Як працює послуга кеш-бека по пластиковій картці 20.05.2020

У чому її суть? У чому вигода банку? - дізнавався у експерта Prostobank.ua // 20.05.2020

Дарина Прилуцька, керівник напрямку карткових продуктів Банку Кредит Дніпро

Cashback (дослівно: повернення грошей) - це програма лояльності, яка полягає в поверненні на карту клієнта певної суми в якості винагороди за проведення безготівкових розрахунків. Повернутими засобами можна оплатити наступні покупки, використовувати їх на погашення кредитної заборгованості або перекинути на накопичувальний рахунок. Зазвичай сума Cashback є відсотком від суми здійснених транзакцій. Це може бути єдиний відсоток або ж диференційований, в залежності від категорії розрахунків: супермаркети, АЗС, кінотеатри, авіаквитки, проїзд в громадському транспорті, оренда авто, кафе і ресторани, послуги мобільних операторів. Іноді підвищений Cashback нараховується точково в рамках окремих партнерських акцій банку з конкретною торговою мережею. Також розмір Cashback може змінюватися в залежності від активності клієнта і від того, використовує він кредитні або свої власні кошти для розрахунків. У деяких випадках клієнт сам може вибирати категорії, за якими йому будуть повертатися гроші, при цьому категорії періодично оновлюються залежно від сезонності або партнерських програм фінустанови. При виборі платіжної картки з опцією Cashback клієнту бажано попередньо проаналізувати структуру своїх щомісячних витрат, виділити основні статті і співвіднести їх з пропозиціями банків, щоб вибрати одне або кілька оптимальних для його випадку.

Так як Cashback є доходом клієнта, то з нього утримуються 18% ПДФО і 1,5% військового збору, податковим агентом виступає банк. Cashback, як правило, нараховується на початку місяця за покупки, здійснені в попередньому місяці. Банки зазвичай встановлюють максимальну суму Cashback, в середньому це 300-500 грн.

Банки застосовують Cashback з метою мотивувати власників платіжних карт найдієвішим способом - матеріальним заохоченням - нарощувати частку безготівкових розрахунків і залучати нових клієнтів на обслуговування. Виплата Cashback за рахунок частини комісії від торгових мереж означає для банку недоотриманий прибуток, але при цьому зростає обсяг активних карт, торгових операцій і interchange -комісій, коштів на дебетних карткових рахунках, відбувається збільшення обраних кредитних лімітів і процентного доходу від кредитних карт. Важлива і нематеріальна складова: клієнти вчаться більш прагматично вибирати банк для обслуговування і управляти своїми фінансами, звикають до платіжної культури cashless, яка вигідна їм самим і економіці в цілому.


Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Швидкий пошук

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под 1,5% в месяц. Под авто, квартиру, дом, нежилое помещение

Сумма: от 30 000 до 15 000 000 грн.

Срок: от 1 месяца до 10 лет

Без выписки и перерегистрации

Киев, Киевская обл. до 60 км

Страховая группа ТАС

Страховка онлайн

Туристическая страховка онлайн: три программы на выбор.

Обязательная автогражданка от лидера рынка.

© 2015–2020

ТОВ «Простобанк Консалтинг»

Код ЄДРПОУ: 35454764

Адреса та телефон «Простобанк Консалтинг»

Email: info@prostobank.com