Банківська криза

Банківська криза в Україні та світі: статті та аналітика про фінансову кризу банківської системи

11.02.2016

Схеми "Дельта Банку"

Підозри в розкраданні 50 млн дол., висунуті правоохоронцями одному з колишніх топ-менеджерів Дельта Банку, ще слід довести в суді. Однак вони вже розкривають обставини банкрутства одного з найбільших банків країни й деталі операції з виведення з нього активів компанії Cargill, а також схему, за якою надували капітал і виводили гроші з багатьох інших українських банків.

26.08.2015

З миру по фініку: «Фінанси та кредит» рятуватимуть усією країною

Один із гігантів українського фінансового сектору й одна з найстаріших банківських установ країни – «Фінанси та кредит» – уже восьмий місяць поспіль перебуває у стані, близькому до краху. Ні вливання коштів акціонера і НБУ, ні запевнення голови Нацбанку Валерії Гонтаревої про те, що фінансовий регулятор буде підтримувати банк Костянтина Жеваго, поки що не виправляють ситуацію.

27.05.2015

У що обійдеться бюджету крах Дельта Банку

Дельта Банк на ринку був відомий як банк, у якого добре розвинене державно-приватне партнерство. Після зміни влади деякі проекти довелося згорнути, оскільки чимало великих клієнтів змушені були оселитися в Москві. Однак судячи з того, яка кількість коштів держкомпаній продовжувала перебувати в Дельті, банк був у фаворі і в нової влади.

05.05.2015

Угода Cargill щодо боргів "Дельти" під загрозою

За відомостями Forbes, юристи Фонду гарантування вкладів (ФГВ) отримали вказівку підготувати судові позови щодо одного з акціонерів Дельта Банку – американської компанії Cargill. У суді можуть оскаржити угоди з дострокового витребування плати за акредитивами на $104 млн, які Дельта видавала на користь Cargill.

17.04.2015

Ігор Коломойський хоче купити "Дельту"

Активи Дельта Банку, який входить до категорії найбільших, може придбати Приват. Відповідну заявку банкіри вже подали в Національний банк України. Поки що відомство Валерії Гонтаревої не дає добро на угоду, оскільки у банку Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова працює куратор, і установа отримує стабілізаційні кредити. Також, за даними Forbes, на активи Дельти претендує державний банк, найімовірніше – Ощад, одна з найбільших телекомунікаційних компаній і декілька інших кредиторів. Доля самого Дельта Банку вже перемістилася в політичну площину.

16.04.2015

Хто заплатить за неплатоспроможні банки

Протягом останніх років в Україні вже стала звичною ситуація з постійними дефіцитами структур, які відповідають за фінансові ринки. Раніше прикладами завжди були постійні дефіцити Пенсійного фонду і НАК Нафтогаз України. Починаючи з 2014 року, компанію ПФ і Нафтогазу складає і Фонд гарантування вкладів. Його проблеми, схоже, також вирішуватимуться за рахунок платників податків.

07.04.2015

Що може повернути довіру до банків, і як це робили колишні голови НБУ

Довкола української банківської системи розгортаються драматичні події, набагато серйозніші, ніж все, що відбувалося з нею за попередні 24 роки її історії. Основний показник довіри до банків у кризовий період – повернення грошей у фінансові установи після отримання населенням виплат з Фонду гарантування – сьогодні становить близько 20%. Для порівняння: у кризу 2008-2009 років він був близько 80%.

12.03.2015

Кого покарають за Дельта Банк

Розпочавши кар'єру з команди Укрсоцбанку часів екс-голови СБУ Валерія Хорошковського й озимого покоління, Микола Лагун для багатьох колег по ринку залишався об'єктом для наслідування і заздрості. У минулорічному банківському випуску журналу Forbes фінансисти першої ланки називали Лагуна одним із найбільш цікавих і перспективних банкірів України.

27.02.2015

Олександр Дубровін, заступник голови правління Укргазбанку: "Для нас погані активи – це ті, які неправильно оцінено"

Під час минулої кризи 2008–2009 років Укргазбанк був однією з тих фінустанов, які рекапіталізували за рахунок держави. Крім Укргазу, Мінфін став власником банку Родовід і Київ. Про те, як і навіщо Укргазбанк прийматиме під своє крило активи тих банків, які не витримали випробування нинішньою кризою.

17.02.2015

Рейтинг життєздатності банків – 2015

За минулий рік з ринку пішли три десятки банків. Майже усі іноземні банки, що досі працюють в Україні, виставлені на продаж. Тому перед клієнтами усіх маштабів постає питання щодо стійкості та надійності фінансових установ. Які з них демонструють сьогодні найкращі показники життєздатності?

26.01.2015

"Надра" і "Дельта": скуті одним ланцюгом

У Національному банку повинні до кінця січня визначитися, що робити з найбільшими банками, які зазнають проблеми з капіталізацією. Погоджувати процес рекапіталізації системно важливих банків повинні з МВФ. Основна дискусія зараз відбувається довкола майбутнього банків Надра і Дельта, які поки не можуть виконати узгоджених з НБУ планів щодо докапіталізації.

21.01.2015

Банки активно використовують «тіньовий» курс для розрахунку за картковими операціями

Українці майже остаточно змирилися з тим, що вивіски на пунктах обміну валют і біля банківських кас мають мало спільного з тим курсом, за яким можна реально купити валюту. Про 200 доларів в одні руки вже мало хто згадує. Іноді каси банків працюють у рамках купівлі/продажу, але шанси придбати валюту за офіційним курсом у більшості випадків є лише у ВІП-клієнтів банків або його працівників.

12.01.2015

Чому в Україні процвітає тіньовий банкінг і що з цим робити

Для фінансових посередників – банків, страхових компаній, фінансового сектору – 2014 рік запам'ятається як період «шокової» терапії. Щоправда, для банківського та небанківського фінринків вона була такою різною, що наслідком цієї різниці стане ще глибше розмежування секторів. 2014 року Національний банк України почав жорстку зачистку ринку від конвертаційних структур. Вона призвела до появи окремого тіньового банкінгу, зупинити який сьогодні, схоже, неможливо: його користувачами є найбільші підприємства країни.

11.10.2012

В очікуванні дива, або 5 кошмарів фінансистів восени-2012

Країна завмерла в очікуванні майбутніх парламентських виборів. Бізнес звично виводить капітали в офшори, а вкладники переміщують кровні з банківських рахунків у панчохи. Огляд нічних кошмарів фінансистів підготував Prostobankir.com.ua

03.06.2011

Дмитро Гриджук: "Банкам доведеться вже цього року активно змінювати свої бізнес-моделі"

Голова правління банку Хрещатик Дмитро Гриджук розповів про нинішній стан фінансово-банківської системи, найбільш актуальні виклики для її подальшого розвитку, про проблеми відновлення кредитування, а також про необхідність консолідації банківської системи.
Кумедне відео