про твої фінанси

Дисконтна система великих мереж магазинів Києва

Які програми лояльності пропонують в листопаді-2011 року продуктові магазини Києва? Яка програма з усіх найбільш вигідна? Ці та інші деталі я досліджував у своєму блозі.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Що таке дисконт?
 2. Велика Кишеня: дисконти та знижки
 3. Програма лояльності від Сільпо
 4. Дисконтна програма та знижки від Фуршет
 5. Фора
 6. Fozzy
 7. МегаМаркет
 8. Перекресток
 9. NOVUS
 10. Бімаркет
 11. ЕКО-маркет
 12. АТБ-маркет, METRO, АШАН
 13. Дисконтні системи деяких супермаркетів Києва на листопад-2011
 14. Підсумок

Що таке дисконт?

Дисконт - це засіб, що гарантує отримання споживачам знижки в торгових точках продавця при дотриманні певних правил використання дисконтних карт. Використання дисконтів зараз отримує все більшу популярність. В процесі розвитку дисконт-клубів і систем знижок, за словами експертів, буде спостерігатися тенденція до збільшення кількості безкоштовних дисконтних карт. Адже за статистикою такий вид дисконту більше подобається споживачеві.

Дисконт - дуже вигідна і корисна річ для обох сторін процесу. Продавцям дисконт дозволяє збільшити товарообіг, а покупець може за допомогою дисконту заощадити на покупці.

Найчастіше, дисконтна карта - це пластикова картка з магнітною смугою або чіпом. Застосовуються також карти з картону або паперу, на яких зазначений розмір знижки, термін дії та/або група товарів. Але майбутнє за електронними дисконтними картками - цифровий квиток, код або зображення на електронному носії (телефоні, КПК, пристроях що зчитують і/або передавальних пристроях зберігання інформації), що містить у собі будь-який засіб ідентифікації знижки (штрих-код, запис у базі даних, цифровий підпис, унікальний ідентифікатор і т. п.).

Взяти участь у дисконтній програмі досить просто: необхідно здійснити покупку на певну суму, заповнити анкету і отримати карту. Але не у всіх магазинах однаковий дисконт і правила його збільшення. Цій інформації і буде присвячений мій блог.

Я вирішив розглянути дисконтні програми у великих роздрібних мережах магазинів, які займаються продажем продуктів харчування і/або побутових і господарських товарів. Мій вибір потрапив на таких продавців: Фуршет, Велика Кишеня, Сільпо, Фора, Fozzy, МегаМаркет, METRO, АШАН, Перехрестя, ЕКО-маркет, АТБ-маркет, NOVUS, Бімаркет.

Велика Кишеня: дисконти та знижки

В цьому супермаркеті представлена як дисконтна, так і накопичувальна система знижок.

Дисконтна - стати власником комплекту карток "Для всієї родини" ви можете, зробивши разову покупку на суму більше 250 грн. або 550 грн. та отримати 1% або 2% знижки відповідно. З картами і брелоками ви отримуєте постійну знижку в розмірі 1, 2 або 5%. Після накопичення 3000 грн. на карті і вашій в'язці ключів ви отримуєте знижку в розмірі 2%. Для подальшого збільшення знижки до 5% вам необхідно накопичити ще 10000 грн.

Також можна просто придбати комплект карток на касі. При купівлі карток у вас є можливість вибрати відсоток знижки - 12 або 5%.

Накопичувальна (бонусна) програма представлена в мережі наступним чином. Стати власником карти "Для всієї родини" ви можете двома способами: перший - придбати картку просто на касі. При купівлі картки ви можете вибрати її рівень: картка першого рівня коштує 50 грн., другого - коштує 150 грн., третього рівня коштує 200 грн.

Другий - зробити разову покупку на зазначену суму:

 • якщо сума більша, ніж 250 грн.ви отримаєте бонусну картку першого рівня;
 • якщо сума більша, ніж 550 грн.ви отримаєте бонусну картку другого рівня.

Накопичення бонусів залежить від рівня картки і суми покупок:

 • якщо у вас картка першого рівня, то з кожної гривні ви отримаєте 1 бонус;
 • якщо у вас картка другого рівня, то з кожної гривні ви отримаєте 2 бонуси;
 • якщо у вас картка третього рівня, то з кожної гривні ви отримаєте 3 бонуси;
 • якщо сума чека від 300 грн., то ви отримаєте додатково ще більше бонусів за кожну покупку:

від 300 до 500 грн.

0,5 бонусів за кожну гривню

від 500 до 800 грн.

1 бонус за кожну гривню

800 і більше

2 бонуси за кожну гривню

На сайті  супермаркету вказані адреси магазинів, в яких можна розплачуватися бонусами за покупки.

Програма лояльності від Сільпо

Якщо ви зробите в "Сільпо" покупку на суму 39,99 грн., то отримаєте тимчасову картку "Власний Рахунок". Потім потрібно заповнити реєстраційну форму на сайті "Моя Персональна сторінка"  і діяти згідно з подальшими інструкціями або заповнити паперову форму і залишити її в ящику "Власний Рахунок", який ви знайдете в супермаркеті "Сільпо". Вкажіть інформацію про своїх рідних, щоб отримати додаткові брелоки для членів вашої родини. Потім ви отримаєте поштою брелоки та картку постійного покупця, на яку будуть перенесені всі бали з тимчасової картки. Купуйте, пред'являючи картку або брелоки, і накопичуйте бали на своєму рахунку. Набирайте 500 або більше балів і отримуйте бонуси та спеціальні пропозиції на деякі товари. Загальний дисконт складе близько 1% від суми покупок.

На мій погляд, у власника однієї з найбільших продуктових мереж в м. Києві повинна бути більш проста і зручна для відвідувачів система знижок.

Дисконтна програма та знижки від Фуршет

Власник однієї з найпростіших дисконтних програм - мережа супермаркетів "Фуршет". Щоб стати учасником дисконтної програми і отримати безстрокову накопичувальну дисконтну картку, слід зробити покупку в одному з магазинів мережі на 300 грн (одним чеком), обов'язково включивши в неї продукцію власної торгової марки "Фуршет" на суму не менше 30 грн. Після чого з чеком звернутися до адміністрації магазину - заповнити анкету учасника і отримати дисконтну карту.

Розмір знижки збільшується відповідно до збільшення суми накопичень:

Сума накопичень, грн.

Знижка, %

300

3

10000

4

20000

5

40000

6

60000

7

Перерахунок відсотків і перехід на підвищені відсотки здійснюється один раз на місяць - першого числа. Знижка не поширюється на товари із державним регулюванням цін (наприклад, на м'ясо, хліб, молоко і т.д.).

Фора

Покупка в 40 грн. дає вам право отримати реєстраційну анкету і тимчасову картку. Заповніть анкету і залиште її в ящику клубу в будь-якому магазині "Фора". Через 14 днів після реєстрації на касі магазину тимчасову картку обміняють на постійну. Щомісяця зареєстрованим учасникам програми, які накопичили 400 і більше балів, накопичені бали переводяться у Бонуси. Сто балів будуть дорівнюють одному бонусу або 1 гривні. Бонус може бути використаний для зменшення суми покупки, але не більш ніж до 0,01 грн, тобто безкоштовно товар забрати не вийде.

Fozzy

Постійним роздрібним клієнтам-фізичним особам оптовий магазин пропонує отримати роздрібну дисконтну карту. Роздрібна дисконтна карта надає 2% знижки від роздрібної ціни. Для отримання дисконтної картки необхідно протягом місяця зібрати чеки на 2000 грн. або надати разовий чек на 1000 грн і заповнити анкету в інформаційному центрі гіпермаркету.

МегаМаркет

Для отримання дисконтної картки на 2% необхідно зробити разову покупку в мережі МегаМаркет на суму від 500 грн. При накопиченні суми 20000 грн. дисконт складе 3%, в 50000 грн. - 4%. Максимальну знижку в 5% можна одержати при загальній вартості придбаних товарів на суму 100000 грн. Система проста і зручна, але накопичити суму 100 тис. грн. - не дуже швидка справа.

Перекресток

Спочатку знижка на всіх картах "Клуб "Перехрестя Україна" складає 1%. При купівлі в ранкові години з 8.00 до 12.00 розмір знижки збільшується до 3%.

Для збільшення процента знижки необхідно зробити покупки за один календарний місяць на загальну суму згідно наступній таблиці.

Сума накопичень, грн.

Знижка, %

700

2

950

3

1450

4

2000

5

2450

6

3000

7

Знижка діє весь наступний календарний місяць після того, як ви накопичите зазначену суму.

NOVUS

Щоб скористатися дисконтною програмою, необхідно придбати і активувати картку клієнта NOVUS. Картку NOVUS можна отримати в будь-якому магазині мережі. Для цього необхідно здійснити покупку на суму від 250 грн, або придбати картку за 25 грн. Для активації картки необхідно заповнити анкету. При здійсненні покупок з картою NOVUS, на особистий рахунок покупця нараховуються бонуси у розмірі 3% від суми чека. При здійсненні покупок в магазині, необхідно пред'явити картку клієнта касиру до початку сканування. При розрахунку бонусами, касир знімає необхідну суму з вашого рахунку. Всі операції відображаються у фіскальному чеку.

Бімаркет

При одноразовій покупці на суму 200 грн в магазинах мережі, покупець має право отримати дисконтну карту з 2%-ою знижкою. Ще один спосіб отримання карти - придбати її за 20 грн в будь-якому магазині "Бімаркет". Покупець отримує 3%-ву знижку, коли сума його покупок за поточний місяць становить 200 грн. Якщо сума покупок становить менше 200 грн, покупець отримує знижку 2%. Покупець отримує 4%-ву знижку, коли сума покупок за поточний місяць становить 800 грн. Якщо сума покупок становить менше 800 грн, але не менше 200 грн - покупець отримує знижку 3%.

ЕКО-маркет

При покупці на суму понад 200 грн. в мережі магазинів "ЕКО-маркет", покупець отримує дисконтну картку "ЕКО-3%". Карта дає можливість завжди отримувати 3% знижки від загальної суми покупки.

АТБ-маркет, METRO, АШАН

Мережа гіпермаркетів АШАН, METRO і супермаркету АТБ-маркет дисконт постійним клієнтам не надають.

Дисконтні системи деяких супермаркетів Києва на листопад-2011

дані подані в залежності від розміру початкової знижки:

 

Магазин

Мін. сума, необхідна для одержання карти, грн.

Початкова знижка, %

Макс. знижка, %

Сума, при якій досягається максимальна знижка, грн.

К-ть магазинів в Києві

Сільпо

39,99

1*

1*

500

47

Велика Кишеня

250

1

5

10000

19

Фора

40

1

1

40

48

Перехрестя

100

1

7

3000**

8

Fozzy

1000

2

2

2000

2

МегаМаркет

1000

2

5

100000

6

Бімаркет

200

2

4

800**

16

Фуршет

300

3

7

60000

16

ЕКО-маркет

200

3

3

200

25

NOVUS

250

3

3

250

4

METRO

немає дисконтної програми

4

АШАН

немає дисконтної програми

4

АТБ-маркет

немає дисконтної програми

20

*при обороті мін. 500 грн. щокварталу; ** щомісяця

Підсумок

Чим вигідніше дисконтна програма, тим складніше взяти в ній участь (отримати карту) і отримати максимальний відсоток (суму, при якій діє знижка).

Продавці диктують правила, на які поширюється дисконт. Найчастіше знижка не діє на товари, які пропонуються по акції, а також на ті, за якими ціна закріплена державою. Краще всього уточнити питання з дисконтом у співробітників магазина, перед тим як покласти товар у кошик.

Кожен продавець прагне йти в ногу з часом, не відстаючи від конкурентів. Створення програм заохочення приваблює і утримує все більше покупців. Як бачимо, дисконт в 5-7% - це максимум, на що готові піти торговці споживчих товарів. Ну, а від лідерів за кількістю магазинів у Києві хотілося б більшої лояльності до покупців, адже знижка в 1% - досить незначна.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Агропросперіс Банк

Акційний депозит під 15%

Акційний депозит "На літо" від Агропросперіс Банку

15% річних у гривні

на строк 1 або 3 місяці

+ БОНУС до ставки на сайті

Вклади від 1000 грн

Діє з 10.06 до 31.07.2022

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики