про твої фінанси

Як вибрати акумулятор для машини

Ось і прийшла зима. А з приходом морозів можна буде побачити, як автолюбителі не завжди можуть завести своїх залізних коней і виїхати зі стоянки. Причиною цього є розряджений акумулятор.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Правила експлуатації
 2. Вибираємо
 3. Порада перша: дата виробництва і місце зберігання
 4. Порада друга: правильно підбираємо ємність батареї
 5. Порада третя: правильна полярність
 6. Порада четверта: розміри
 7. Ціни
 8. Утилізація старого акумулятора
 9. Думка

Я люблю перестрахуватися, тому купив новий акумулятор ще місяць тому і хочу поділитися досвідом, як правильно його вибрати і що робити зі старим.

Правила експлуатації

Почну з того, як треба поводитися з акумулятором, щоб він завчасно не вийшов з ладу, і правильно завести авто за дуже низьких температур.

 1. Перед тим як завести автомобіль з механічною коробкою передач, витісніть зчеплення, це знизить навантаження на акумулятор і стартер, адже їм не доведеться крутити первинний вал коробки.
 2. Вмикати стартер слід не більше ніж на 2-3 сек., і, якщо двигун не завівся, перед черговою спробою пуску витримати не менше 15 сек.
 3. Не варто захоплюватися включенням споживачами електроенергії за зупиненого двигуна. Але зовсім відмовлятися від того, щоб послухати музику або почитати книжку за ввімкненої лампи, я не закликаю, але, користуючись автомагнітолою або іншими споживачами енергії, слідкуйте за датчиком заряду акумулятора.

Дуже важливий момент в експлуатації акумуляторної батареї: вона має бути добре закріплена. Якщо акумулятор підстрибує на вибоїнах, це призведе до осипання пластин. Клеми акумулятора повинні бути чистими і добре затягнутими. Якщо клема іскриться, це спричиняє сильні стрибки, що проходять через пластини струму, що вплине на термін служби акумулятора, а також може викликати пошкодження електросистем автомобіля.

Розглянемо, як діє холод на акумулятор. За морозу електроліт у батареї замерзає, через що знижується хімічна реакція в акумуляторі. Тож зменшується кількість струму, що виробляється. Якщо батарея майже розряджена, то щільність електроліту в ній зменшується, а це впливає на температуру, за якої замерзає сам електроліт. У майже розрядженого акумулятора температура замерзання взагалі може бути 0 градусів.

Джерело фото: http://www.vagzakaz.ru/

Слід пам'ятати, що за замерзанні електроліту, він, як і будь-яка рідина, розширюється, внаслідок чого в стінках акумулятора можуть утворитися мікротріщини, через які може витікати електроліт, а це може завдати шкоди кузову авто. Повністю замерзлий акумулятор не придатний для використання і зарядити його неможливо.

Вибираємо

Акумулятори діляться на два види:

 • нереалізовані — заводські батареї, повністю підготовлені до експлуатації із запаяними пробками для доливу електроліту;
 • малообслуговчі — акумулятори, в яких не запаяні пробки для доливу електроліту. За такими батареями потрібно доглядати, доливати електроліт і раз на рік повністю заряджати.

Щоб відрізнити ці акумулятори, необхідно консультуватися з продавцем. На жаль, виробники не вказують на етикетці, до якої групи належить батарея.

Ідеально підібраний акумулятор це той, який на 100% збігається з акумулятором від заводу-виробника вашого автомобіля, адже, як правило, вони служать набагато довше замінених батарей. Щоб максимально наблизити обрану батарею до ідеалу, потрібно знати, що означають позначення на ній.

Джерело фото: http://www.vagzakaz.ru/

Порада перша: дата виробництва і місце зберігання

Насамперед слід звернути увагу на дату виготовлення акумулятора. Якщо ви побачили, що акумулятору вже шість місяців, то варто подумати про його придбання. Адже якщо батарея стоїть без діла, то вона розряджається, а навіщо вам розряджений акумулятор? Якщо ви купуєте акумулятор взимку, то, ймовірно, він чекав своєї черги на продаж десь на складі. Наскільки я знаю, небагато складів опалюються, а перепади температур негативно впливають на заряд батареї.

Порада друга: правильно підбираємо ємність батареї

Щоб акумулятор прослужив довго, необхідно правильно вибрати ємність. Помилкою є те, що чим більше ємність, тим на довше вистачить батареї. Адже генератор в кожній марці автомобіля розрахований на певну кількість виробленого струму, якого достатньо для встановленого акумулятора, і якщо поставити потужнішу батарею, він не зможе повністю її заряджати. А якщо поставити акумулятор меншої ємності, він отримуватиме надмірну кількість заряду і теж швидко вийде з ладу.

Ємність має бути не нижче, ніж зазначено в інструкції до авто, але врахуйте, що на дешевих китайських зразках можуть бути вказані завищені значення. Якщо ви оснастили авто додатковим електроустаткуванням, може знадобитися додаткова ємність. Але порадьтеся із фахівцем, адже генератор в авто повинен бути здатний повністю зарядити такий акумулятор.

Порада третя: правильна полярність

У деяких акумуляторах, залежно від конструкції автомобіля, може бути змінена полярність. Припустимо, у вашому рідному, заводському акумуляторі плюс встановлено праворуч, а мінус ліворуч, а ви можете не звернути уваги на те, що в придбаної батареї полярності поміняли місцями. Тож доведеться знову бігти в магазин/ринок і міняти на правильну батарею.

Порада четверта: розміри

Стоит учитывать тот факт, что если по геометрическим размерам батарея будет больше – то она не поместится в предназначенное ей место, либо же не хватит длины проводов для ее подключения. Не поленитесь – перемеряйте их рулеткой.

Ціни

Так само як і будь-який інший товар, вартість акумуляторів залежить від виробника і потужності батареї. Порівняти ціни можна на сайтах:

Утилізація старого акумулятора

Чимало автолюбителів за незрозумілих для мене причин викидають старі акумулятори в кращому разі на смітник, в гіршому — у лісі або за гараж. А про те, що в ньому міститься свинець і небезпечний електроліт, мало хто замислюється. І про те, що згодом цілісність корпусу батареї порушиться, і це «щастя» потрапить у довкілля, теж ніхто не думає. Акумуляторні батареї належать до відходів 3-ї та 2-ї груп небезпеки і їх треба утилізувати на спеціальних підприємствах, а не на смітнику!

Ось і постає питання — куди подіти старий акумулятор? Є підприємства-утилізатори, які вам ще і грошей заплатять за нього.

Назва

Телефон

Вартість за приймання

ТОВ НВП «Екосвіт» 

(44) 228-67-76

8 грн/кг

УТС 

(50) 568-60-41

95 грн

Вертикальбуд 

(44) 228-80-48

5 грн/кг

 

Думка

Богдан Горецький, директор з продажів Inci Aku

Питання вибору між обслуговчим і необслуговчим акумулятором для рядового автолюбителя просте: якщо вибрати необслуговчий, однією проблемою в житті стане менше.

Заміні акумулятора, що передчасно вийшов з ладу, має передувати перевірка електрики і стану стартера, адже причина може бути не в акумуляторі, і якщо її не усунути, новий — довго не протягне. Якщо ж з електросистемою все добре, і ви не допускали глибоких розрядів, то батарея була не з кращих.

Слід пам'ятати, акумулятори для японських і європейських авто відрізняються типом клем, розмірами і ємністю, і не варто намагатися взаємозамінювати їх. Надто уважними слід бути власникам американських авто з двигунами великого об’єму: акумулятори американського типу мають невеликі розміри, але здатні створити пусковий струм до 800 амперів. Якщо у вас автомобіль з системою «Старт-стоп», кращим буде акумулятор, спеціально розроблений для використання в цьому режимі.

Заряд акумулятора в теплу пору року не повинен падати нижче 50%, а взимку — нижче 70%. Щодо думки про те, що взимку перед запуском треба на пару хвилин ввімкнути фари, щоб прогріти акумулятор, то це не більше, ніж міф. І, звичайно, не слід забувати відключати споживачі енергії, ті самі фари, залишаючи машину на стоянці.

Якщо ємність акумулятора впала, це також може бути наслідком не пошкоджень, а сильного розряду — більше 50% потужності. Працездатність такого акумулятора можуть відновити на СТО, де є спеціальні зарядні пристрої, якими можна знову «натренувати» акумулятор. Але якщо не було сильного розряду, всі перелічені ознаки — привід для купівлі нового акумулятора.

На деяких акумуляторах просто в кришку вбудований індикатор рівня заряду. Інженери радять: щоб необслуговчий акумулятор справно працював 5 років і більше, не допускати сильного розряду, не засмічувати клапан газовідводу і не замикати вивідні контакти акумулятора гайковим ключем.

Якщо акумулятор від надійного виробника і його правильно експлуатують, він має служити навіть довше, ніж зазначено на упаковці. Адже хороший виробник вказує мінімальний термін експлуатації, доступний за дотриманні правил експлуатації його акумуляторів.

На нашому сайті можна порівняти ціни на послуги для власників авто:

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Prosto Money

Деньги под залог авто и недвижимости в Киеве и Львове

Сумма от 50 000 до 20 000 000 грн.

Срок от 3 месяцев до 5 лет

Возможность досрочного погашения и пролонгации

Без переоформления (Вы остаётесь собственником)

Без звонков на работу/родственникам

Одобрение 95% заявок

Территория Киев и область до 35 км, Львов и область до 35 км

Chatex

Криптобанк Chatex международные переводы в Телеграмм

Совершайте переводы в USDT TRC-20 вместе с Chatex.

Переводите без комиссии, мгновенно, безопасно и удобно друзьям, родственникам и коллегам по всему миру!

Корисні статті з даної тематики