про твої фінанси

Головні пам'ятки Вінниці або що подивитися в місті фонтанів

У нашій країні є безліч міст, в яких можна цікаво провести вихідні. Одним з таких є Вінниця. А чому саме цікаве це місто і що можна подивитися в Вінниці, розповідає Bankchart.com.ua


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Що подивитися в Вінниці за один день

  1.1. Світломузичний фонтан

  1.2. Преображенський собор

  1.3. Водонапірна вежа

  1.4. Парк Горького

  1.5. Музей Пирогова

  1.6. Набережна Південного Бугу

  1.7. Музей ретро-техніки «Автомотовелофототелерадіо»

Що подивитися в Вінниці за один день

Світломузичний фонтан

Навіть ті, хто жодного разу не був у Вінниці, знають про цю пам'ятку. І це не дивно, адже подібного фонтану немає більше ні в одному місті нашої країни. А в Європі, наприклад, він посідає перше почесне місце, як найбільший з плаваючих фонтанів.

Висота струменя цього фонтану під час шоу може досягати висоти 70 метрів, а фронтальний розкид води - значення, рівного двом таким висотам (тобто 140 метрів). А вода, яка використовується ним, береться не зі спеціального басейну, а прямо з річки. Що робить його ще більш унікальним.

Преображенський собор

Ті, хто не уявляє свою екскурсію по новому місту без відвідування святих місць, можуть сходити в Спасо-Преображенський кафедральний собор. І якщо зовні для людини, яка не розбирається в архітектурі, він не особливо цікавий, то інтер'єр собору мало кого залишить байдужим. Всередині собору знаходяться красиві фрески та вітражі, які без перебільшення можна назвати справжнім витвором мистецтва. До того ж цей собор цікавий своєю унікальною акустикою (люди, що знаходяться в різних його кутках і при цьому не голосно розмовляють, можуть чути один одного).

Водонапірна вежа

Ця споруда була побудована майже 110 років тому і вже давно не використовується за призначенням. На сьогоднішній день на вежі встановлені головний міський годинник, всередині неї знаходиться музей, а зверху - оглядовий майданчик. Оточена вона просторою площею, де можна присісти і відпочити на одній з лавок або ж відвідати одне з місцевих кафе.

Парк Горького

Відмінне місце для того, щоб цікаво провести час з дітьми. Тут є і колесо огляду, і будинок жахів, і дитяча залізниця, і інші цікаві атракціони. До того ж, тут знаходиться міні-парк з дванадцятьма копіями відомих архітектурних пам'яток Вінниці, який вартий уваги гостей цього чудового міста.

Музей Пирогова

Цей музей - не що інше, як колишня садиба відомого хірурга Миколи Пирогова. На її території можна:

 • прогулятися по парку, в якому до цих пір ростуть дерева, посаджені самим Пироговим;
 • відвідати будинок хірурга з експозицією про його життя і діяльність;
 • сходити в музей-аптеку;
 • сходити до церкви-некрополь, де знаходиться тіло Пирогова.

Вхід на територію садиби обійдеться всього в 20 грн. За відвідування будинку хірурга доведеться окремо заплатити 80 грн., за відвідування музею-аптеки - 40 грн., церкви-некрополі - 50 грн.

Набережна Південного Бугу

Прогулятися по набережній у Вінниці - відмінна можливість хоч якось врятуватися влітку від жари, що виснажує або просто-напросто скоротати небагато часу в період очікування шоу світломузичного фонтану.

Музей ретро-техніки «Автомотовелофототелерадіо»

Відвідати цей музей буде цікаво не тільки дорослим, але й дітям. Адже тут можна не просто подивитися на раритетні автомобілі (їх колекція налічує близько ста експонатів), а також і забратися в них (а яка дитина не буде від цього в захваті).

До речі, як видно з назви музею, раритетні автомобілі - не єдине, чим він цікавий. Тут також зібрана колекція раритетної техніки: від всіляких патефонів до фотоапаратів.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

Від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком

Оплати в один дотик з технологією payWave

Знімайте та поповнюйте на будь-які суми

Безкоштовне поповнення та будь-які безготівкові розрахунки

Без плати за обслуговування

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Страховая группа ТАС

Страховка онлайн

Туристична страховка онлайн: три програми на вибір

Обов'язкова автоцивілка від лідера ринку

Корисні статті з даної тематики