про твої фінанси

Smart TV: юний світ "розумних" телевізорів

Що таке телевізори з функцією Smart TV, які недоліки технології - пояснює експерт Prostobank. Пройшли часи, коли термін "комп'ютер" означав незграбну коробку з підключеними до неї клавіатурою і монітором. Сьогодні ж обчислювальні пристрої стають все мініатюрніше, поступово проникаючи всюди і об'єднуючись з іншою технікою. Як наслідок, з'являється різна "розумна" техніка. Спочатку світ був підкорений смартфонами. Тепер на підході "розумні" телевізори - Smart TV (Смарт ТВ).


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Що таке Smart TV?
  2. Недоліки смарт технології
  3. Телевізор-шпигун

Що таке Smart TV?

Smart TV - це не просто телевізор, але комп'ютер з яскраво вираженою телевізійною складової. Важливою особливістю такої системи є можливість доступу до Мережі (за допомогою кабелю або бездротового з'єднання), як для звичайного серфінгу по сайтах, так і доступу до різних онлайн-сервісів. Ну і, звичайно ж, це можливість запуску різних додатків та ігор. І для цього до «розумного» телевізора не потрібно підключати ніяких додаткових пристроїв.

Ще до Smart TV відносять і всілякі телевізійні приставки, завдяки яким може «порозумнішати» практично будь-який звичайний телевізор. У продажу вже представлено досить багато подібних рішень. Найчастіше це компактні комп'ютери, що працюють під управлінням Android. Також як приклад можна привести і популярну на Заході приставку Apple TV.

Завдяки технології Smart TV з'являється можливість не просто дивитися звичне кабельне або супутникове мовлення, а й отримати доступ до різних аматорських каналів на YouTube та інших подібних сервісів відеохостингу. Також користувач «розумного» телевізора в будь-який момент може отримати таку інформацію, як прогноз погоди, курси валют і акцій. Йому доступне спілкування за допомогою Skype та різних соціальних мереж. А також сервіси фотохостингу (наприклад, Picasa) і різні сервіси прослуховування музики, онлайн-радіостанцій.

Потрібно відзначити, що в комплекті з Smart TV поставляються не звичайні пульти дистанційного керування, але складні маніпулятори з тачпадом, додатковими клавішами і гіроскопами. Також є можливість використання звичайних бездротових клавіатур і мишей, спочатку призначених для комп'ютера.

Технологія ця зовсім не так нова, як може здатися. Перші спроби створення «розумного» телевізора були зроблені ще в кінці 90-х років минулого століття. Тоді з'явився незграбний термін Connected TV, який згодом і вирішено було перетворити в куди більш витончений Smart TV (по аналогії зі смартфонами). Перші пристрої виглядали досить комічно - це були незграбні CRT-телевізори, до яких підключалися спеціальні приставки, що забезпечують доступ до інтернету за допомогою модемного підключення. Природно, що в такому вигляді технологія просто була приречена на провал, як і все, що з'явилося занадто рано.

Недоліки смарт технології

Відповідно до звітів виробників, Smart TV - дуже затребувана технологія, яка набирає все більшої популярності. Повідомляється, що продажі таких пристроїв постійно ростуть. Але насправді все це не так вже й гладко. Як показує практика, багато користувачів просто набувають вподобану модель телевізора, виходячи з його дизайну, діагоналі або бренду, але не особливо замислюючись над тим, наскільки він «розумний». Відповідно і використовується він потім практично виключно як звичайний прилад. Число ж тих, хто дійсно зацікавлений саме в Smart TV зовсім не таке велике, як хотілося б.

Тут потрібно відзначити, що самі розробники все ще толком не визначилися, як краще подавати Smart TV, чим залучити до цієї технології рядового користувача. А багато хто просто не розуміють, навіщо їм ще один комп'ютер (та ще й з обмеженими можливостями), адже у них вже і так є ноутбук, смартфон і планшет. Що ж стосується концепції, що «розумний» телевізор стане відмінним центром розваг для всієї родини, то її явно недостатньо. Особливо на тлі того, що сучасні сім'ї все рідше збираються вечорами перед телевізором.

До того ж є і ще одна проблема - Smart TV сприймається пересічними користувачами телевізорів як щось складне, що вимагає додаткового вивчення. І дійсно, існуючі сьогодні реалізації дуже далекі від досконалості. А як показує практика, саме простота технології сприяє її успіху.

Що ж стосується любителів всіляких наворотів, то їм куди цікавіше буде використовувати телевізор з підключеним до нього мультимедійним комп'ютером (HTPC), нерідко зібраним своїми руками. Можливостей сучасних Smart TV їм буде просто недостатньо.

Розробкою Smart TV сьогодні займаються багато виробників телевізорів -  Samsung , LG,  Sony , Panasonic,  Philips  і Toshiba. А також Google, Intel і  Microsoft . Кожен з них використовує свій підхід, власні напрацювання. І таке різноманіття може в підсумку зіграти не найкращу роль в справі популяризації технології. Адже, як відомо, надмірна безліч рішень може лише заплутати споживача. Тобто відсутня та сама простота, про яку вже згадувалося вище. Тим більше що у користувача далеко не завжди є можливість оцінити ту чи іншу розробку перед покупкою, а значить, вона нерідко відбувається навмання. І немає гарантії того, що вибір буде зроблений правильно.

Велика кількість всіляких середовищ означає незручність для розробників, яким потрібно не просто створити додаток, а й адаптувати його під різні пристрої.

Так що поки Smart TV важко назвати витонченою технологією, реалізація її далека від досконалості. Але можна не сумніватися лише в одному - всі описані вище проблеми є не більше ніж «дитячими хворобами». Рано чи пізно вони будуть усунені. Цілком можливо, що повториться історія зі смартфонами, які довгий час залишалися лише пристроями для обраних. Однак з'явився Стів Джобс і запропонував просту, але дієву ідею, яка послужила основою для цілої революції. 

Телевізор-шпигун

А в кінці 2013 року світ облетіла «шпигунська історія» - «розумні» телевізори  LG  шпигували за своїми власниками. Вони збирали інформацію про переваги господарів: які у них улюблені канали, які функції використовуються ними найчастіше, в який час. Також збиралися дані про обладнання, що підключається до телевізора. Всі отримані дані відправлялися виробнику. Ну а якщо доступ до Мережі був відсутній, то телевізор просто накопичував інформацію, щоб відправити її при першій же можливості.

Сучасна електроніка нерідко займається подібним. Однак у випадку з LG основна проблема полягала в тому, що телевізори компанії продовжували шпигувати навіть після того, як всі відповідні опції в налаштуваннях були відключені. Виявлено це було абсолютно випадково, після того, як один з користувачів вирішив відстежити обсяги трафіку у свого телевізора.

Виробник відреагував швидко, роз'яснивши, що проблема полягала в ПО і в нових прошивках все буде виправлено. Але багато користувачів не надто повірили в ненавмисність дій LG. А інші виробники телевізорів тим часом особливо підкреслили, що в їх пристрої опція стеження взагалі відсутня спочатку. 

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком із доступом до коштів 24/7

безкоштовне поповнення, обслуговування, безготівкові розрахунки та зняття коштів в усіх банкоматах України

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики