про твої фінанси

Як вибрати термос для їжі, чаю

Термос дозволяє довго зберігати температуру налитої в нього рідини або їжі. Якісний термос повинен зберігати температуру не нижче 50 градусів протягом 24 годин з моменту, коли в нього налили гарячий напій. Асортимент термосів великий, тому питання про те, який з них вибрати, досить складне. Bankchart.com.ua допоможе розібратися у виборі термосів для рідких продуктів (чай, кава) і харчових термосів (для їжі).


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Термос зі скляною колбою
 2. Металевий термос
 3. Обсяг термоса
 4. Основні правила вибору термоса
 5. На що звернути увагу при покупці термоса
 6. Догляд за термосом: як очистити
 7. Харчовий термос

Перед вибором моделі термоса потрібно визначитися з тим, для чого він потрібен: для харчових продуктів чи напоїв, для походу або подорожі на машині, для недовгої велопрогулянки або тривалої подорожі. Види термосів:

 • Для домашнього використання краще всього підійде термос з універсальною пробкою і широким горлом.
 • Для заварювання трав найкраще вибрати термос зі скляною колбою.
 • Для офісу підійде харчовий вакуумний термос або універсальний термос на 1-1,5 л і термокружка.
 • Для недалеких поїздок і туризму найкраще вибрати легкий і компактний вакуумний термос, а для далеких і тривалих поїздок - термос для чаю великого обсягу.

Термос зі скляною колбою

Скляний термос, на відміну від металевого, не вбирає сторонні запахи. Такі термоси незамінні для приготування трав'яних настоїв. Він більш гігієнічний і відмінно підходить для домашнього використання. Скляна колба краще відмивається, відмити ж сталеву колбу дуже складно.

Металевий термос

Металевий термос відрізняється підвищеною стійкістю до ударів, що зручно в похідних та інших екстремальних умовах. Одні вважають, що металеві термоси краще утримують тепло, інші - матеріал колби термоса не впливає на те, скільки термос утримує тепло. Холод і скляні, і металеві термоси утримують однаково добре.

Найкраще купити два термоси - один зі скляною, а інший з металевою колбою. Скляний термос можна використовувати повсюдно, а металевий відмінно підійде для нечастого використання для відпочинку і подорожей. Часто пити з термоса з металевою колбою не рекомендують, оскільки метал може виділяти небезпечні для здоров'я елементи. Купувати ж термос найкраще в перевірених магазинах, які гарантують якість товарів.

Обсяг термоса

Обсяг термоса може бути від 0,25 до 3-4 л. Для походів підходять термоси об'ємом 0,5-3 літрів.

Основні правила вибору термоса

 • Чим більше обсяг термоса, тим краще він утримує тепло (для збереження тепла на термін до 4 годин можна купити термос на 0,5 л, якщо ж потрібно, щоб термос зберігав тепло довше, то обсяг його повинен бути не менше 1 л).
 • Чим вужче горлечко термоса, тим повільніше він втрачає тепло. У харчових термосів горлечко широке, для напоїв можна використовувати термос з вузьким горлечком.

На що звернути увагу при покупці термоса

 • Перевірте запах усередині термоса - різкий і неприємний запах свідчить про те, що термос або вже був у вжитку, або зроблений з низькопробних матеріалів.
 • Перевірте пробку термоса - вона повинна щільно закручуватися і прилягати до шийки.
 • Перевірте герметичність - найкраще налити в нього воду і перевернути. Якщо немає можливості налити воду, хоча б потрясіть термос, чи не стукає що-небудь всередині, чи не відходить колба.
 • Перевірте теплоємність термоса - налийте в нього окріп. Якщо термос через 10 хвилин нагрівся, значить, тепло він не може утримувати і його купувати не можна.
 • Перевірте назву та адресу виробника - відомі бренди, навіть китайські, стежать за якістю продукції.

Догляд за термосом: як очистити

Термос потрібно мити теплою водою, а потім протирати з зовнішньої сторони сухою тканиною. Після цього термос варто залишити відкритим для того, щоб він просох всередині.

Харчовий термос

Харчовий термос відмінно підійде для офісу. Такі термоси потрібно заповнювати до верху, інакше їжа швидко охолоне через присутність повітря.

Харчовий термос може мати відділення для різних страв. Добре, якщо термос для їжі матиме кручену пробку зі спеціальним клапаном для випуску пари. Залежно від матеріалу корпусу, збереження температури продуктів буде різним. Для супу краще вибрати термос з широким горлом і металевою колбою.

Особливу увагу варто приділити пробці, адже наскільки вона щільно закриває колбу, багато в чому залежать термоякості термоса. Для харчових термосів застосовуються монолітні пробки.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Акційний депозит під 15%

Акційний депозит "На літо" від Агропросперіс Банку

15% річних у гривні

на строк 1 або 3 місяці

+ БОНУС до ставки на сайті

Вклади від 1000 грн

Діє з 10.06 до 31.07.2022

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики