Яка кількість банківських відділень необхідна Україні? 11.09.2019

У 1 півріччі 2019 роки кількість банківських відділень в Україні скоротилося на 180 одиниць до 8 269 відділень (за рахунок Ощадбанку, Промінвестбанку, Приватбанку, Укрсоцбанку). Багато це чи мало? Чи існують світові стандарти кількості відділень щодо населення регіону? - дізнавався Prostobank.ua // 11.09.2019

Олег Пахомов, директор з роздрібного бізнесу Банку Кредит Дніпро

За півріччя мережа «схудла» на 240 відділень, мінус 180 - це результат тільки ІІ кварталу. Стійкий тренд скорочення банківських мереж почався в далекому 2012 році, закономірно посилювався в періоди криз і виходу з ринку великого числа банків, триває і зараз, коли кількість працюючих на ринку банків стабілізувалася. Так, в 2018 році закрилося 980 банківських відділень, з початку поточного року - ще 240. З них левова частка - близько 74% - припала на держбанки. В результаті питома вага держсектора в банківській філіальній мережі скоротилася з 61% до 58%, що в більшій мірі відповідає його ринковій частці за активами і коштами клієнтів.

Комерційні банки, винісши чіткі уроки з кризи і не маючи державних преференцій, вибудовують свої посткризові бізнес-моделі максимально прагматично, в тому числі при оптимізації мереж відділень. Ключовий пріоритет - підвищення ефективності каналів дистрибуції банківських продуктів не тільки виходячи з завдання мінімізації витрат, але і у відповідь на актуальні потреби і переваги клієнтів. Очевидно, що активний розвиток онлайн-банкінгу і Фінтех знижують комісійні доходи відділень при постійних витратах.

Для ефективного продажу банківських продуктів оптимальний мікс різних форматів комунікації з клієнтами: класичні універсальні відділення, експрес-відділення на території підприємств, що обслуговуються в рамках зарплатно-карткових проектів, інформаційно-консультаційні центри в місцях високої концентрації цільової аудиторії, партнерські канали продажів, віддалені інтернет- і мобільний банкінг.

Світ стрімко змінюється і діджиталізуеться, тому світові стандарти застарівають швидше, ніж ми намагаємося їх досягти. І справа не стільки в абсолютних цифрах, скільки в їх грамотному співвідношенні залежно від бізнес-стратегії конкретного банку, клієнтських переваг і ментальності в конкретній країні / регіоні.

Швидкий пошукГорячие предложения

UniGroup

Кредит под 1,5% в месяц. Под авто, квартиру, дом, нежилое помещение

Сумма: от 30 000 до 15 000 000 грн.

Срок: от 1 месяца до 10 лет

Без выписки и перерегистрации

Киев, Киевская обл. до 60 км

Страховая группа ТАС

Электронный полис «автогражданки»

Оплата и получение – не выходя из дома

Регистрация договора в базе МТСБУ онлайн

Исключено мошенничество со стороны продавца

Дешевле бумажных полисов© 2015–2020

ТОВ «Простобанк Консалтинг»

Код ЄДРПОУ: 35454764

Адреса і телефон «Простобанк Консалтинг»

Email: info@prostobank.com