про твої фінанси

Як правильно вибрати відеореєстратор для автомобіля

Останнім часом на дорогах нашої країни почастішали випадки махлярства як з боку автомобілістів і пішоходів, так і доблесної Державтоінспекції. Тому я і вирішив придбати відеореєстратор для свого автомобіля. Може, і згодиться колись. Але, сподіваюся, не мені


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Навіщо потрібен відеореєстратор
 2. Цінова політика
 3. Вибір моделі за параметрами
 4. Приклад чіткості зображення
 5. Кілька порад щодо використання
 6. Чим можуть заманити продавці реєстраторів
 7. Думка експерта

Навіщо потрібен відеореєстратор

Якщо автолюбитель вб'є в пошуковик, наприклад, «підстава на дорозі», то він знайде чимало корисного для себе. Я випадково натрапив на відео про «підставу» з боку пішохода, де були залучені і свідки, і даішники, які прибули на місце ДТП за 20 секунд після події. А дізнавшись від водія, що велася відеозйомка, одразу ретирувалися без жодних запитань.

А якби у водія не було реєстратора? Спробуй, доведи, що це не «підстава». «Повний порядок, шефе».

Після перегляду цього ролика я замислився про купівлю цього гаджета.

Цінова політика

Щодо цін, то все залежить від виробника, функцій реєстратора (про це я розповім нижче) і від вашого достатку. Ціни стартують від 300 грн, найвища планка — 3000 грн.

Вибір моделі за параметрами

Відрізняються реєстратори за багатьма параметрами своєї функціональності:

 • за типом живлення: це можуть бути як пальчикові батарейки АА, так і вбудований акумулятор. Також можуть бути моделі з підключенням до мережі автомобіля і потужністю споживання живлення від 12 до 24 вольт;
 • за типом носія інформації: вбудована пам'ять або карта пам'яті, яку можна будь-коли вийняти;
 • за формату стиснення: MPEG, MPEG4, H.264, M-JPEG;
 • за кількістю відеокамер: від однієї до трьох;
 • за активації: автоматично за включенні запалювання, за запуску двигуна, натисканні аварійної кнопки, датчика прискорення/гальмування/удару і за виявленні руху;
 • за розділенням відео: кількість точок, з яких складається зображення (від 640 на 480 до 1920 на 1080). Якщо вибирати реєстратор, скажімо для маршрутного автобуса, то особлива чіткість зображення в принципі не потрібна. А якщо для автомобіля, який щодня їздить містом, то тут важливо, щоб були добре помітні всі дрібні деталі, що оточують автомобіль, наприклад, сигнал світлофора або непримітний дорожній знак;

Приклад чіткості зображення

А)1280x720

Б)640x480

Джерело фото: http://waygps.com.ua/

 • за різною частотою записуваних кадрів. Як правило, кількість знятих кадрів за секунду виставляється вручну і коливається від 15 до 60. Звичайно, можна виставити мінімум кадрів/сек. і таким чином  збільшити місце для зберігання відеозйомок, але тоді можливий варіант, коли за ДТП у кадр не потрапить найголовніше;
 • за кількістю входів для мікрофона і відеовходів для камер як зовнішніх, так і салонних;
 • за наявності вбудованого екрана, за допомоги якого встановлюють потрібний кут зйомки, налагоджують сам реєстратор, і, як кажуть, не відходячи від каси можна пред'явити запис інспектору у разі суперечливої ситуації на дорозі;
 • за додатковими функціями (це може бути GPRS, GPS, кількість тривожних виходів для підключення до сигналізації автомобіля). Плюсом GPS є те, що він автоматично записує і зберігає в пам'яті швидкість авто, це може допомогти під час відновлення картини аварії. Також GPS пише ваші координати, це полегшує накладання маршруту на карту і надалі може допомогти за прокладанні нового шляху.

За якими критеріями вибирати реєстратор — вирішувати вам. Від цього залежатиме ціна самого приладу.

Кілька порад щодо використання

Відеореєстратор не рекомендують використовувати за мінусової температури (взимку краще його забирати додому з машини). Монтувати присосок на скло і вмикати реєстратор потрібно після прогріву автомобіля (якщо присосок закріпити до холодного скла, вона замерзне і відпаде, а сам прилад можна серйозно пошкодити).

Щоб не привертати зайву увагу до автомобіля, тим більше якщо ви залишаєте його на ніч на стоянці, яка не охороняється, забирайте з собою і рестратор, і кронштейн-присосок. Траплялися випадки, коли люди залишали присосок на склі, а реєстратор забирали з собою, після повернення господаря авто було відкрите і перерите у пошуках реєстратора, а присосок злодії забирали.

Чим можуть заманити продавці реєстраторів

Продавці відеореєстраторів можуть дуже гарно розповідати покупцеві про те, що прилад може підключатися до сигналізації й автоматично вмикатися, припустимо, за удару об автомобіль або за зламуванні авто.

Згоден, можна підключити. Але чи багато автовласників залишають реєстратори на монтажному присоску в режимі сну? Адже це може привернути увагу злодіїв. Крім того, потрібно враховувати, що для роботи реєстратора необхідне живлення від акумулятора, а це може спричинити розрядку батареї живлення.

Зазвичай автовласник забирає з собою реєстратор або ховає його у бардачок. І навіть якщо ваше авто на його місці стоянки зачепив інший автомобіль, то, швидше за все, реєстратор не зафіксує його номерний знак — не вистачить кута огляду, а сам винуватець може зникнути з місця ДТП. Ну а якщо зламали двері, то навряд чи ви побачите обличчя, як, власне, і сам реєстратор.

Думка експерта

Катерина Гутгарц, адвокат юридичної фірми «АБГ», головний редактор порталу Prostopravo.com.ua

Відеореєстратори не є спецзасобами, оскільки не призначені для негласного отримання інформації, тому можуть вільно купуватися і використовуватися автомобілістами.

Щодо використання відеозапису з реєстратора як доказу в суді, то для того щоб такий доказ мав силу, краще відразу повідомити працівника ДАІ про те, що здійснювався запис, і занести в протокол із зазначенням приладу, який використали для відеозапису, і всіх його характеристик. Можливо, знадобиться експертиза самого приладу для підтвердження автентичности запису.

На нашому сайті можна порівняти ціни на послуги для власників авто:

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

RwS bank

Депозит для физлиц «Коммунальный»

Получайте не только доход по депозитной программе, но и покрывайте расходы на оплату жилищно-коммунальных услуг за счет банка.

Ставка в гривне - до 11,75% годовых

Дополнительная ставка для пенсионеров - 0,5%

Перший автоломбард

Кредит под залог авто от 4,5% в месяц. Автоломбард с правом вождения (без стоянки)

Решение по кредиту в день обращения.

320+ отделений автоломбардов в 115 городах Украины.

Без справки о доходах и переоформления машины.

Сумма кредита от 15 000 грн. до 499 999 грн.

Срок кредитования до 36 месяцев.

Корисні статті з даної тематики