Чи є перспективи відновлення масового іпотечного кредитування за участю ДІУ? 20.01.2020

Дізнавався думку експерта Prostobank.ua // 20.01.2020

Андрій Приходько, начальник відділу по роботі з інвесторами Банку Кредит Дніпро

Іпотечне кредитування вимагає довгострокових ресурсів, яких у наших банків немає. Так, за даними НБУ, частка довгострокових депозитів, розміщених на термін від 1 року, в жовтні 2019 р становила 13,8% від загального обсягу депозитів. Для порівняння, в жовтні 2013 року даний показник становив 40,8%, а в жовтні 2008 року - 46,8%. Диспропорція між терміновістю пасивів і активів є проблемою, для вирішення якої створюються іпотечні агентства, такі як ДІУ. Перше таке іпотечне агентство Fannie Mae було створено в США в період Великої Депресії. Мета діяльності іпотечного агентства полягає в стимулюванні іпотечного кредитування шляхом рефінансування виданих банками кредитів. Таким чином, іпотечне агентство допомагає банкам розділити ризики, пов'язані з іпотечним кредитуванням, знизити розрив між терміновістю пасивів і активів і створити вторинний ринок для іпотечних кредитів, що, в свою чергу, дозволить збільшити ліквідність на ринку і, відповідно, видавати більше іпотечних кредитів.

Український іпотечний ринок можна запустити тільки при активній ролі державного іпотечного агентства, так як у банків немає мотивації видавати високоризикові іпотечні кредити, які до того ж нічим фондирувати. Перезапуск ДІУ зажадає вкладення значних коштів, перш за все, від держави або під державні гарантії.

У грудні 2019 року ДІУ зареєстрував випуск облігацій на загальну суму 1,2 млрд. грн. під держгарантії. Однак, ця сума недостатня для повноцінного перезапуску українського ринку іпотечного кредитування, тому питання активізації діяльності іпотечного агентства на сьогоднішній день залишається відкритим.


Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Швидкий пошук

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под 1,5% в месяц. Под авто, квартиру, дом, нежилое помещение

Сумма: от 30 000 до 15 000 000 грн.

Срок: от 1 месяца до 10 лет

Без выписки и перерегистрации

Киев, Киевская обл. до 60 км

Miloan.ua

Кредит онлайн на карту. Бесплатно до 12 000 грн.

Сумма от 500 до 15 000 грн.

Срок: от 1 до 30 дней

Возраст: от 18 до 69 лет

Без звонков и фото!

© 2015–2020

ТОВ «Простобанк Консалтинг»

Код ЄДРПОУ: 35454764

Адреса та телефон «Простобанк Консалтинг»

Email: info@prostobank.com