про твої фінанси

Шлюбний контракт: "за" і "проти"

В Україні практика укладання шлюбних контрактів поки що поширена не так сильно, як в Європі. Всупереч існуючій думці, шлюбний договір - це не те ж саме, що "шлюб за розрахунком" або свідоцтво недовіри між чоловіком і жінкою. Bankchart.com.ua допоможе виявити всі "за" і "проти" шлюбних угод.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Плюси і мінуси шлюбного контракту
  2. Що потрібно для укладення шлюбного договору
  3. Брачный контракт: форма, содержание, срок действия, расторжение

Фактично шлюбний договір є документом, який визначає майнові права подружжя у шлюбі або при його розірванні. За своєю суттю шлюбний контракт - це продуманий розподіл всього майна пари, яка прийняла рішення створити сім'ю. Даний документ може бути оформлений як до реєстрації шлюбу, так і під час подружнього життя. Його можна доповнювати, змінювати, а якщо виникне необхідність, то і зовсім розірвати.

Важливо розуміти, що поняття шлюбного договору після весілля - це не питання довіри. Це впевнений погляд у майбутнє.

Наприклад, для матері, яка бажає подбати про матеріальний добробут дітей, подібний документ - це дуже далекоглядний крок. Але особливо актуальний шлюбний контракт для жінок, які занадто легко закохуються і довірливі. Багато представниць прекрасної статі сьогодні мають великі доходи, тому завжди є ризик втратити все або дуже багато в союзі з альфонсом. Ситуації, коли жінки, сліпо довіряючи своєму обранцеві, позбавлялися не тільки квартир і машин, але навіть подарованих весільних суконь і туфель, на жаль, не така вже й рідкість.

Плюси і мінуси шлюбного контракту

Однією з переваг підписання шлюбного договору є гарантія (в певних ситуаціях) безконфліктного поділу майна. До того ж, розірвати шлюбний контракт неможливо потай. Для цього потрібна згода обох сторін.

Джерело фото:  http://www.wewomen.info/

Важливим моментом, який говорить на користь шлюбного контракту, є те, що всі його пункти обов'язкові до виконання. У разі ж порушення одним з подружжя своїх зобов'язань, передбачаються штрафи. Наприклад, жінка може включити в договір пункт, який передбачає штрафні санкції у відношенні чоловіка, якщо буде встановлено факт його зради.

Дуже важлива деталь - договір також можуть укласти чоловік і жінка, які знаходяться, в так званому, цивільному шлюбі. В цьому випадку, маючи на руках таку угоду, можна не боятися, що в разі непередбачених обставин, доведеться турбуватися, де і як жити.  

Але наш менталітет, все ж, противиться складанню таких шлюбних документів. На початку відносин, коли почуття переповнюють закохану пару, мало хто замислюється про життєві перипетії та їх наслідки. У підсумку люди, що колись любили один одного, судяться і ділять майно роками, витрачаючи чималі кошти, час і здоров'я.

А ось шлюбний договір, в якому прискіпливо розписане все сімейне життя (коли і як часто чоловік повинен виносити сміття, скільки годин на день жінка повинна проводити на кухні та ін.), - це перекіс вже в іншу сторону. Ці моменти прописати можна, але не потрібно. Адже в такому випадку, сімейне життя перетворюється в послідовне виконання різних завдань.

Джерело фото:  http://www.softcom.ua/

Важливо розуміти, що в усьому бажаний розумний підхід, а в питаннях шлюбних відносин, - тим більше.

Що потрібно для укладення шлюбного договору

Перш за все, для оформлення шлюбного контракту необхідна згода партнера, а також консультація досвідченого юриста. Що ж стосується умов договору, їх слід продумувати особисто, не використовуючи типові контракти. Після цього, необхідно заповнити різні юридичні форми і вже після цього завірити готовий шлюбний договір у нотаріуса. Всього оформляється три екземпляри документа, один з яких зберігає у себе нотаріус, а два інших - подружжя.

Якщо договір оформлений до реєстрації шлюбу, то він вступає в силу в день реєстрації. Якщо контракт уклала сімейна пара, то він починає діяти в день його нотаріального оформлення. Розірвати договір можна на вимогу одного з подружжя і за рішенням суду з огляду на вагомі причини, такі, наприклад, як неможливість виконання умов контракту.

Джерело фото:  http://www.juristu.su/

Значення шлюбного контракту важко переоцінити. З огляду на те, що він захищає матеріальні інтереси подружжя, таке рішення дуже виправдано. Але, якщо є категоричне небажання складати і підписувати подібний документ, цього робити не слід. А в разі необхідності вирішити майнову проблему, потрібно просто звернутися за допомогою до юриста, який спеціалізується на сімейних питаннях. Адже розділ майна - процес досить складний, а часом і дуже болючий.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

Від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком

Оплати в один дотик з технологією payWave

Знімайте та поповнюйте на будь-які суми

Безкоштовне поповнення та будь-які безготівкові розрахунки

Без плати за обслуговування

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Chatex

Криптобанк Chatex международные переводы в Телеграмм

Совершайте переводы в USDT TRC-20 вместе с Chatex.

Переводите без комиссии, мгновенно, безопасно и удобно друзьям, родственникам и коллегам по всему миру!

Корисні статті з даної тематики