Заборона на кредитування населення у валюті: бути чи не бути - 21.08.2019

Чи слід пом'якшити вимоги до потенційних валютних позичальників, які не мають доходів у валюті, якщо курс гривні до іноземних валют відносно стабільний? - думку банкіра дізнавався Prostobank.ua // 21.08.2019

Катерина Шевченко, начальник управління розвитку роздрібного бізнесу і CRM Банку Кредит Дніпро

Заборона на валютно роздрібне кредитування була введена в 2011 році після буму валютного кредитування і гірких уроків фінансової кризи, наслідки якої банки «розгрібають» до цього дня. Проблемні кредити все ще займають більше половини сукупного кредитного портфеля банківської системи, при цьому велика їх частина, як в корпоративних, так і в роздрібних, були видані у валюті.

У роздрібному сегменті частка NPL кредитів скоротилася з 63% на початку 2017 року до 44% в І кварталі 2019 року, в основному це валютні іпотечні кредити. До слова, за той же період питома вага валютних кредитів у роздрібному портфелі знизилася з 53% до 29%.

Курсова стабільність не є показником до видачі валютних кредитів. Збіг валюти кредиту з валютою, в якій позичальник отримує дохід - більш раціональний критерій.

Переважна більшість українців отримують доходи в гривні, отже, і кредитуватися належить в гривні. Такий підхід сприяє мінімізації курсових ризиків і поступового зниження доларизації економіки.

Швидкий пошук


Горячие предложения

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

кредиты на карту

первый кредит до 5000 грн. под 0%

Сумма: до 10 000 грн.

Cрок: до 30 дней

Возраст: от 18 до 65 лет

Документы: карта, паспорт и ИНН