Банки активно кредитують населення - чи немає ризику перекредитування? - 15.05.2019

Портфель гривневих кредитів банків населенню за березень 2019 року зріс на 1,3% - до 140,88 млрд. грн., продовжив тенденцію лютого (зростання на 1,2% - до 138,9 млрд. грн.). За рахунок якого сегмента відбувається ріст? Чи немає ризику перекредитування населення? - дізнавався у банкіра Prostobank.ua // 15.05.2019

Катерина Шевченко, начальник управління розвитку роздрібного бізнесу та СRM Банку Кредит Дніпро

За І квартал 2019 року в структурі роздрібного кредитного портфеля істотних змін не відбулося. Споживчі кредити як і раніше є його ключовим і найбільш динамічним сегментом, каталізатором зростання кредитних портфелів банків. Споживчі кредити формують 83% гривневого кредитного портфеля фізосіб, тоді як на іпотеку і автокредити доводиться по 7% відсотків. У 2018 році обсяг споживчих кредитів зріс на 34%, до 115,4 млрд. грн, а за підсумками січня-лютого він збільшився ще на 3% до 118,7 млрд. грн. Для порівняння: гривневі портфелі автокредитів та іпотеки практично рівні за обсягом і в рази скромніші: 10,3 млрд. грн. кожен.

Споживче кредитування цікаве банкам високою маржинальністю і можливістю розміщувати коротке фондування в портфель який швидко обертається. Сьогодні в ресурсній базі банків переважають короткі гроші: за даними НБУ депозити з терміном погашення до 1 місяця складають 60% від загального обсягу.

Рівень закредитованості населення на сьогоднішній день невисокий: співвідношення нових кредитів і загального споживання знаходиться на рівні 7%, а відношення приросту залишків споживчих кредитів (видані мінус погашення) до споживчих витрат складає менше 2%. Таким чином, нинішній обсяг ринку споживчого кредитування і його вплив на споживання є незначними, але має гарний потенціал зростання у міру поліпшення платіжоспроможності і фінансової грамотності населення.

Швидкий пошук


Нужны деньги до зарплаты?

более 30 сервисов

Кредиты онлайн на карту за 15 минут

от 0,01%

ставка

до 180 дней

макс срок

до 20 000 грн.

макс сумма