про твої фінанси

Як підібрати сонячні батареї для дому

Bankchart.com.ua розповідає, на що звернути увагу при підборі сонячних батарей для дому, як розрахувати, скільки потрібно панелей для опалення будинку, скільки коштує сонячна батарея в інтернет-магазинах Києва та України.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Навіщо потрібні сонячні батареї?
 2. Види сонячних батарей
 3. На що звернути увагу під час вибору сонячної батареї?
 4. Як розрахувати потрібну кількість сонячних батарей?
 5. Як купити сонячну панель?
 6. Скільки коштує сонячна панель?
 7. Встановлення сонячних батарей
 8. Принцип роботи сонячної батареї
 9. Використання і ефективність
 10. Де купити сонячні батареї для приватного будинку: ціни, перелік інтернет-магазинів

Навіщо потрібні сонячні батареї?

Альтернативна енергетика у вигляді отримання електрики від сонця та вітру стає все більш актуальною. Вона дозволяє не тільки стати незалежним від перебоїв у центральній мережі та інших форс-мажорів, але й отримати додатковий дохід у вигляді платежів від держави за передану в мережу «зелену енергетику».

Сонячні батареї є найважливішим елементом автономної системи, що дозволяють забезпечити сім'ю електроенергією якщо не цілий рік, то щонайменше з квітня по жовтень. В інші місяці в більшості регіонів України доведеться вдаватися до інших джерел електрики, наприклад, центральної мережі або бензогенератора, особливо взимку, коли сонячні дні в місяці можна порахувати на пальцях руки. Але сонячні панелі все одно ефективніші, ніж інше альтернативне джерело електрики – вітер, адже в більшості регіонів України сонячних днів більше, ніж вітряних.

Активна поверхня сонячних панелей зазвичай складається з кремнію та деяких хімічних сполук, при попаданні світла на які створюється різниця потенціалів та струм.

Види сонячних батарей

Сонячні батареї бувають:

 1. Монокристалічні – виробляють із чистого кремнію, що є фотоелектричним перетворювачем. Кожен елемент (квадратик) панелі виробляють за методом Чохральського, формують зливок чистого кремнію і розрізають його на тонкі пластини, з яких й роблять згодом сонячну панель. Мають відносно високий ККД (17-22%), довговічні та компактні, але в той же час дорожчі, ніж плівкові або полікристалічні аналоги.

  .
 2. Полікристалічні – також складаються з кремнію, але використовується більш дешева технологія його одержання шляхом охолодження розплаву кремнію замість витягування монокристалу. За рахунок цього має нижчу ціну в порівнянні з монокристалічні панелі, але і нижчу ефективність - середній ККД становить 15-17%.

 

 1. Тонкоплівкові – нова перспективна технологія, що дозволяє наносити тонкий шар фотоелектричного матеріалу на тверду основу, наприклад черепицю для даху будинку. Мають найнижчу вартість, але й найнижчу ефективність та невеликий термін експлуатації. У той же час, технологія активно розвивається і не виключено, що найближчими роками за експлуатаційними характеристиками тонкоплівкові батареї наблизяться до кристалічних.

 

На що звернути увагу під час вибору сонячної батареї?

При виборі сонячної панелі слід звернути увагу на такі параметри:

Номінальна напруга – зазвичай 12 вольт або 24 вольт, має відповідати напрузі інших елементів системи автономної електроенергії – акумулятора та інвертора.

Максимальна потужність впливає на силу електрики, яка даватиме сонячна батарея за ідеальних показників – сонячної активності, кута нахилу панелі до сонця тощо. За фактом при встановленні на будинок у понад 99% випадків реальний показник буде меншим.

Коефіцієнт корисної дії – чим він вищий, тим ефективніше працюватиме сонячна панель, і менше їх знадобиться для забезпечення повноцінною електрикою однієї сім'ї. Сьогодні найефективнішими є монокристалічні сонячні панелі.

Термін експлуатації – для сучасних монокристалічних панелей зазвичай становить до 50 років, полікристалічних – до 25 років, тоді як тонкоплівкові моделі служать менше.

Площа і вага – чим легша сонячна панель і менша її площа, тим простіше її встановити, наприклад, на даху будинку, проте при цьому можуть страждати інші її експлуатаційні характеристики, наприклад, потужність або термін використання.

Вартість – залежить від характеристик панелі, насамперед – потужності, і може становити від 15 дол. США для малопотужних у 10 Вт до 250 доларів для батарей із потужністю під 500 Вт.

Як розрахувати потрібну кількість сонячних батарей?

Розрахувати необхідну потужність сонячних панелей для сім'ї досить складно, адже їх кількість залежить від:

 1. параметрів інших елементів автономної електромережі – акумулятори та інвертори. Так, чим потужнішими акумулятори, тим слабшими можуть бути сонячні батареї, адже їх заряду цілком вистачить, щоб підстрахувати роботу системи в похмурі дні. Навпаки, якщо накопичувачі слабкі – сонячні панелі мають бути потужними, щоб забезпечити електроенергією систему навіть у дощову систему. Інвертор повинен відповідати параметрам системи, тому якщо встановлено занадто багато сонячних батарей, обладнання просто може перегоріти.
 2. потреб електроенергії – якщо ви не готові відмовитися від деяких благ цивілізації, наприклад, використовувати похідну версію електрочайника, праски, замість звичайних приладів, або взагалі відмовитися від них на користь, наприклад, звичайного чайника – вам знадобиться максимально потужне обладнання, в тому числа сонячні панелі.
 3. регіону та пори року – у південних регіонах України сонячних днів більше, ніж на Заході. Але в якому регіоні України ви не знаходилися б, використовувати усі електроприлади у вас вийде тільки з квітня по вересень, тоді як у грудні-лютому електроенергії з автономної мережі в більшість днів вистачить тільки на заряд мобільних.

За своїм досвідом можу сказати, що для забезпечення електроенергією однієї родини для будинку від 100м2 потрібна система із сонячних батарей, потужністю близько 1500 Вт, яку сьогодні можна зібрати з 4-6 сонячних панелей.

Як купити сонячну панель?

Сьогодні найзручнішим та найвигіднішим варіантом покупки сонячних панелей для дому буде замовлення їх в Інтернеті, що можна зробити:

 1. на сайтах, що спеціалізуються на продажу обладнання для автономних електросистем: solar-tech.com.ua, 220volt.com.ua, utem.org.ua, vinur.com.ua, axiomplus.com.ua та ін.
 2. в популярних онлайн-магазинах типу: rozetka.com.ua, epicentrk.ua, www.moyo.ua та ін.
 3. у відомих маркетплейсерах, як prom.ua чи hotline.ua, olx.ua (в т.ч. вживані)

На сайтах можна зустріти широкий вибір моделей сонячних батарей, ознайомитися з детальним описом панелей, переглянути відео презентацію, почитати відгуки покупців, отримати детальну консультацію від менеджера.

Магазин зазвичай пропонує кілька способів оплати сонячної панелі, як за допомогою картки, так і готівкою, а деякі - навіть у кредит; а також кілька послуг доставки товару на вибір клієнта.

Після замовлення сонячні батареї зазвичай доставлять клієнту протягом 1-3 днів. Однак врахуйте, що через великі розміри панелей – замовляти батареї краще в найближчих магазинах у межах міста, де доставка може бути безкоштовною, тоді як відправка навіть по області – може влетіти «в копієчку».

Скільки коштує сонячна панель?

Ціна сонячних батарей залежить від характеристик панелі, насамперед – потужності, і може становити від 15 дол. США для портативних сонячних батарей на 10 ватів до 250 доларів для панелей з потужністю під 500 ватів.

У той же час деякі панелі для виконання специфічних функцій можуть бути дорожчими. Так, наприклад, похідна сонячна батарея для кемпінгу потужністю всього 5-10 ватів в Україні може коштувати 80-100 доларів за рахунок дорогих матеріалів, які забезпечують максимальну компактність, невелику вагу, міцність і продуктивність моделі. Тоді як потужніші аналоги сонячних батарей для кемпінгу можуть коштувати не одну тисячу доларів.

Встановлення сонячних батарей

Установка навіть кількох сонячних панелей для забезпечення електроенергією приватного будинку або квартири може бути дуже непростим завданням. Адже найефективнішим місцем з відсутністю тіні стає дах будинку, працювати на якому безпечно буде тільки фахівцю, або як мінімум, людині з досвідом роботи на покрівлі. В іншому випадку, можна зробити каркас для сонячних панелей на землі, що вимагатиме певних зусиль і мінімальних будівельних знань, а також спеціальних кріплень для сонячних панелей, адже через велику площу відносно ваги, батареї можуть запросто бути зірвані вітром.

Для підвищення ефективності використання сонячні панелі варто розмістити на південній стороні даху або конструкції, і якщо є така можливість – передбачити можливість зміни кута нахилу та повороту панелей по сторонах світла. Максимальна потужність досягається при куті нахилу панелі до горизонту на рівні 30-40 градусів у літню пору і близько 70 - в зимову. Якщо батарея буде рухатися слідом за сонцем - це значно збільшить ефективність її використання.

Підключення самої сонячної панелі до автономної електросистеми - справа зараз досить проста. Адже сучасні інвертори є складним обладнанням з безліччю функцій та опцій, засобів захисту, і на побутовому рівні потрібно лише з'єднати сонячну панель кабелем з інвертором, попередньо вимірявши тестером, де «+», а де «-».

Але якщо ви в собі не впевнені - варто замовити послугу підключення сонячних панелей під ключ. Багато компаній, що продають обладнання для автономних електросистем, пропонують таку послугу. Однак її використання може бути вигідно або при покупці всіх елементів автономної електромережі (сонячних панелей, акумуляторів, інвертора), або великої кількості саме сонячних батарей - тоді ціна становитиме 10-30% від суми замовлення, тоді як при підключенні всього 1-2 сонячних панелей - 50% і навіть 100% додатково від суми угоди.

Принцип роботи сонячної батареї

Сонячна батарея в домашніх умовах являє собою систему модулів, з'єднаних між собою по заданих параметрах і підключених за допомогою мережевого кабелю до мережевого інвертору або до контролера заряду. Зазвичай розміщується сонячна батарея на даху будинку по напрямку в південну сторону. Є і більш вдосконалені конструкції, що дозволяють рухатися за сонцем.

Основними складовими комплексної системи сонячних батарей є: фотоелектричні модулі, сполучні кабелі, електронний інвертор і контролер зарядки з акумуляторною батареєю. Також в залежності від характеристик в комплектацію можуть входити додаткові акумулятори, запобіжники, лампи та інші аксесуари.

Використання і ефективність

Середній термін служби потужної сонячної батареї більше 25 років. Коефіцієнт корисної дії сонячної батареї - 14%. Ефективність і продуктивність роботи сонячної батареї, в першу чергу, залежить від її номінальної потужності, а також від активності сонця. Вигідніше використовувати батареї в тропічних і субтропічних регіонах з великою кількістю сонячних днів. Щоб домогтися максимальної економічної вигоди, сонячні батареї необхідно використовувати більшу частину року, найбільш активно - в весняно-літній період. У зимову пору року використання сонячних батарей краще поєднувати з підключенням до електромережі.

Де купити сонячні батареї для приватного будинку: ціни, перелік інтернет-магазинів

Магазин

Мінімальна ціна, грн.

Максимальна ціна, грн

696,00

10 046,00

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком із доступом до коштів 24/7

безкоштовне поповнення, обслуговування, безготівкові розрахунки та зняття коштів в усіх банкоматах України

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики