Як правильно вибрати пластикову карту для розрахунків в офф-лайн і онлайн магазинах? 24.06.2020

Дізнавався у експерта Bankchart.com.ua // 24.06.2020

Дарина Прилуцька, керівник напрямку карткових продуктів Банку Кредит Дніпро

Для офф-лайн розрахунків найбільш зручні, надійні і безпечні платіжні карти, що дозволяють проводити безконтактні оплати.

За підсумками І кварталу кількість безконтактних оплат склала 287 млн ​​операцій на загальну суму 65 млрд грн, їх питома вага зросла до 49% як в кількісному, так і в грошовому вираженні.

З огляду на тренд все більш активного поширення безконтактних платежів як з використанням безконтактних карт, так і за допомогою смартфонів і інших NFC-пристроїв, кількість безконтактних і токенізованих* карт зростає в Україні високими темпами, значно випереджають середні ринкові. Так, за даними НБУ за січень-березень 2020 року загальна кількість активних платіжних карт збільшилася на 0,8% до 36,6 млн штук, при цьому кількість безконтактних карток збільшилася на 16% до 8,9 млн штук, токенізованих - на 11% до 2,5 млн штук. Таким чином, на сьогоднішній день вже 11,4 млн активних платіжних карт (більше 31% від загальної кількості активних платіжних карт) дозволяють оплачувати покупки безконтактно або взагалі без використання пластику. 90% торговельних POS-терміналів в Україні забезпечують можливість такої оплати.

Сегмент онлайн-оплат в І кварталі продовжив зростання, в тому числі, через карантин. За підсумками кварталу 50% безготівкових транзакцій в кількісному вираженні і понад 70% в грошовому вираженні здійснено онлайн: це розрахунки за товари та послуги і карткові Р2Р перекази.

При виборі класу карти слід враховувати, що на сьогоднішній день і банки, і міжнародні платіжні системи зацікавлені в розширенні емісії сучасних, технологічних і функціональних варіантів пластика, які поступово витісняють морально застарілі класи карт. Так, в лінійці Mastercard більшість банків зараз воліють видавати карти Mastercard Debit замість Maestro, а лінійка карт Visa стартує з Visa Classiс з тих пір, як в 2019 році продукт Visa Electron припинив своє існування. Карти більш високого класу припускають значно більші можливості, кращий ступінь захисту, зручні і вигідні банківські послуги в Україні та за кордоном, участь в програмах лояльності банків і МПС. При цьому їх вартість для клієнта мінімальна. Наприклад, оформлення картки Visa Classic в нашому банку безкоштовно, вартість обслуговування складає символічні 20 грн в рік, а в разі розміщення депозиту на суму від 50 тис грн (еквівалент) також безкоштовно.

При здійсненні розрахунків платіжними картами важливо дотримуватися простих правил безпеки, які допоможуть клієнтам захистити особисту інформацію і гроші, вчасно запобігти онлайн-шахрайство. Рекомендується встановити ліміт на онлайн-розрахунки, які завжди можна змінити в інтернет-банкінгу або зателефонувавши в контакт-центр. Слід зберігати в безпеці і нікому не розголошувати інформацію про карту: термін дії, PIN-код, CVV-код або одноразові паролі. При їх втраті / крадіжці потрібно негайно зателефонувати в банк, заблокувати карту, змінити паролі доступу. Для комунікації з банком слід користуватися виключно каналами зв'язку, зазначеними на звороті платіжної картки, в банківських документах або на офіційному сайті банку.

* Примітка: токенізовані платіжні карти створені в результаті заміни реквізитів платіжних карт на унікальні цифрові ідентифікатори, які використовуються для проведення операцій із застосуванням гаджетів з функцією NFC: платіжні сервіси Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay та ін. В цьому випадку наявність самої карти ( пластика) не потрібно, на відміну від процедури оплати безконтактною карткою, яка прикладається до POS-терміналу.


Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Швидкий пошук

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под 1,5% в месяц. Под авто, квартиру, дом, нежилое помещение

Сумма: от 30 000 до 15 000 000 грн.

Срок: от 1 месяца до 10 лет

Без выписки и перерегистрации

Киев, Киевская обл. до 60 км

Страховая группа ТАС

Страховка онлайн

Туристическая страховка онлайн: три программы на выбор.

Обязательная автогражданка от лидера рынка.

© 2015–2020

ТОВ «Простобанк Консалтинг»

Код ЄДРПОУ: 35454764

Адреса та телефон «Простобанк Консалтинг»

Email: info@prostobank.com