Що таке токенізована платіжна картка і чим вона відрізняється від безконтактної? — експерт РАДАБАНК 25.03.2020

Начальник управління карткового бізнесу РАДАБАНК Тетяна Дегтярьова розповідає про відмінності безконтактних і токенізованих карток. // 25.03.2020

— Безконтактні картки — це картки, оснащені вбудованими чіпом і антеною, що передають по радіоканалу на безконтактний термінал інформацію про платіж. Завдяки цій технології покупки можна оплатити миттєво, лише доклавши платіжну картку до дисплея безконтактного зчитувального пристрою з характерним значком.

У свою чергу, токенізація платіжних карток — це технологія, яка забезпечує безпеку платежів. Основний принцип токенізації полягає у заміні платежів клієнта якимись значеннями, токенами. При цьому сам токен не містить персональної інформації, а тільки логічно пов’язаний зі справжніми даними. І згенерований токен може бути використаний лише разово. По токену неможливо відновити номер платіжної картки і навіть якщо шахрай перехопить токен, ним неможливо буде скористатися. Токен генерує додаток, який зберігає дані оригінальної картки.

Кількість безконтактних і токенізованих карток стрімко зростає і динаміка зростання не випадкова, адже і безконтактні, і токенізовані картки — це інноваційні технології. Схожі технології,  хоча й відрізняються один від одного. Основна відмінність, яка буде зрозуміла користувачеві — це те, що токенізовану картку не потрібно носити з собою. Досить оцифрувати її у платіжному додатку і мати платіжний інструмент (смартфон, годинник, кільце тощо) з функцією NFC. При цьому для безконтактної карти все ж доведеться виділити місце у своєму гаманці.

Швидкий пошук

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под 1,5% в месяц. Под авто, квартиру, дом, нежилое помещение

Сумма: от 30 000 до 15 000 000 грн.

Срок: от 1 месяца до 10 лет

Без выписки и перерегистрации

Киев, Киевская обл. до 60 км

Miloan.ua

Кредит онлайн на карту. Бесплатно до 12 000 грн.

Сумма от 500 до 15 000 грн.

Срок: от 1 до 30 дней

Возраст: от 18 до 69 лет

Без звонков и фото!