про твої фінанси

Шлюбний контракт: "за" і "проти"

В Україні практика укладання шлюбних контрактів поки що поширена не так сильно, як в Європі. Всупереч існуючій думці, шлюбний договір - це не те ж саме, що "шлюб за розрахунком" або свідоцтво недовіри між чоловіком і жінкою. Bankchart.com.ua допоможе виявити всі "за" і "проти" шлюбних угод.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Плюси і мінуси шлюбного контракту
  2. Що потрібно для укладення шлюбного договору
  3. Брачный контракт: форма, содержание, срок действия, расторжение

Фактично шлюбний договір є документом, який визначає майнові права подружжя у шлюбі або при його розірванні. За своєю суттю шлюбний контракт - це продуманий розподіл всього майна пари, яка прийняла рішення створити сім'ю. Даний документ може бути оформлений як до реєстрації шлюбу, так і під час подружнього життя. Його можна доповнювати, змінювати, а якщо виникне необхідність, то і зовсім розірвати.

Важливо розуміти, що поняття шлюбного договору після весілля - це не питання довіри. Це впевнений погляд у майбутнє.

Наприклад, для матері, яка бажає подбати про матеріальний добробут дітей, подібний документ - це дуже далекоглядний крок. Але особливо актуальний шлюбний контракт для жінок, які занадто легко закохуються і довірливі. Багато представниць прекрасної статі сьогодні мають великі доходи, тому завжди є ризик втратити все або дуже багато в союзі з альфонсом. Ситуації, коли жінки, сліпо довіряючи своєму обранцеві, позбавлялися не тільки квартир і машин, але навіть подарованих весільних суконь і туфель, на жаль, не така вже й рідкість.

Плюси і мінуси шлюбного контракту

Однією з переваг підписання шлюбного договору є гарантія (в певних ситуаціях) безконфліктного поділу майна. До того ж, розірвати шлюбний контракт неможливо потай. Для цього потрібна згода обох сторін.

Джерело фото:  http://www.wewomen.info/

Важливим моментом, який говорить на користь шлюбного контракту, є те, що всі його пункти обов'язкові до виконання. У разі ж порушення одним з подружжя своїх зобов'язань, передбачаються штрафи. Наприклад, жінка може включити в договір пункт, який передбачає штрафні санкції у відношенні чоловіка, якщо буде встановлено факт його зради.

Дуже важлива деталь - договір також можуть укласти чоловік і жінка, які знаходяться, в так званому, цивільному шлюбі. В цьому випадку, маючи на руках таку угоду, можна не боятися, що в разі непередбачених обставин, доведеться турбуватися, де і як жити.  

Але наш менталітет, все ж, противиться складанню таких шлюбних документів. На початку відносин, коли почуття переповнюють закохану пару, мало хто замислюється про життєві перипетії та їх наслідки. У підсумку люди, що колись любили один одного, судяться і ділять майно роками, витрачаючи чималі кошти, час і здоров'я.

А ось шлюбний договір, в якому прискіпливо розписане все сімейне життя (коли і як часто чоловік повинен виносити сміття, скільки годин на день жінка повинна проводити на кухні та ін.), - це перекіс вже в іншу сторону. Ці моменти прописати можна, але не потрібно. Адже в такому випадку, сімейне життя перетворюється в послідовне виконання різних завдань.

Джерело фото:  http://www.softcom.ua/

Важливо розуміти, що в усьому бажаний розумний підхід, а в питаннях шлюбних відносин, - тим більше.

Що потрібно для укладення шлюбного договору

Перш за все, для оформлення шлюбного контракту необхідна згода партнера, а також консультація досвідченого юриста. Що ж стосується умов договору, їх слід продумувати особисто, не використовуючи типові контракти. Після цього, необхідно заповнити різні юридичні форми і вже після цього завірити готовий шлюбний договір у нотаріуса. Всього оформляється три екземпляри документа, один з яких зберігає у себе нотаріус, а два інших - подружжя.

Якщо договір оформлений до реєстрації шлюбу, то він вступає в силу в день реєстрації. Якщо контракт уклала сімейна пара, то він починає діяти в день його нотаріального оформлення. Розірвати договір можна на вимогу одного з подружжя і за рішенням суду з огляду на вагомі причини, такі, наприклад, як неможливість виконання умов контракту.

Джерело фото:  http://www.juristu.su/

Значення шлюбного контракту важко переоцінити. З огляду на те, що він захищає матеріальні інтереси подружжя, таке рішення дуже виправдано. Але, якщо є категоричне небажання складати і підписувати подібний документ, цього робити не слід. А в разі необхідності вирішити майнову проблему, потрібно просто звернутися за допомогою до юриста, який спеціалізується на сімейних питаннях. Адже розділ майна - процес досить складний, а часом і дуже болючий.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Chatex

Криптобанк Chatex международные переводы в Телеграмм

Совершайте переводы в USDT TRC-20 вместе с Chatex.

Переводите без комиссии, мгновенно, безопасно и удобно друзьям, родственникам и коллегам по всему миру!

Перший автоломбард

Кредит под залог авто от 4,5% в месяц. Автоломбард с правом вождения (без стоянки)

Решение по кредиту в день обращения.

320+ отделений автоломбардов в 115 городах Украины.

Без справки о доходах и переоформления машины.

Сумма кредита от 15 000 грн. до 499 999 грн.

Срок кредитования до 36 месяцев.

Корисні статті з даної тематики