

Тим, хто приїхав до Харкова з дітьми, без роздумів можна вирушати в Парк імені Горького. Це - «Харківський Діснейленд» площею понад 130 гектарів. Тут можна не тільки вдосталь нагулятися, але і покататися на різних атракціонах, потанцювати, перекусити в одному з кафе, помилуватися озером з лебедями, продемонструвати свою фізичну підготовку і ін. Для зручності відвідувачів, парк розділений на кілька тематичних зон.

Харківський зоопарк

Після розваг у Парку імені Горького можна відправиться з дітьми в Харківський зоопарк, в якому можна побачити близько 400 видів представників тваринного світу. А якщо ви опинилися в Харкові з 1 травня по 1 жовтня, у вас є можливість не тільки побачити тих чи інших тварин, але також доторкнутися до деяких з них.

Дельфінарій «Немо»

Якщо зоопарки є в багатьох містах, то дельфінарії, стали рідкістю. Тому, якщо опинився в Харкові, то не впусти можливість відвідати харківський дельфінарій і помилуватися виступами дельфінів, морських котиків, білих китів і морських левів. У скільки обійдеться похід в дельфінарій, можна  дізнатися перейшовши за наступним посиланням.

Пам'ятник героям роману «12 стільців»

Тим, хто є шанувальником творчості Ільфа і Петрова і, зокрема, роману «12 стільців», рекомендуємо відправиться на вулицю Ярослава Мудрого до входу в кафе «Ріо» і зробити фотографії зі своїми улюбленими персонажами.

Інші пам'ятки Харкова

Ми перерахували лише малу частину пам'яток першої столиці України. З іншими можна ознайомитися тут.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

Від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком

Оплати в один дотик з технологією payWave

Знімайте та поповнюйте на будь-які суми

Безкоштовне поповнення та будь-які безготівкові розрахунки

Без плати за обслуговування

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

RwS bank

Депозит для фізичних осіб «Stability»

Отримуйте максимальний дохід від валютних накопичень

Ставка у валюті, % річних - до 4%

Сума - від 100 євро / долар

Максимальна сума - без обмежень

Депозитний вклад захищено Фондом гарантування вкладів фізичних осіб

Корисні статті з даної тематики