про твої фінанси

Як вибрати і користуватися тостером для дому

На відміну від іншої техніки, яка стає все складніше і складніше, тостери стають все простіше і зручніше. Для чого потрібні тостери? Якщо ви любите хрусткий прожарений хліб на сніданок, то варто обзавестися тостером - всього пара хвилин, і смачні тости готові.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Типи і види тостерів
 2. Потужність
 3. Кількість тостів, які можна приготувати за один раз
 4. Термостат
 5. Матеріал корпусу
 6. Матеріал, з якого зроблений нагрівальний елемент
 7. Тип управління тостером
 8. Додаткові функції тостера

Тостер являє собою пристрій, який обсмажує хліб за допомогою спіралей що проводять електрику. Спіралі виробляють інфрачервоне випромінювання, за рахунок чого поверхня хліба м'яко підрум'янюється і підсушується.

Типи і види тостерів

 • Тостери, що працюють  в ручному режимі  - для того, щоб перегорнути тост, потрібно повернути ручку, необхідно контролювати процес підсмажування і вручну виймати хліб.
 • Напівавтоматичні тостери  мають термостатичний вимикач, в якому процес приготування контролюється за рахунок поверхневої температури хліба. Хліб потрібно виймати вручну
 • Автоматичні тостери  ( "підкидають вгору") мають термостатичний вимикач або пристрій вибору часу, який автоматично управляє процесом приготування. Готові тости "вискакують вгору", тобто вручну виймати їх не потрібно.

Потужність

Потужність тостерів може бути 600-1600 Вт. Чим вище потужність, тим швидше можна приготувати тости, але і витрата електроенергії більше.

Кількість тостів, які можна приготувати за один раз

Існують моделі з двома відділеннями, розташованими паралельно. У кожне таке відділення можна покласти один або два шматочки хліба. Існують вузькі тостери, у яких одне відділення, в яке поміщається 2 шматочки хліба.

Термостат

Зазвичай у тостерів 6 ступенів обсмажування, однак може бути і більше.

Матеріал корпусу

Корпус тостера може бути зроблений з пластика або металу. Більшість тостерів пластикові, за ними досить просто доглядати, і коштують вони дешевше металевих. Дорожчі моделі тостерів можуть бути виготовлені з нержавіючої сталі або алюмінію, з матовим або блискучим покриттям. Краще вибирати моделі з матовим покриттям, щоб не залишалися випадкові краплі або відбитки пальців.

Матеріал, з якого зроблений нагрівальний елемент

Тостер з керамічним нагрівальним елементом більш практичний. Якщо ж нагрівальний елемент зроблений з металу, то, нагріваючись, може з'явиться неприємний запах.

Тип управління тостером

Механічне управління  являє собою поворотний таймер, за допомогою якого виставляється час роботи тостера. Моделі з таким типом управління зазвичай прості, і в них немає додаткових функцій.

Електронне управління  контролює час обсмажування хліба, який залежить від обраної температури, а після цього подає сигнал або автоматично вимикається.

Додаткові функції тостера

 • Піддон для крихт  - розташовується в нижній частині корпусу і полегшує видалення крихт. Так в процесі роботи, крихт утворюється багато, і якщо їх не прибрати, то вони можуть спалахнути. У моделях, в яких немає такого піддону, крихти висипаються на стіл або скупчуються в тостері, і для їх видалення потрібно відкручувати кришку тостера внизу.
 • Функція "стоп"  (кнопка скасування) - можливість зупинити процес в будь-який момент. Якщо ви раптом помітили, що тости вже почали підгоряти, досить натиснути таку кнопку, а не вихоплювати гарячі тости з тостера.
 • Решітка для підігріву булочок  - ємна решітка, яка встановлюється над завантажувальними отворами тостера і дозволяє розігрівати булочки і бутерброди.
 • Функція розморожування  - актуальна, якщо хліб закуповується про запас і зберігається в морозилці.
 • Можливість підсмажувати невеликі хлібці  - в деяких моделях є спеціальний "високий" підйом тостів (за допомогою важеля-підйомника);
 • Функція одностороннього обсмажування  тостів.
 • Регулювання ступеня обсмажування  тостів і часу їх приготування - спеціальний регулятор дозволяє вибрати і підтримувати потрібний температурний режим. Регулятор зазвичай являє собою поворотний перемикач з 6-7 позиціями температури (але буває і 11 позицій).
 • Автоматичне центрування  тостів забезпечує більш рівномірне обсмажування скибочок хліба з двох сторін, незалежно від їх товщини. У деяких моделях є "плаваюча" панель з кварцовими нагрівальними елементами, яка пересуває скибочки і залишає для смаження тільки необхідний зазор.
 • Функція випалювання  - можливість випалити на хлібі закладене в програмі зображення.

Ще варто звернути увагу на стійкість тостера, довжину мережевого шнура і наявність місця для його зберігання (так шнур не буде заламуватись, заважати), ізоляцію стін тостера (наявність стінок що не нагріваються дозволяє братися руками за корпус, без ризику обпектися).

Крім того, існує  тостер-гриль, за допомогою якого можна не тільки підсмажувати хліб, але і пекти булочки. Вибирайте такий тостер з конвекційним або інфрачервоним нагріванням.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики