про твої фінанси

Поради щодо вибору кухонної витяжки

На кухні ми проводимо досить багато часу, тому потрібно стежити за якістю повітря. Саме тут, при приготуванні їжі повітря насичується парами, продуктами згоряння газу, різними запахами, він стає надмірно зволоженим і нагрітим. Bankchart.com.ua розказує, як вибрати і скільки коштує витяжка на кухню в інтернет-магазинах Києва і України.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Пропускна здатність (продуктивність) кухонної витяжки
 2. Режими роботи витяжки
 3. Фільтри для витяжок
 4. Види кухонних витяжок
 5. Рівень шуму
 6. Матеріал корпусу витяжки
 7. Освітлення
 8. Безпека
 9. Панель управління витяжок
 10. Додаткові функції кухонних витяжок:
 11. Порядок вибору кухонної витяжки
 12. Де купити витяжку на кухню недорого: ціни в інтернет-магазинах

Це все негативно впливає на наше самопочуття і настрій. Надлишкова вологість повітря може викликати нудоту, запаморочення, продукти згоряння газу - головний біль, вони знижують кількість кисню в крові. Запахи після приготування їжі можуть зіпсувати настрій і апетит. Крім впливу на самопочуття людини, кіптява і жир осідають на кухонних меблях, стелях, і боротися з ними доведеться довго.

Тому на кухні потрібно забезпечити гарне провітрювання. Це можна доручити кухонній витяжці. Так називають очищувачі повітря, витяжні кухонні вентилятори. Вони вловлюють загазоване вологе повітря над плитою і видаляють його за межі приміщення або ж ретельно очищають за допомогою декількох фільтрів. Вважається, що хороша витяжка може менше, ніж за 10 хвилин видалити майже всі запахи і забруднення з кухні. Асортимент кухонних витяжок дуже широкий, і можна знайти ту модель, яка підійде за функціями, ціною і дизайном.

Пропускна здатність (продуктивність) кухонної витяжки

Це кількість повітря, що пропускається через витяжку за одиницю часу (кубометрів на годину). Для електричних плит і двухконфорочних газових, потрібні витяжки з витратою повітря не менше 60 кубометрів на годину, для чотирьохконфорочних газових плит - не менше 90 кубометрів на годину. Сучасні витяжки мають пропускну здатність від 180 до 700 кубометрів на годину і більше.

Оптимальний повітрообмін на кухні - змінність повітря 10-12 разів на годину (це називається ще кратністю обміну повітря).

Необхідна продуктивність кухонної витяжки =  обсяг  х  кратність повітрообміну.

Обсяг приміщення можна вичислити за такою формулою:

Обсяг  =  довжина  х  ширина  х  висота

Тобто для обчислення необхідної продуктивності кухонної витяжки, потрібно обсяг кухні (без урахування площі, зайнятої меблями і приладами) помножити на 10.

Максимальна потужність витяжки використовується не часто, тільки при смаженні, однак більш потужна витяжка дозволить швидше і ефективніше позбутися від неприємних запахів і випарів. А в інших випадках (варінні, гасінні при закритій кришці) можна використовувати витяжку на меншу потужність.

Зауважимо, що витяжку потрібно включати одночасно з плитою, а вимикати через 5-10 хвилин після вимкнення плити. Якщо в кухні щось підгоріло, то двері закривати не слід. Потрібно залишити двері відкритими і відкрити кватирку в іншій кімнаті.

Режими роботи витяжки

Кухонні витяжки можуть працювати в двох режимах:

 • режимі  відтоку;
 • режимі  циркуляції  повітря.

У режимі відтоку повітря працює проточний очисник повітря, який видаляє кухонне повітря з приміщення через вентиляційну систему будівлі або через отвір в стіні. За рахунок перепаду тиску, в кухню надходить свіже повітря. У такому режимі вентиляції використовуються жирові фільтри (фільтри грубого очищення) для захисту внутрішніх деталей витяжки від кіптяви і жиру. Режим відтоку варто використовувати при роботі духовки для того, щоб уникнути переохолодження на кухні.

При роботі в режимі циркуляції, повітря проходить через жировий і вугільний фільтри, які очищають його і повертають назад в приміщення. Такий режим роботи незамінний там, де немає можливості забезпечити відтік повітря назовні і взимку, щоб не викидати тепле повітря.

Фільтри для витяжок

У витяжках зазвичай використовуються жировий і вугільний фільтри.

Жировий фільтр  (фільтр грубої очистки) затримує дрібні частинки і кіптяву, що захищає внутрішні деталі витяжки та стінки повітряпроводу від бруду і жиру. Жирові фільтри можуть бути одноразовими (їх після використання викидають) і багаторазовими (час від часу їх потрібно виймати і промивати теплою водою із засобом для миття посуду).

Жирові фільтри можуть бути різних типів:

 • алюмінієві багаторазові фільтри складаються з декількох шарів перфорованого алюмінію. Їх потрібно мити кожні два тижні, без зусилля, щоб не пошкодити шари алюмінію;
 • акрилові багаторазові фільтри миють зазвичай один раз в місяць вручну в теплій воді, не віджимаючи;
 • одноразові фільтри зі спеціального паперу, флізеліну або синтепону. Їх потрібно викидати тоді, коли в нижній частині фільтра проявляються кольорові знаки (вони стають видимими через отвори решітки).

У деяких моделях витяжок є індикатор заміни фільтра.

Вугільні фільтри  (фільтри тонкого очищення) вловлюють запахи на кухні, шкідливі гази і парові домішки. Така тонка очистка необхідна в умовах недостатньої вентиляції. Вугільні фільтри очистити неможливо, їх потрібно замінювати (так при покупці витяжки з таким фільтром варто купити відразу і запасний фільтр). Недоліком вугільних фільтрів є втрата повітрям легких іонів, тому після використання вугільних фільтрів потрібно підтримувати нормальну концентрацію озону в повітрі за допомогою іонізатора.

Види кухонних витяжок

 • Плоскі підвісні витяжки  монтуються на стіну над плитою під шафкою. Такі витяжки мають не дуже велику потужність, працюють в режимі циркуляції, мають два види фільтрів (грубої і тонкої очистки) і коштують недорого.
 • Купольні (камінні) кухонні витяжки  повторюють форму каміна, можуть бути різних кольорів і форм, коштують досить дорого. Вони призначені для роботи в витяжній системі вентиляції.
 • Вбудовувані витяжки  вмонтовуються в шафку над плитою і мають висувний екран. Зазвичай в таких витяжках 1-2 мотора, різні фільтри і хороше співвідношення ціна-дизайн-якість.

Рівень шуму

У сучасних моделях витяжок шум при максимальній потужності зазвичай не перевищує 40-50 Дб (нормальний рівень шуму для приміщення - це тиха розмова на відстані 3 метрів). Шум діє на людину гнітюче, а при збільшенні продуктивності витяжки, рівень шуму збільшується. Так що при виборі  кухонної витяжки  потрібно вибрати модель з оптимальним співвідношенням продуктивності і шуму.

Матеріал корпусу витяжки

Корпус витяжки може бути виготовлений з наступних матеріалів:

 • емаль  - найдешевший матеріал, міцний і надійний;
 • нержавіюча  сталь  - красиво і дорого виглядають, добре миються, але на витяжці можуть залишатися сліди від рідини;
 • алюміній  - не боїться корозії, його легко підтримувати в чистоті;
 • загартоване  тоноване  скло  - красиво і вишукано, коштує недешево.

Освітлення

Всі кухонні витяжки оснащені освітлювальними панелями.

Лампи, які використовуються в кухонних витяжках, можуть бути наступних типів:

 • лампи  розжарювання  (потужність - 20-40 Вт) - мають злегка червонуватий відтінок, в деяких моделях можна регулювати освітлення і фокусувати над варильною поверхнею плити;
 • галогенні  лампи - лампи розжарювання, до складу газової суміші яких входять галогени. Світло таких ламп найбільш близьке до природного, вони коштують дорожче, але споживають менше енергії;
 • флуоресцентні  лампи (потужність - 9-13Вт) - найбільш економічні, колір ближче до фіолетового, синього відтінку.

Безпека

Кухонні витяжки мають подвійну ізоляцію електричних ланцюгів, більшість моделей мають функцію захисного відключення через кілька годин безперервної роботи.

Витяжки з жировим фільтром потрібно берегти від відкритого вогню і включати тільки тоді, коли на конфорках стоїть посуд.

Важливо заземлити кухонну витяжку і правильно встановити. Кріпиться витяжка до стелі, стіни або кухонної шафки. Для грамотної установки, особливо проточної витяжки, варто залучити фахівця.

Панель управління витяжок

Управління кухонною витяжкою може бути наступним:

 • ползунковое управління , при якому швидкість роботи витяжки регулюється повзунком. Це недорогий вид управління витяжкою;
 • кнопкове управління  розташовується на лицьовій або окантовочній частини витяжки. Для активізації необхідної функції потрібно утопити відповідну кнопку, для наступної функції - втопити наступну кнопку (попередня кнопка автоматично відключиться). Це найнадійніший і найдешевший вид управління;
 • сенсорне управління  - при такому управлінні потрібно легко натиснути потрібну кнопку, для відключення - ще раз натиснути. Сенсорне управління коштує дорожче кнопкового;
 • електронне управління  дозволяє програмувати роботу витяжки на весь період її роботи (міняти швидкість вентилятора, при збільшенні пару автоматично збільшується потужність і т.д.). При завершенні роботи витяжка знеструмлюється. Для можливості такого автоматичного управління в витяжку вмонтовані ультразвукові датчики, і коштують такі витяжки дорожче.

На панелі управління кухонної витяжки розташований перемикач швидкості, вмикач електровентилятору і освітлення.

Додаткові функції кухонних витяжок:

 • інтервальне включення - один раз на годину витяжка автоматично включається в режимі відведення на мінімальній потужності;
 • залишковий хід вентилятора - витяжка продовжує роботу на мінімальній потужності протягом 10-15 хвилин після вимкнення плити;
 • електронне управління необхідністю заміни фільтрів;
 • функція Dim дозволяє встановити яскравість освітлення, сфокусувати його над плитою чи ні;
 • функція Soft Light дозволяє плавно збільшувати / зменшувати інтенсивність освітлення;
 • таймер, що виключає витяжку після певного часу;
 • функція автоматичного відключення (після декількох годин автоматичної роботи);
 • індикатори заміни фільтрів;
 • решітки та полки для кухонного приладдя;
 • висувний козирок;
 • аеродинамічний ефект - вентилятор створює повітряний потік біля передньої панелі приладу, і неприємні запахи і випаровування ніколи не потраплять до повітря кухні.

Порядок вибору кухонної витяжки

 1. Виміряйте обсяг плити. Витяжку бажано вибирати так, щоб вона була трохи ширше, ніж плита. Стандартні розміри витяжок - 50, 60, 90 і 120 см.
 2. Розрахуйте необхідну вам продуктивність витяжки.
 3. Виберіть матеріал корпусу і дизайн витяжки.

Де купити витяжку на кухню недорого: ціни в інтернет-магазинах

Магазин

Мінімальна ціна, грн.

Максимальна ціна, грн

1 271,00

75 641,00

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Агропросперіс Банк

Акційний депозит під 15%

Акційний депозит "На літо" від Агропросперіс Банку

15% річних у гривні

на строк 1 або 3 місяці

+ БОНУС до ставки на сайті

Вклади від 1000 грн

Діє з 10.06 до 31.07.2022

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики