Що робити, якщо банкомат "з'їв" картку?

Трапляється, що банкомат не повертає карту, незважаючи на ваші спроби завершити трансакцію. В яких випадках таке можливо і що далі робити клієнту? - дізнавався у банкірів Prostobank.ua // 19.12.2018

Олена Стрехо, начальник розрахунково-операційного центру Банку Кредит Дніпро

Банкомат може «з'їсти» карту не тільки в результаті збою, але також вилучити її у випадках, якщо її власник ввів неправильний PIN-код від трьох до п'яти разів поспіль, забув карту в апараті після закінчення операції або якщо у банку є підозра, що карту вкрали.

В першу чергу клієнт повинен спробувати натиснути кнопку "скасування" на банкоматі. Якщо це не допоможе, необхідно зателефонувати в колл-центр банку для того, щоб зафіксувати факт вилучення картки банкоматом (номер телефону колл-центру банку повинен бути розміщений на самому банкоматі). Під час розмови з оператором потрібно уточнити, коли і де можна повернути карту і які документи потрібно принести з собою (дана процедура прописується кожним банком окремо, але, як правило, це - паспорт та ІПН).

Карта буде вилучена з банкомату співробітниками банку під час інкасації. Якщо банкомат знаходиться в відділенні банку або поруч з ним, варто звернутися безпосередньо в банк. Можливо, співробітник може прискорити процес повернення картки.

Багато банків вилучають "з'їдені" карти, які за процедурою знищують як скомпрометовані, а клієнтові на безоплатній або платній основі відновлюють карту в будь-якому відділенні банку в той же день.

Прес-служба ОТП Банку

У разі вилучення картки банкоматом власнику картки необхідно:

  1. Заблокувати картку за допомогою цілодобової лінії підтримки клієнтів банку або через інтернет-банкінг;
  2. Звернутися до найближчого відділення банку-еквайра для оформлення заяви на видачу вилученої карти або звернутися в банк-емітент для замовлення перевипуску картки.

Більшість банків (в т.ч. наш) мають цілодобову лінію підтримки, за допомогою якої можливо заблокувати карту і відразу оформити її перевипуск, не витрачаючи час на візит до відділення. Альтернативно це можливо зробити через інтернет-банкінг.

Як показує практика, забрати карту вилучену банкоматом, можливо (і раціонально) тільки в тому випадку, якщо карту забрав банк-емітент (банк який випустив карту). Наш банк завжди рекомендує своїм клієнтам перевипускати карти, які були вилучені «чужими» банкоматами. В цьому випадку можна бути абсолютно впевненим, що дані картки не будуть відомі третім особам.

Швидкий пошук
Кумедне відео