про твої фінанси

Доставка товарів з Китаю в Україну: найпростіші і вигідні способи

Китай лідирує у виготовленні продукції легкої, харчової, хімічної промисловості та товарів тривалого користування - телевізорів, пральних машин, велосипедів. Однак налагодити вигідне партнерство - півсправи, важливо правильно вибрати спосіб доставки вантажу в Україну.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Повз берегів Індії
  2. Почекай трохи
  3. Швидко і в строк
  4. Гарантії збереження

Вирішуючи, як привезти товар з КНР, слід враховувати терміни і вартість доставки, вагу і габарити вантажу. «Від підписання контракту до доставки вантажу в Україну пройде кілька місяців, - пояснює Анна Яроцька, імпорт-менеджер компанії Kiy Avia Cargo ltd. - Якщо потрібно отримати вантаж до грудня, то варто подбати про це вже в серпні або ж знайти постачальника, у якого товар що вас цікавить вже є на складі».

Повз берегів Індії

Найбільш поширений спосіб доставки продукції з Китаю в Україну - по морю. Порівняно низька вартість перевезення, відсутність обмежень по вазі і габаритам вантажу роблять доставку морським судном оптимальним варіантом для більшості підприємців.

«В основному по морю з Піднебесної доставляють не дуже дорогі і при цьому важкі і / або об'ємні вантажі, - розповідає Богдан Коломієць, фахівець з митного оформлення і доставки вантажів компанії «РДС - Транс». - Зазвичай це побутова техніка, запчастини для машин і самі автомобілі, а також товари народного споживання. У контейнер можна помістити до 26 тонн вантажу об'ємом 76 куб. м, що обійдеться в $ 3,5-4 тис.».

За словами Лесі Семеніхін, директора консалтингової компанії «Укр-Китай Коммуникейшин», середня вартість морської доставки 20-футового контейнера в липні була $ 1,5-1,8 тис., 40-футового - $ 2,3-2,6 тис.

Перевозити по морю можна і дрібні партії товару від 0,1 куб. м збірним вантажем. «Якщо вага і обсяг вантажу набагато менше ємності 20-футового контейнера, то в цілях економії коштів на перевезення використовують доставку збірним вантажем, - пояснює Олександр Колода, директор компанії «Еліт Транс Сервіс». - Це коли в одному контейнері «пливе» товар для декількох одержувачів».

Однак формувати збірний контейнер можна лише в тому випадку, якщо товар тривалого терміну зберігання, а замовник може чекати повного завантаження контейнера. На це піде від декількох днів до місяця. До того ж перевізники рідко погоджуються завантажувати в контейнер різні види вантажу (наприклад, побутову техніку і одяг), тому що зі збірними партіями вантажів часто виникають проблеми при їх митному оформленні.

Альтернативний варіант для доставки дрібних партій вантажів - шукати постачальника, у якого є консолідаційні склади в містах материкового Китаю - Пекіні, Нингбо, Іву або Шанхаї. Товари з Гонконгу і Тайваню, не консолідують на материковому Китаї, оскільки це вимагає митного оформлення.

Почекай трохи

На думку фахівців, морський шлях з Китаю має лише один недолік - тривалий термін доставки. Вантажоодержувачу потрібно бути готовим до того, що товар не прийде вчасно - судноплавні лінії іноді порушують графіки поставок. Нерідкі ситуації, коли через погодні умови або невдало обраний маршрут вантаж запізнюється на 10-14 днів. В результаті товар доведеться залишити на складі в очікуванні наступного сезону або розпродавати за нижчими цінами.

«Відстань суходолом між Україною і Китаєм 10 тис. км, а морський шлях і того більше, - констатує Ігор Кожин, головний спеціаліст компанії China Trans Log (CTL). - Судно з Піднебесної буде йти близько місяця, чимало часу знадобиться і на перевантаження товару в портах. Крім того, судна роблять перезавантаження в різних пунктах: Еміратах, європейських країнах, Румунії».

Варто врахувати, що перевантаження в Європі складно контролювати українським транспортно-експедиційним компаніям - мало хто з них має партнерів в далекому зарубіжжі. До того ж, наприклад в Італії, дозволено перевантажувати далеко не все. Митниця країни приділяє багато уваги документарному контролю вантажу, особливо відноситься до інтелектуальної власності. І якщо перевозяться, наприклад, брендові товари, італійці обов'язково запитують дозвіл на їх продаж у виробника.

У той же час, за словами Богдана Коломійця, контейнер з вини українських митників може довго простояти в Одеському або Іллічівському порту, що призведе до додаткових витрат з боку власника вантажу.

Існують і прямі рейси, при яких судно, завантажившись в китайському порту, йде в точку призначення без перевантажень. Тривалість таких рейсів - 27-30 днів, між тим як непрямим шляхом судно прибуде в Україну не раніше ніж через 35-40 діб.

Швидко і в строк

Авіадоставка використовується для перевезення дорогих, швидкопсувних і термінових вантажів або невеликих партій товару. «Літаком зазвичай транспортують вантаж, який потрібен замовнику негайно, а не через місяць-півтора, - каже Ігор Кожин. - Наприклад, нова колекція дизайнерського одягу, електроніка, медикаменти, оптика або запчастини для спецтехніки, через відсутність яких зупиниться виробництво. Одним словом, «палаючі вантажі». Якщо необхідно доставити, наприклад, п'ять кілограмів китайського чаю, то краще, за словами Олександра Колоди, зробити це літаком.

Основна перевага авіаперевезень - чіткі терміни доставки вантажу. Товар з Китаю прямим рейсом Пекін - Київ буде в Україні через один-два дні. Зрозуміло, багато що залежить від авіакомпанії, а також специфіки маршруту. «Термін доставки повітряним транспортом становить 1-2 дня (експрес-тариф) і 3-5 днів (стандартний тариф), - уточнює Анна Яроцька. - Можливий варіянт, при якому вантаж спочатку прилетить до Європи, а звідти вже в Україну - такий маршрут займе 9-10 днів, зате буде дешевше транзитного приблизно на 30-40% (при перевезенні 1 т по маршруту Пекін - Київ прямий сервіс обійдеться в 5,2 $ / кг, а з перевантаженням в Європі - 3,6 $ / кг).

Замовляючи доставку літаком, підприємець сплачує тільки необхідний йому обсяг і вагу. Однак своєчасність доставки обійдеться вантажоодержувачу дорожче неспішного морського круїзу.

Ціна авіафрахту прямим рейсом Пекін - Київ, за словами Лесі Семеніхін, складе 5-7 $ / кг залежно від вагогабаритних характеристик партії, а експрес-доставка по повітрю раз в 20 дорожче звичайного транзиту морем. Як стверджує Богдан Коломієць, перевезти літаком вантаж вагою 20 тонн коштуватиме $ 100 тис., lоставка цього ж вантажу в 40-футовому контейнері морським транспортом обійдеться до $ 4 тис.

«Розрахунок доцільності перевезення вантажу по повітрю простий. Якщо вартість товару менше $ 100 тис., обсяг понад 5 куб. м і вага більше однієї тонни, а дохід від його реалізації в Україні не принесе прибутку на рівні 200-300%, то однозначно такий товар вигідніше везти з Китаю по морю», - заявляє пан Коломієць.

Найбільш часто кінцевим пунктом доставки вантажу літаком стають «Бориспіль» і «Одеса». У зв'язку з цим формування контейнерів в аеропорти Харкова або Львова може затягнутися до 1-2 тижнів.

Гарантії збереження

Щодо збереження вантажів і морський, і авіаційний способи доставки однаково надійні. Якщо, звичайно, маршрут прямування транспорту прямий, без зупинки в проміжних точках. «При перевезенні по морю вантаж знаходиться в запечатаних контейнерах, які на судні розкрити практично неможливо - адже вантаж на суші можна витягти з контейнера і відвезти, а у відкритому океані зняти його з судна - це щось з області фантастики. Таким чином, збереження вантажу гарантоване», - запевняє пан Кожин.

У той же час, на думку Богдана Коломійця, доставка літаком все-таки надійніше, тому що авіарейси зазвичай прямі, без перевантаження товару на інший борт. До речі, саме через високий ризик розкрадання доставка товару з Китаю залізницею (за час шляху він перевантажується 3-4 рази), за словами Ігоря Кожина, взагалі не практикується.

Разом з тим навіть при прямих маршрутах слідування транспорту фахівці рекомендують страхувати вантажі. «Середня ставка страхування товару, що доставляється з Китаю, - 0,3-0,5% від його закупівельної вартості. Франшиза зі страховими компаніями (СК) обмовляється окремо, - інформує Леся Семеніхіна. - Варто врахувати, що СК зазвичай відмовляються страхувати товар, що перевозиться по залізниці». Зазвичай компанія-посередник, що організовує доставку вантажу, бере на себе відповідальність за його збереження і страхує вантажі, що перевозяться від ризику їх крадіжки і псування.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики