про твої фінанси

Як вибрати і користуватися скороваркою, мультиваркою

Скороварка - дуже зручна і функціональна. Вона допоможе скоротити час приготування різних страв. Деякі моделі скороварок мають функцію приготування на пару, що допоможе зберегти корисні властивості продуктів. Мультиварка - прилад, який може приготувати перше, друге, третє, компот і десерт. Вона може варити, тушкувати, пекти і готувати на пару. Про те, як працює, як вибрати скороварку і мультиварку, розповість Bankchart.com.ua


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Як вибрати скороварку

  1.1 Механічна (газова) скороварка

  1.2 Електрична скороварка

  1.3 Рисоварка

  1.4 Кашоварки

  1.5 Макароноварки

  1.6 Універсальна (багатофункціональна) скороварка

  1.7 Повільноварка (довговарка)

  1.8 Матеріал електричної скороварки

  1.9 Функції електричної скороварки

 2. Функції мультиварки

Як вибрати скороварку

Секрет роботи скороварки полягає в абсолютній герметичності. При закипанні вода перетворюється в пар, створює надлишковий тиск, в результаті підвищується температура всередині скороварки і час приготування їжі скорочується.

У скороварці можна приготувати м'ясо за 20-30 хвилин (в каструлі м'ясо готується 60-180 хвилин), картоплю замість 20-30 хвилин можна зварити за 5-8 хвилин. Продукти в скороварці не потрібно перемішувати, а для контролю досить прибрати каструлю з вогню, знизити тиск і відкрити кришку.

Для приготування в скороварці потрібно менше масла, газу і часу. Завдяки малій втраті рідини їжа зберігає смак, колір і аромат. У скороварці зручно варити компот, оскільки фрукти за кілька хвилин стають м'якими, зберігається їх смак і колір. Скороварка зручна для приготування бобових, вареного і тушкованого м'яса, гуляшу, каш і овочів на пару. Скороварка дозволяє зберегти харчову цінність продукту.

Механічна (газова) скороварка

Механічна скороварка може бути виготовлена ​​з алюмінію, сталі або комбінації цих металів.

Алюмінієва скороварка  - недорога і проста. Вона має товсті стінки і багатошарове дно, з двома клапанами для скидання тиску що пригвинчують кришку (основний і аварійний). Деякі вважають, що алюміній може вступати в хімічні реакції з продуктами. Тому не варто зберігати страви в алюмінієвій скороварці.

Головне, на що потрібно звернути увагу при виборі алюмінієвої скороварки, - якість гумової прокладки. Прокладка повинна щільно прилягати і не мати дефектів. Алюмінієва скороварка не підійде для склокерамічних або індукційних варильних поверхонь, зате на газових або електричних конфорках при правильній експлуатації буде служити роками.

Скороварки зі сталі і комбінованих матеріалів  практичніші в експлуатації. Гарні моделі з потрійним дном зі сталі, алюмінію і знову шару сталі. Головне, щоб сталь була нержавіюча і високої якості.

Сталеві скороварки коштують приблизно в два рази дорожче алюмінієвих, зате вони мають мінімальні системи управління: автоматизоване блокування та розблокування кришки, клапан вибору тиску з двома або більше режимами. Завдяки блокуванню кришки, таку скороварку не можна відкрити випадково до тих пір, поки тиск всередині пристрою не буде безпечним. Варіанти вибору тиску дозволяють максимально точно підібрати оптимальні параметри приготування продуктів різної консистенції, жорсткості і розміру.

Сталеві скороварки можна використовувати на газових, електричних конфорках, склокерамічній і індукційній плиті.

При виборі сталевої скороварки, потрібно звертати увагу на якість гумової прокладки, ще краще, якщо вона буде силіконовою. Зручні моделі скороварок зі скляними кришками - вони більш елегантні, сучасні і мають функцію приготування їжі на пару.

Електрична скороварка

Електричні скороварки - це багатофункціональні пристрої. Готувати в електричній скороварці легко і зручно - заклали продукти, включили скороварку і все, можна йти відпочивати.

Дуже зручно, якщо в скороварці є режим підігріву, можливість приготування їжі при низькому і високому тиску.

Моделей електричних скороварок багато: рисоварка (для приготування рису і гречки), кашоварки, макароноварки, універсальна скороварка для приготування овочів, м'яса і каш. Все залежить від того, які страви ви готуєте найчастіше. Більшість електричних скороварок мають таймер і автоматизовану систему управління. Універсальна скороварка може мати функцію пароварки або приготування одночасно декількох страв. Але за такі багатофункціональні пристрої доведеться заплатити чимало.

Звичайна скороварка є товстостінною каструлею з кришкою, на якій вбудований клапан для скидання пари. Кришка такої пароварки герметично фіксується в спеціальних пазах у вигляді ручок. Така каструля при неправильній експлуатації може призвести до опіку.

Електрична скороварка дозволяє не тільки зменшити термін приготування їжі в 3-5 разів, овочі приготовані в ній зберігають вітаміни і мікроелементи, запах і колір. Електрична скороварка забезпечена власним меню приготування їжі і таймером. Продукти закладаються в контейнер скороварки, натискається кнопка запуску і процес приготування йде без вашої участі. Після закінчення процесу приготування пристрій просигналізує вам про те, що можна сідати за стіл.

Скороварка електрична має режими підігріву і відстрочки, що дуже зручно, якщо ви не встигаєте закінчити свої справи до моменту приготування страви. Крім того скороварка може готувати одночасно дві страви (якщо, звичайно, вона забезпечена додатковим контейнером для приготування їжі).

Перед покупкою електричної скороварки потрібно визначитися з тим, що ви плануєте готувати в ній найчастіше. На прилавках магазинів можна зустріти рисоварки, кашоварки,  мультиварки  (універсальні скороварки), макароноварки. Кожна з моделей хороша по-своєму. Універсальна скороварка не зварить кашу так, як кашоварка або рисоварка.

Якщо у вас вдома маленька дитина, ви щодня їсте каші, то вам підійде кашоварка. Якщо крім рису та гречки інші каші ви не їсте, то краще купити рисоварку. Для приготування не тільки каш, а й м'яса потрібна універсальна скороварка.

Рисоварка

Рисоварка є невеликою скороваркою, яка пристосована для варіння рису. У ній можна варити рис за кількома рецептами - коричневий, дикий, розсипчастий, рис для суші, круглий і довгий.

Зовні рисоварка схожа на невисоку товсту каструлю. Між зовнішнім корпусом і внутрішньою ємністю рисоварки розташований нагрівальний пристрій. Є моделі рисоварок з антипригарним внутрішнім покриттям.

Рисоварки зазвичай розраховані на обсяг від 1 до 7 чашок рису. На внутрішній ємності є спеціальні позначки для того, щоб контролювати кількість рису, що засипали.

Для приготування рису в рисоварку досить засипати рис, посолити і залити до спеціальної мітки воду. Після цього потрібно закрити рисоварку кришкою і включити в мережу. Крім рису в рисоварці можна приготувати гречку або перловку.

Кашоварки

Електрична кашоварка більш універсальна, ніж рисоварка. З її допомогою можна готувати каші, різні за складом і консистенцією, овочі і бобові. У багатьох кашоварок в комплекті йде додаткова парова пластина, за допомогою якої скороварка перетворюється на справжню пароварку. Тоді на пару можна готувати м'ясо, пельмені, макарони і манти.

Добре, якщо в моделі скороварки-кашоварки буде режим підігріву. Тоді в такій скороварці є три нагрівальні елементи: в днищі, в бічних стінках і в кришці. Після приготування каші скороварка перемикається в режим підігріву, і протягом декількох годин каша буде залишатися теплою.

У деяких моделях кашоварок є функція відкладеного запуску (таймер на 2-12 годин).

Алюмінієва чаша кашоварки легко знімається, всередині має антипригарне покриття. Кашоварка незамінна для людей, які люблять готувати суші і роли вдома, адже рис в ній виходить ідеальним для цих страв.

Макароноварки

Макароноварка призначена для приготування спагетті і інших макаронних виробів. Для приготування макаронів в макароноварці потрібно залити воду і засипати макаронні вироби в спеціальну сітку. Спагеті вставляються в цю спеціальну сітку в повний зріст.

Макарони, приготовані в макароноварці, не розварюються, їх не потрібно промивати. Все це завдяки тому, що алюмінієва корзина всередині має антипригарне тефлонове покриття. Зовнішні стіни і ручки контейнера виготовлені з пластику, тому вони не нагріваються.

Крім того є функція відстроченого запуску, тому макароноварка зможе приготувати макарони до вашого приходу з роботи. У макароноварці може бути ще відсік для соусу.

Зазвичай макароноварки використовуються в кафе, ресторанах та інших закладах для приготування великої кількості макаронних виробів.

Універсальна (багатофункціональна) скороварка

Універсальна скороварка може готувати їжу в різних режимах: каша, суп, тушковане м'ясо, картопля, змішаний рис. Якщо встановити парову пластину в скороварку, то її можна використовувати як пароварку. Крім того, багатофункціональну скороварку можна використовувати для розігріву вже приготованих страв.

Універсальна скороварка (мультиварка) може приготувати смачний і розсипчастий рис, інші каші. Внутрішня чаша скороварки має високу теплопровідність, поверхня чаші покрита спеціальним антипригарним покриттям.

У комплект універсальної скороварки можуть входити парова пластина, мірний стакан для круп, ложечка для перемішування їжі, книга рецептів.

Повільноварка (довговарка)

Принцип роботи повільноварки прямо протилежний скороварці, однак результат приблизно такий же. В повільноварці добре виходять рагу, тушкування, каші, печеня, креми і пряжене молоко. Повільноварка має свої переваги - за рахунок більш тривалого температурного режиму розм'якшуються жорсткі волокна м'яса і їжа готується більш рівномірно. Крім того, можна в будь-який момент отримати доступ до страви і подивитися на її стан.

Матеріал електричної скороварки

Найдешевші моделі скороварок виготовлені з алюмінієвого сплаву. Такі скороварки зручні, мають гарну теплопровідність, однак алюміній дуже легко вступає в хімічні реакції з їжею.

У більш дорогих моделях електричних скороварок алюміній зверху покритий спеціальним антипригарним покриттям. Найчастіше, це тефлонове покриття.

Найдорожчі скороварки виготовлені з нержавіючої сталі. У них може бути три шари: сталь, алюмінієвий сплав і знову нержавіюча сталь. Завдяки такій конструкції виходить відмінне поєднання міцності нержавіючої сталі і теплопровідності алюмінію. Скороварки з нержавіючої сталі можуть теж мати антипригарне покриття.

Функції електричної скороварки

Електрична скороварка має світлову індикацію початку і закінчення роботи. Крім цього в скороварці можуть бути функція відстроченого старту, таймер, індукційний нагрів, функція підігріву, режим пароварки, антипригарне покриття з титану.

Додатково в комплект можуть входити лопатки, панелі для варіння на пару, мірні стаканчики, ємності, ложки, книга рецептів.

Функції мультиварки

У кожній моделі мультиварки закладені режими і програми, причому кожен з режимів передбачає набагато більше функцій, ніж випливає з його назви. Є автоматичні програми, які самі задають принцип і час, але є функція самостійного вибору часу і способу приготування страв.

Автоматичні програми мультиварки

 1. Режим "Гречка"  призначений для приготування гарнірів з гречки, рису, пшона, перловки та інших круп. Використовуючи даний режим можна приготувати горох і квасолю, якщо їх попередньо вимочити. Можна готувати розсипчастий гарнір, а можна додати в кашу м'ясо, гриби, цибулю, сухофрукти і т.д. Принцип роботи даного режиму полягає в випаровуванні рідини - як тільки рідина випарувалася (вбралася в продукт), програма автоматично вимикається і переходить в режим підігріву. Додаючи більше або менше рідини, можна регулювати щільність готового гарніру. Крім того, можна запрограмувати приготування каші з вечора на ранок, що дуже зручно.
 2. Режим "Молочна каша"  дозволяє готувати крупу з додаванням молока або води, сухофруктів, гарбуза та ін. Цей режим дозволяти зберегти приготоване з вечора молоко до ранку, воно не прокисає.
 3. Режим "Плов"  підходить не тільки для приготування плову з м'ясом, сухофруктами, овочами, морепродуктами, а й інших різноманітних страв: печеної картоплі (як з печі), макаронів по-флотськи, підсмажених пельменів. Принцип роботи даного режиму заснований на випаровуванні рідини, а потім більш інтенсивного засмаження в останні 5-10 хвилин роботи програми.

Інші програми мультиварки

 1. Режим "Варка на пару"  призначений для приготування їжі на пару. В даному режимі можна приготувати на пару овочі, котлети, рибу, пельмені, манти, вареники, навіть яйця в мішечок. Крім приготування страв, даний режим можна використовувати для розігріву їжі: порційні продукти можна підігріти в кошику для пару, а рідкі - прямо в каструлі.
 2. Режим "Тушкування"  підходить для тушкування всіх видів продуктів. З його допомогою можна приготувати супи і борщі. Супи виходять прозорими, адже принцип роботи даного режиму передбачає не википання рідини, а томління продукту при певній температурі. Крім перших страв, можна тушкувати м'ясо, навіть пряжене молоко і багато іншого.
 3. Режим "Випічка"  призначений для випікання бісквітів, кексів, пирогів, запіканок, а також смаження картоплі, курки і котлет. Смажити продукти можна, як із закритою, так і з відкритою кришкою (масло і сік не розбризкуються).

Додаткові корисні функції мультиварки: 

 1. Таймер  - дуже корисна функція, що дозволяє мультиварці автоматично включитися і приготувати їжу до чітко встановленого терміну (наприклад, молочну кашу на сніданок).
 2. Автоматичний розігрів  - ще одна зручна функція. Після завершення процесу приготування їжі, включиться режим підігріву. Так готова страва не охолоне до подачі на стіл.

Мультиварка поєднує в собі функції сковороди, каструлі, пароварки, духовки, скороварки і хлібопічки. Керувати нею легко і просто, їжа в мультиварці не пригорить, її легко мити.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики