Довідка про доходи або як показати неофіційні доходи банку - 14.02.2006

Як відомо, при оформленні кредиту в банк потрібно представити довідку про доходи. Якщо ваша заробітна плата - біла і пухнаста, все зрозуміло. Інакше - можуть бути проблеми: суми, що відображається по бухгалтерії може і не вистачить, аби банк визнав ваші доходи достатніми для погашення відсотків і кредиту. Але така ситуація не безнадійна - існує кілька реальних способів формування іміджу кредитоспроможного позичальника. // 14.02.2006

Довіряй, але перевіряй

Щоб отримати споживчий кредит, потенційному позичальникові необхідно надати в банк довідку про доходи за останні шість місяців (з щомісячною розбивкою).
Для співробітників компаній, де заробітна плата виплачується відповідно до вимог українського законодавства, отримання такого документа, офіційно підтверджує не тільки джерело, але і реальний розмір всіх доходів, не є проблемою. Однак, подібна практика винагороди ще не настільки популярна серед всіх українських роботодавців.
Часто сума офіційної заробітної плати незначно перевищує мінімально необхідний розмір окладу, встановлений державою, а інша частина винагороди виплачується "в конверті". Природно, що в разі звернення працівника для одержання такої довідки, бухгалтерія компанії (щоб уникнути можливих проблем з податковою) вкаже в документі тільки першу - білу частину зарплати. Такої суми в більшості випадків не вистачає навіть для погашення відсотків по кредиту.
Знаючи про таку практику, банки намагаються досить виважено оцінювати платоспроможність своїх клієнтів, беручи до уваги не тільки офіційно підтверджені надходження, але й суми неофіційних доходів, вказані позичальником в анкеті на отримання кредиту. Але все ж потрібно чітко розуміти, що фінансові установи швидше повірять офіційним документом, ніж словами позичальника. І особливо розраховувати на лояльність банку, коли мова йде про великі суми, не слід - слова потрібно чимось підтвердити.

Показуємо оберти

На сьогоднішній день багато підприємств зараховують заробітну плату своїх співробітників на карткові рахунки. Якщо щось ще виплачують "в конверті", то краще всього зараховувати на цей же рахунок отриману готівку через відділення свого банку. Комісійні при цьому, як правило, не стягуються: ні за поповнення рахунку, ні за зняття готівки в мережі банкоматів того ж банку. Як підтвердження здійсненої операції, банк видасть клієнту касовий документ - прибутковий ордер. На наступний день ви можете повністю або частково зняти кошти зі своєї картки в банкоматі.
Але щоб підготувати історію руху коштів на рахунку (тобто легенду для кредитора) вам знадобиться провести таку операцію як мінімум шість разів - по разу на місяць. При цьому бажано, щоб всі суми зарахування не мали значного розкиду і проходили щомісяця. Це переконає банк в стабільності ваших неофіційних грошових надходжень.
Тепер ви можете отримати в банку виписку про рух коштів по картковому рахунку за останні 6 місяців, і, взявши довідку про доходи з роботи, пред'явити обидва документи вашого потенційного кредитора.
У випадку, якщо на вашому підприємстві не реалізовано зарплатний картковий проект - не проблема відкрити приватну банківську карту і все вищевикладене проводити з її допомогою.
Інший різновид цієї схеми - депозит з можливістю поповнення і, бажано, з правом часткового зняття коштів з рахунку. Як і в попередньому випадку, буде потрібно регулярно поповнювати основну суму внеску. Депозит більш вигідний тим, що вкладник отримує процентний дохід. По картрахунках, як правило, такого роду доходи - величина нескінченно мала.
І наостанок. Слід пам'ятати, що банк більш серйозно сприймає клієнта, якщо у того щось "є за душею". Наприклад, реальна власність у вигляді нерухомості (квартира, будинок, дача) або автомобіля. Часто банк рекомендує відзначити такі дані в анкеті. Ця інформація дозволяє фінустанові більш чітко оцінити добробут клієнта і визначити його реальний рівень доходів.

Швидкий пошук