Що таке токенізована платіжна карта? 25.03.2020

І чим вона відрізняється від безконтактної? - дізнавався у банкірів Prostobank.ua // 25.03.2020

Дарина Прилуцька, керівник напрямку карткових продуктів Банку Кредит Дніпро

Токенізовані платіжні карти створені в результаті заміни реквізитів платіжних карт на унікальні цифрові ідентифікатори, які використовуються для проведення операцій із застосуванням гаджетів з функцією NFC: платіжні сервіси Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay та ін. В цьому випадку наявність самої карти (пластика) НЕ потрібна, на відміну від процедури оплати безконтактною карткою, яка прикладається до POS-терміналу.

З огляду на тренд все більш активного поширення безконтактних платежів як з використанням безконтактних карт, так і за допомогою смартфонів і інших NFC-пристроїв, кількість безконтактних і токенізованих карт зростає в Україні високими темпами, значно випереджаючи середні ринкові. Так, за 2019 рік при загальному зростанні кількості активних платіжних карт на 14% до 42,2 млн. штук кількість безконтактних карток збільшилася на 119% до 8,6 млн. штук, токенізованих - на 128% до 2,5 млн. штук. Таким чином, на сьогоднішній день вже 11,2 млн. активних платіжних карт (більше 26% від загальної кількості активних платіжних карт) дозволяють оплачувати покупки безконтактно або взагалі без використання пластику. 90% торговельних POS-терміналів в Україні забезпечують можливість такої оплати.

Тетяна Дегтярьова, начальник управління карткового бізнесу РАДАБАНК

Сучасний фінансовий ринок стрімко розвивається і однією з найважливіших завдань є швидкість, зручність платежів і захист персональних даних клієнта і карти.

Безконтактні картки - це картки, які оснащені вбудованими чіпом і антеною, передають по радіоканалу на безконтактний термінал інформацію про платіж.

Завдяки цій технології покупки можна оплатити миттєво, лише доклавши платіжну карту до дисплея безконтактного зчитувального пристрою з характерним значком.

У свою чергу, токенізація платіжних карт - це технологія, яка забезпечує безпеку платежів.

Основний принцип токенізаціі полягає в заміні платежів клієнта якимись значеннями, токенами. При цьому сам токен не містить персональної інформації, а тільки логічно пов'язаний зі справжніми даними. І згенерований токен може бути використаний тільки разово. За токеном неможливо відновити номер платіжної карти і навіть, якщо шахрай перехопить токен, їм неможливо буде скористатися. Токен генерує додаток, який зберігає дані оригінальної карти.

Кількість безконтактних і токенізованих карт стрімко зростає:

  • за даними Національного Банку України, кількість безконтактних платіжних карт за 2019 рік збільшилася більше, ніж удвічі - з 3,9 млн. шт. до 8,6 млн. шт. карт. Причому кількість токенізованих платіжних карт на 01 січня 2020 року склала 2,5 млн. шт. Сьогодні понад чверть активних платіжних карт - це безконтактні і токенізовані карти (26,5% або 11,2 млн. шт. карт). Безготівкові операції з використанням безконтактних і токенізованих карт становили третину від загальної кількості і обсягу безготівкових операцій в торгових мережах (по 36% кожен показник).

І така динаміка зростання виникла не випадково, адже і безконтактні, і токенізовані карти - це інноваційні технології. Схожі, але в той же самий час, відмінні одина від одної, технології.

Основна відмінність, яка буде зрозуміла користувачеві - це те, що токенізовану карту не потрібно носити з собою. Досить її оцифрувати в платіжному додатку і мати платіжний інструмент (смартфон, годинник, кільце і т.і.) З функцією NFC.

При цьому, для безконтактної карти все ж доведеться виділити місце в своєму гаманці.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Швидкий пошук

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под 1,5% в месяц. Под авто, квартиру, дом, нежилое помещение

Сумма: от 30 000 до 15 000 000 грн.

Срок: от 1 месяца до 10 лет

Без выписки и перерегистрации

Киев, Киевская обл. до 60 км

Страховая группа ТАС

Страховка онлайн

Туристическая страховка онлайн: три программы на выбор.

Обязательная автогражданка от лидера рынка.