про твої фінанси

Розуму палата: "розумний" будинок, як наше неминуче майбутнє

Що таке система "розумний будинок" в квартирі або будинку, про опис і управління проектом розповідає Prostobank. "Розумними" телефонами і телевізорами сьогодні нікого не здивувати. З'явилися вже "розумні" годинники та навіть холодильники. Сучасні технології дозволили зробити таку новітню техніку досить доступною і поширити її практично повсюдно. Але нас чекає щось більше, ніж просто окремі пристрої - вже зовсім скоро ми будемо жити в "розумних" будинках.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Що таке «розумний» будинок?
  2. Взаємодія з «розумним» будинком
  3. «Розумні» будинки сьогодні
  4. Майбутнє «розумних» будинків

Що таке «розумний» будинок?

Будинок, який претендує на горде звання «розумного», характеризується здатністю забезпечувати підвищений комфорт, підлаштовуючись під побажання власника, умінням взаємодіяти з різною встановленою  в ньому технікою. Вся електроніка і техніка в такому будинку взаємодіють між собою. Так, управляти пральною машиною можна зі смартфона, причому перебуваючи на іншому кінці міста або навіть континенту, було б підключення до інтернету. А широкі можливості автоматизації "розумного будинку" дозволять виконувати потрібні дії строго за розкладом. Наприклад, власник будинку може зробити так, щоб кондиціонер включався за 15 хвилин до його повернення з роботи. Або ж щоб він включався, коли температура на вулиці перевищує зазначений рівень.

Чимало уваги приділяється також і підвищенню енергоефективності, зниженню рівня споживання електроенергії. Наприклад, розумний будинок не дозволить включити одночасно і кондиціонер, і опалення. Він же виявить, що в кімнаті занадто довго нікого немає, після чого відключить непотрібне освітлення і забутий телевізор.

«Розумний» будинок стежить за собою. Завдяки складній системі моніторингу він зможе спостерігати за станом техніки, своєчасно попереджаючи про поломки що з'явилися. Такий будинок буде відслідковувати наявність продуктів у холодильнику, самостійно замовляючи в магазинах ті, які закінчуються. І, звичайно ж, система зможе впізнавати свого власника, знати про його переваги і смаки, отримуючи такі дані як від нього самого, так і шляхом постійного спостереження.

Природно, що сигналізація «розумного» будинку буде поза всяких похвал. Адже встановлена ​​в ньому система вміє розпізнавати те, що відбувається в приміщеннях, виявляючи будь-яку підозрілу активність. До речі, «розумний» будинок завжди буде знати, де саме знаходиться власник шляхом взаємодії з його смартфоном, оснащеним модулем GPS. Ситуація, коли вдома залишається включеною праска, залишиться в минулому - будинок сам відключить небезпечний прилад, якщо господар піде, забувши зробити це.

Взаємодія з «розумним» будинком

Раніше письменники-фантасти неодноразово описували будинки, з якими можна буде спілкуватися безпосередньо голосом. І те, що зовсім недавно було лише мрією, тепер ні в кого не викликає подиву. Адже здатні же ми спілкуватися зі своїм iPhone за допомогою системи Siri. А що заважає задіяти ту ж нову технологію і для управління цілим будинком? Правда, рівень розвитку систем голосового управління все ще невисокий, вони досить часто помиляються, вимагають чіткої і правильної вимови. Та й з підтримкою різних мов поки ще занадто туго. Але ж роботи в даному напрямку ведуться невпинно, над розвитком подібних систем трудяться сотні інженерів по всьому світу.

Також взаємодія з будинком буде можлива за допомогою будь-якого «розумного» приладу. Команди інших приладів можна буде відправляти з комп'ютера або телевізора. Але справжніми центрами управління стануть смартфони. Адже ці пристрої мобільні і завжди під рукою у користувача і можуть бути завжди підключені до інтернету. Уявіть собі таку ситуацію: ви перебуваєте на роботі і отримуєте на смартфон повідомлення про те, що в холодильнику закінчилося молоко. Будинок запитує у вас, чи потрібно замовити ще. Все що від вас потрібно - підтвердити або відхилити цю дію. Або ж віддати вказівку замовити замість молока пива.

Важливою особливістю «розумних» будинків є можливість управління за допомогою інтернету. Через веб-інтерфейс можна не тільки отримувати інформацію про всі події, що відбулися, але ще і управляти різним обладнанням, а також переглядати те, що відбувається в кімнатах за допомогою веб-камер.

«Розумні» будинки сьогодні

Сучасних технологій вже досить для створення «розумного» будинку, який зможе виконувати більшість з вищеописаних дій. Ось тільки дозволити собі таке задоволення може далеко не кожен, надто вже дорого обійдеться таке обладнання. Однак ще зовсім недавно ті ж смартфони вважалися пристроями «не для всіх». Сьогодні ж дозволити собі їх може будь-хто.

До речі, в мережі можна знайти історії про те, як деякі умільці своїми руками створюють все необхідне для «розумного» будинку. Найчастіше «мозком» і центром управління для нього служить смартфон, закріплений на стіні (свого роду сенсорна панель) або популярний мініатюрний комп'ютер Raspbery Pi. Все необхідне програмне забезпечення доводиться також створювати своїми руками. Таке високотехнологічне хобі.

Але майбутнє належить не умільцям-одинакам, а великим компаніям, які сьогодні працюють над створенням і стандартизацією різних систем. Так, південнокорейська компанія Samsung зараз займається просуванням сервісу Samsung Smart Home, який дозволяє швидко об'єднувати в єдину мережу різне обладнання, забезпечувати спостереження за будинком і взаємодіяти з іншими мешканцями. Управління буде здійснюватися за допомогою однойменного Android-додатку. 

Існують також невеликі компанії, що спеціалізуються виключно на технологіях для «розумних» будинків. Такі, як TELETASK з Бельгії, Legrand СА з Франції або Crestron Electronics з США.

А є й такі, які випускають інтелектуальне обладнання, яке дозволить вашому будинку лише частково «порозумнішати». Так, стартап Nest (деякий час назад був поглинений Google) пропонує однойменний термостат, який дозволить вам підтримувати ідеальну температуру в кімнатах. Пристрій може взаємодіяти зі смартфоном, проте в загальну домашню мережу влитися не зможе. Концепція ж «розумного» будинку має на увазі саме єдину систему, а не набір гарних, але автономних пристроїв.

Майбутнє «розумних» будинків

Якщо врахувати всі можливості, які нададуть користувачам «розумні» будинки, то можна припустити, що технологія ця просто приречена на популярність. Але насправді, пройде ще чимало часу, перш ніж це відбудеться. Проблема полягає у відсутності нормальної реалізації. Використовувані сьогодні підходи досить складні для звичайних користувачів, які просто не бажають вникати в безліч технічних нюансів. Попереду ще чимало дій зі спрощення та уніфікації.

До того ж більшість користувачів сьогодні просто не уявляють, для чого саме їм потрібен «розумний» будинок. А виробники навіть і не намагаються пояснити їм це. Вірніше вони роблять це, але занадто вже невиразно.

Однак від «розумних» будинків нам нікуди не дітися. Творці різної електроніки і ПО вклали в це вже стільки грошей, що докладуть усіх зусиль для того, щоб вони окупилися. Ринок цей все ще розвивається. І є припущення, що за результатами 2020 року його загальний обсяг вже становитиме близько $ 52 млрд.





Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Агропросперіс Банк

Акційний депозит під 15%

Акційний депозит "На літо" від Агропросперіс Банку

15% річних у гривні

на строк 1 або 3 місяці

+ БОНУС до ставки на сайті

Вклади від 1000 грн

Діє з 10.06 до 31.07.2022

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики