Чи буде бум банкрутств фізичних осіб восени-2020? 30.03.2020

Чи очікуєте Ви буму процедури банкрутства фізосіб-позичальників банків, передбаченої Кодексом про банкрутство, в зв'язку з закінченням дії мораторію на стягнення забезпечення за іпотечними кредитами (жовтень-2020)? Або мораторій буде продовжений? - цікавився у банкіра Prostobank.ua // 30.03.2020

Олександр Ярецкий, начальник юридичного управління Банку Кредит Дніпро

Очікувати буму банкрутств фізичних осіб за процедурами, закладеними в Кодексі про процедуру банкрутства, не слід. Для того, щоб такі банкрутства стали масовими, повинна бути напрацьована відповідна практика, при якій процедури банкрутств пройдуть перевірку на адекватність, застосовність, простоту і вартість для боржників. Крім того, не варто забувати, що ініціювати процедуру банкрутства фізичної особи за Кодексом може тільки сам боржник, що зажадає від нього активних дій і розуміння, як буде працювати процедура, які плюси і мінуси він отримає в результаті. Більшість же іпотечних боржників, що залишилися,  досить інертні і навряд чи будуть самостійно робити які-небудь дії, в іншому випадку вони б вже давно домовилися з банком або про викуп свого боргу, або про його реструктуризацію.

Цілком можливо, що законодавець спробує в черговий раз піти їм на поступки і або продовжити мораторій, або ввести якийсь альтернативний механізм, наприклад, запустити процедуру перекредитування боржників за процедурою реструктуризації через держбанки, але за пільговими ставками (аналог програми 5-7-9 для підприємців).


Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Швидкий пошук

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под 1,5% в месяц. Под авто, квартиру, дом, нежилое помещение

Сумма: от 30 000 до 15 000 000 грн.

Срок: от 1 месяца до 10 лет

Без выписки и перерегистрации

Киев, Киевская обл. до 60 км

Finsee

Заявка на кредит до 10 банков

Сумма кредита - до 500 000 грн.

Возраст 23-65 лет

Стаж работы от 3 месяцев

Банки выбираете самостоятельно

© 2015–2020

ТОВ «Простобанк Консалтинг»

Код ЄДРПОУ: 35454764

Адреса та телефон «Простобанк Консалтинг»

Email: info@prostobank.com