Mastercard збільшує ліміт на безконтактні платежі - 06.03.2019

Ліміт безконтактних платежів без введення PIN-коду по картках Mastercard буде збільшений до 500 гривень (зараз - 100 грн). Як це відіб'ється на обсягах безконтактних платежів? Чи планує подібне нововведення Visa? - розпитував банкірів Prostobank.ua // 06.03.2019

Дмитро Лаврушин, начальник управління розробки продуктів роздрібного та малого бізнесу РАДАБАНК

Кількість безконтактних платежів в Україні неухильно зростає з року в рік. Переваги такого виду оплати очевидні - швидкість і безпека. Все більше з'являється терміналів і технічних пристроїв, що приймають оплату безконтактно. Здійснювати покупки і платежі за допомогою безконтактної технології можна не тільки платіжними картами, але і з використанням смартфона. До речі, безпека розрахунків, зроблених за допомогою смартфона вища, тому і немає такого жорсткого обмеження по сумі без введення PIN-коду.

Визначаючи максимальну суму при здійсненні безконтактного платежу без введення PIN-коду фахівці Mastercard очевидно орієнтувалися на суму середнього чека покупки та вимоги безпеки платежів. На сьогоднішній день це сума дорівнює 100 грн. Даний ліміт існує вже багато років і його збільшення цілком виправдано. Рішення про збільшення ліміту на безконтактні платежі без введення PIN-коду до 500 грн., мабуть, викликано розумінням, що сума середнього чека покупки збільшилася і є несуттєвою з точки зору безпеки платежів. Підвищенням ліміту компанія Mastercard намагається підвищити привабливість розрахунку платіжною карткою в порівнянні з розрахунками за допомогою смартфона.

Збільшення ліміту дозволить ще прискорити платіж і розширити сферу застосування даного виду платежів за допомогою карти, а отже, збільшити кількість безконтактних платежів. Безконтактні платежі і так росли в Україні досить високими темпами, і їх збільшення за рахунок підвищення ліміту навряд чи буде суттєвим.

Олександр Стецко, начальник управління розробки продуктів роздрібного бізнесу Банку Кредит Дніпро

У 2018 році середній чек безготівкових оплат за товари і послуги в торгово-сервісній мережі склав 242 гривні. Ця сума може служити певним орієнтиром при збільшенні порога безконтактної оплати без введення PIN-коду. Крім того, з моменту приходу в Україну в 2011 році технології безконтактної оплати в 2011 році поведінкові і фінансові звички споживачів зазнали істотних змін, а самі безконтактні оплати перестали бути екзотикою, перетворившись в звичне повсякденне явище.

На сьогоднішній день близько 80% з 279 тисяч торгових терміналів приймають безконтакні оплати, а сегмент безконтактних карт показав найкращу динаміку: їх число за рік збільшилася на 44% до 4 млн карт. Популяризації безконтактних оплат сприяє активний розвиток smart-city проектів оплати проїзду в транспорті, і можливість безконтактної оплати смартфонами через сервіси GooglePay і ApplePay, які взагалі припускають введення PIN-коду. Показово, що Україна увійшла в топ-4 країн в світі за кількістю NFC-транзакцій, що ілюструє високу затребуваність технологічних новинок і хороший потенціал для подальшого розвитку.

МПС Mastercard взяла до уваги всі зазначені аргументи, збільшуючи ліміт на безконтактні платежі без введення PIN-коду з 100 до 500 гривень.

Володимир Башкатов, начальник управління карткового бізнесу RwS bank

Плюсом даного введення є збільшення швидкості проведення операції розрахунку в торговій мережі, що безумовно позначиться на розмірі обсягу безконтактних платежів. Думаю Visa незабаром анонсує подібну інновацію.

Швидкий пошук
Кумедне відео