Які і скільки платіжних систем потрібні Україні? - 13.05.2019

В Україні на кінець 2018 року функціонували 42 внутрішньодержавні та міжнародні платіжні системи (за даними НБУ). Чи не занадто це багато для нашого ринку? Ваш прогноз по кількості учасників ринку платіжних систем на найближчі 2-3 роки? - розпитував експерта Prostobank.ua // 13.05.2019

Олексій Морозов, начальник відділу пасивних продуктів і транзакційного бізнесу Банку Кредит Дніпро

З 42 діючих платіжних систем 24 є внутрішньодержавними, 18 міжнародними. 2 внутрішні системи - Простір і СЕП НБУ - державні,

12 належать банкам, 10 - небанківським фінансовим установам.

Велика частина міжнародних платіжних систем (11) зареєстровані нерезидентами; ще 5 належать українським банкам, 2 - небанківським структурам.

Україна є великим і перспективним ринком: у 2018 році через системи переказу коштів пройшло більше 150 млрд. грн. ($ 5,5 млрд) всередині країни, більше $ 2,3 млрд. надійшло в Україну і $ 294 млн було відправлено з України.

Доцільність роботи недержавних платіжних систем визначається їх рентабельністю. Регулятор стежить за якістю послуг, що надаються відповідно до норм чинного законодавства.

НБУ в свіжому квітневому звіті по оверсайз платіжних систем виділив СЕП як системно важливу, тому що через неї проходить 97% міжбанківських переказів в гривні, проводяться операції з ОВДП і регулюється робота інших платіжних систем. До соціально важливим системам регулятор відніс «Поштовий переказ» Укрпошти, Форпост від «Пост Фінанс», Western Union, МПС Mastercard і Visa, до категорії важливих віднесені ІнтерПейСервіс, Фінансовий світ, City24, Money Gram, IntelExpress, RIA.

Більша кількість якісних платіжних сервісів йде на користь споживачеві, активізуючи здорову конкуренцію і надаючи можливість вибору оптимального варіанту за критерієм «ціна / якість».

Швидкий пошук


Нужны деньги до зарплаты?

более 30 сервисов

Кредиты онлайн на карту за 15 минут

от 0,01%

ставка

до 180 дней

макс срок

до 20 000 грн.

макс сумма