про твої фінанси

Газова плита: технічні характеристики

Газові плити швидше електричних розігріють і приготують їжу, вони більш економічні. Bankchart.com.ua пропонує ознайомитися з описом різних видів побутових газових плит.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Розміри газової плити
 2. Матеріал поверхні газової плити
 3. Конфорки
 4. Духовка
 5. Безпека газової плити
 6. Додаткові можливості

Розміри газової плити

Найчастіше зустрічаються плити висотою 85 см і шириною 50, 55 або 60 см.

Матеріал поверхні газової плити

Газові плити виготовляють з високоякісної жароміцної сталі, а в якості захисного покриття використовується емаль, нержавіюча сталь, скло або склокераміка.

Емальована  поверхню перевірена часом. Вона міцна, недорого коштує і може бути різних кольорів. Однак емаль важко очищати, вона нестійка до відколів, і з часом на ній з'являються подряпини.

Поверхня з  нержавіючої сталі  може бути матовою або полірованою. Така поверхня відмивається легше, ніж емальована, вона досить міцна. Недолік поверхні з нержавіючої сталі - на ній можуть залишатися плями від пальців, для догляду за нею потрібні спеціальні засоби.

Склокерамічні  поверхні ще називають "газ на склі". Вони мають ефектний дизайн і довго зберігають привабливий вигляд. Склокерамічна поверхня плит створюється з високоміцного, стійкого до механічних і температурних навантажень матеріалу. Зазвичай склокерамічна поверхня коричневого або чорного кольору, але є і більш дорога біла. Такі поверхні краще очищати відразу після закінчення приготування їжі, якщо на таку поверхню потрапить цукор, то вона може пошкодитися.

Конфорки

Конфорки - головний елемент плити. Визначальним елементом конфорок є форсунки (через них газова суміш виходить на поверхню). Розмір отвору форсунок повинен відповідати типу і тиску газової суміші, проте це не така вже й проблема замінити форсунки на більш підходящі, адже для кожної плити виробляються форсунки різних діаметрів.

Зазвичай конфорок на газовій плиті 4, але є моделі і з 5-6 конфорками. Потужність конфорок теж може бути різною. Зазвичай на поверхні дві конфорки середньої потужності, одна - малої потужності і одна - великої потужності. У деяких моделях зустрічаються конфорки особливо великої потужності з декількома рядами полум'я.

У деяких моделях  газових плит  на поверхні можуть бути одночасно і газові, і електричні пальники (наприклад, 3 газові конфорки і одна електрична) - це дуже зручно в тому випадку, якщо часто трапляються перебої з газо- та електропостачанням.

Духовка

Духовка в газовій плиті може бути газовою, електричною або змішаною (газова духовка і електричний гриль). Зазвичай обсяг духовки 40-55 л.

Газова  духовка може бути з примусовою циркуляцією повітря, з двома режимами нагріву. Якщо немає вентилятора, то внизу газовою духовки розташований газовий пальник, а зверху - газовий або електричний гриль. Електричний гриль сприяє більш рівномірному нагріванню їжі, газовий гриль дає результат, схожий з приготуванням на вугіллі. У газових духовках з примусовою циркуляцією повітря пальника порожнисті, для того, щоб полум'я не згасло від роботи вентилятора.

У звичайних електричних духовках два нагрівальних елемента (зверху і знизу), в більш дорогих моделях може бути 4 нагрівальних елемента (зверху, знизу, збоку і на задній стінці).

Електрична духовка  може мати до 8-10 різних режимів приготування, в газовій духовці їх більше 4-х не буває.

В сучасних духовках дверцята зазвичай мають подвійну або потрійну теплоізоляцію, що дуже важливо в тому випадку, якщо в будинку маленькі діти або домашні тварини. У комплектацію зазвичай входить деко, лампочки для контролю за процесом приготування їжі, механічний або електронний таймер (який може не тільки сповіщати про завершення приготування, але і в деяких моделях відключати духовку).

У духовці може бути ще  термостат  - пристрій для підтримки заданої температури, а також знімне веретено для рівномірного обсмажування м'яса. Веретено може кріпиться в духовці горизонтально або під кутом.

Внутрішня поверхня духовки може бути покрита каталітичною емаллю (EcoClean емаль), що полегшує очищення духовки, або мати систему очищення.

Безпека газової плити

Головна функція, яка повинна бути в газовій духовці -  газ-контроль.  Вона автоматично припиняє подачу газу в ту конфорку, в якій згасло полум'я або духовку.

Електропідпал  конфорок - запалювання полум'я за допомогою іскри від п'єзоелемента біля конфорки. Електропідпал може бути механічним - після повороту ручки, яка відкриває доступ газу до конфорки, потрібно натиснути кнопку електропідпалу; або автоматичним - досить просто повернути ручку для доступу газу до конфорки.

Якщо в плиті газ-контроль суміщений з автоматичним електропідпалом, то вони разом нейтралізують можливість загасання газу, оскільки при загасінні відразу ж спрацює електропідпал. Це повторитися кілька разів, і якщо вогонь все одно згасає, то газ відключиться.

Кнопка блокування роботи  може на час заблокувати роботу приладу. Називається ще "захистом від дітей".

Деякі духовки оснащені листами, які автоматично висуваються при відкритті дверцят духовки. Це убезпечить господиню від опіків.

Додаткові можливості

З додаткових корисних дрібниць можуть бути:

 • світлодіодний індикатор включення кожного пальника;
 • таймер;
 • висувні конструкції для листів;
 • регулювання горизонтального рівня плити;
 • можливість рпрацювати не тільки на магістральному, але і на зрідженому газі.
Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики