про твої фінанси

Як вибрати камін. Будівництво та оздоблення каміна з цегли

Bankchart розбирався в моделях і характеристиках декоративних електричних камінів; камінної топки; будівництві каміна з цегли і його обробці. Ми розповімо, як вибрати облицювальну цеглу, як самостійно зробити камін з цегли для будинку або дачі.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Як вибрати електрокамін

  1.1 Загальні характеристики електрокамінів

  1.2 Стилі і моделі електрокамінів

  1.3 Ціни і виробники

  1.4 Чому краще віддати перевагу електрокаміну

 2. Камінні топки традиційного каміну: аспекти вибору

  2.1 Види камінних топок і їх особливості

  2.2 Як вибирати топку

 3. Каміни з цегли: пристрій і особливості

  3.1 Спорудження і дизайн камінів з цегли

  3.2 Особливості та схема процесу кладки

  3.3 Оздоблення каміну

Як вибрати електрокамін

Електрокаміни - зручне і практичне стильове рішення для дизайну інтер'єру. Обігрів приміщення, ефект "живого полум'я", мобільність, пожежна безпека і реалістичність: основні переваги електрокамінів.

Перші електричні каміни з'явилися в Англії в другій половині минулого століття. Традиційні каміни і димоходи вимагали постійного догляду і реставрації, а в повоєнний час у людей не було на це ні часу, ні грошей. Електричні топки стали відмінним бюджетним рішенням для сімей із середнім і нижче середнього достатку. Надалі з розвитком галузі, електротопки і електрокаміни завоювали популярність.

Джерело фото:  http://dn.olx.com.ua

Загальні характеристики електрокамінів

Електрокамін - інфрачервоний електрообігрівач спрямованого випромінювання, складається з відбивача з розміщеним у фокусі нагрівачем, а також корпусу з металу, дерева або пластмаси. Принцип обігріву: після включення каміна повітря починає відбиватися від внутрішніх стінок, створюючи опалювальний ефект. Все тепло направлено вперед, без розсіювання по сторонам. Каміни прийнято ділити по функціоналу (відкриті і закриті) і призначенням (підлогові, настільні, настінні і універсальні). Потужність варіюється від 0,5 до 2 кВт.

Електрокаміни володіють малою вагою, компактні в розмірах, відрізняються високою мобільністю і елегантним дизайном. Електрокаміни не потребують палива (вугілля, дрова, камінні суміші) і не виділяють сажі і кіптяви, що істотно полегшує їх експлуатацію в умовах сучасних осель. Для електрокамінів не потрібні димарі, вони є абсолютно безпечними за умови дотримання електротехнічних норм.

Джерело фото:  http://rims.com.ua

За зовнішнім виглядом електрокаміни майже нічим не поступаються справжнім камінам, хіба що в неможливості поворушити залізним прутом вуглинки згорілих дров. Імітація вогню в електрокаміні створюється за допомогою самих різних способів, починаючи з химерних шовкових декорацій, підсвічених лампами і спеціальними системами дзеркал, закінчуючи високоякісними плазмовими панелями. Нагрівальним елементом в електрокамінах є електрична спіраль (деякі моделі забезпечені вентиляторами з безшумними моторами) або ж ТЕН (трубчасті електронагрівальні елементи). У моделях зі спіралями найчастіше застосовують рефлектор, який розміщений за нагрівальним елементом. Рефлектор при нагріванні дає можливість «погріти руки». Це абсолютно безпечно так як, поширюючи тепло, сам корпус електрокаміна практично не нагрівається,тщо виключає можливість опіків або загорянь. У камінах, де використовується плазма, «затишне тепло» подається за допомогою вентиляторів спрямованих зовні. Сучасні моделі електрокамінів можна вішати на стіну як плазмову панель або картину.

Джерело фото:  http://www.smela-info.biz

Практично всі моделі електрокамінів забезпечені термостатами: коли температура повітря в приміщенні досягає заданої позначки, нагрівальний елемент відключається. В багатьох камінах передбачена опція дистанційного керування, за допомогою якої можна регулювати тепловий режим і управляти зовнішнім функціоналом каміна - інтенсивністю «вогню», яскравістю і періодичністю «іскріння». Електрокаміна з потужністю 1-2 кВт цілком достатньо для обігріву кімнати в 20 кв.м, витрати електроенергії при цьому не перевищують витрати при закипанні електрочайника.

За стилями електрокаміни можна розділити на класичні і сучасні моделі. Класичні електрокаміни розробляються з урахуванням максимальної реалістичності: зовні вони мало чим відрізняються від звичайних камінів. Зараз випускаються окремо декоративні «портали», топки, оздоблювальні деталі різної форми і аксесуари. На основі бази і різноманітних елементів можна експериментувати із зовнішнім виглядом каміна. Всі елементи конструкції класичного електрокаміна стандартизовані за розмірами (ширина - 52 см, висота - 62 см, глибина - від 12 до 24 см) у всіх виробників. Це зручно, тому що можна підібрати різне обрамлення каміна. При покупці обрамлення до стандартного вогнища важливо, щоб глибина порталу відповідала глибині вбудовування вогнища. Чим глибше екран, тим реалістичніше «палахкотить» полум'я. Є варіації більш широких камінів, у таких моделей ширина значно перевищує висоту. Добре виглядають моделі виконані в «колоніальному стилі». Але такі каміни досить громіздкі і підійдуть не в кожен будинок.

Стилі і моделі електрокамінів

Джерело фото:  http://bt.rozetka.com.ua

Електрокаміни в сучасних стилях (модерн, Hi-tech) істотно відрізняються по дизайну, функціоналу і набору опцій. Вони більше підходять до інтер'єру в урбаністичному стилі. Такі вироби не вимагають постійного розташування, легко переміщуються і добре виглядають в різних стильових рішеннях інтер'єру.

Базові моделі електрокамінів можна розділити на підвиди:

 • з дерев'яним декоративним облицюванням (портал «класика») їх ставлять впритул до стіни, створюючи ілюзію вбудованого в стіну оригінального каміна;
 • електропечі, що стоять окремо від стіни (прототип - російські чавунні пічки XIX століття);
 • камінні корзини з «тліючим вугіллям» ( «двоярусні» дровниці з овальним порталом внизу);
 • імітації кабінетних камінів з відповідною атрибутикою (обробка плиткою «під цеглу», мерехтливі вугілля), такі каміни можуть дійсно вбудовуватися в стіну на 20 см з таким же виступом в приміщення (як правило робляться за індивідуальним замовленням);
 • Hi-tech каміни у вигляді картин.

Джерело фото:  http://abo.ua

Ціни і виробники

Електрокаміни можна умовно поділити на дві групи: «конвеєрні» і штучні, так само треба вибирати і виробників. «Конвеєрні» каміни стоять в межах 150-450 доларів. Вони відносно легкі і мобільні, приблизно 20-25 кг. Творчі майстерні та дизайнерські студії пропонують моделі, зібрані вручну. Прилади, виконані на замовлення, часом представляють собою справжні витвори мистецтва, вартість яких починається з позначки в 1000 доларів. В середньому ціновому сегменті 500-780 доларів знаходяться каміни, які вдало поєднують в собі практичність і привабливість.

Щоб надати електричному каміну більше схожості зі справжнім, можна придбати додаткові аксесуари (камінні сірники, лопатки, щипці, декоративні кочерги). Якщо дизайном електричного каміна не передбачені вбудовані дверцята, окремо можна придбати захисний екран зі скла. Вартість аксесуарів коливається від 30 до 500 доларів.

Серед виробників популярністю користуються електрокаміни таких фірм-виробників як Hark (Німеччина), Glen Dimplex Groupe з ТМ Dimplex Be Modern Groupe (Ірландія), Burley (Великобританія), Berry (Ірландія).

Джерело фото:  http://mag-ua.net

Чому краще віддати перевагу електрокаміну

Класичний цегельний або кам'яний камін можуть дозволити собі далеко не всі зважаючи на складність експлуатації та отримання дозволу на перепланування квартири. Не менш важливе і цінове питання - навіть зовсім недорогий камін обійдеться в кілька тисяч доларів. При наявності цегляного каміна в квартирі потрібно продумувати систему додаткової вентиляції приміщення і вирішувати питання з безпекою використання такого каміна.

З електричними камінами таких проблем немає. Головне - дотримання правил експлуатації (слідкуйте за справністю проводки, встановіть стабілізатор перепадів електроенергії).  

Переваги електрокамінів:

 • легкість і простота експлуатації;
 • можливість установки в будь-якому приміщенні, без будь-яких проблем з проектуванням, димоходом і вентиляцією;
 • безпека використання;
 • краса та естетичність дизайну;
 • низька, в порівнянні з цегляними камінами, вартість.

Джерело фото:  http://www.kgu.com

Камінні топки традиційного каміну: аспекти вибору

Топка - важлива частина каміна, від якої залежить ефективність його роботи. Вибір топки залежить від призначення каміна.

Топка - серце каміна, де відбувається безпосереднє спалювання палива. Під час горіння відбувається виділення тепла, яке, просуваючись по димоходів, передається на весь масив печі. Конструктивно - камінна топка є шахтою з цегляними або металевими стінками, яка розташована над зольником. Топка монтується в зведену кладку корпусу каміна з цегли, каменю або іншого матеріалу. Правильно встановлені камінні топки можуть бути ефективним джерелом обігріву будинку.

Джерело фото:  http://rus.delfi.lv/

Види камінних топок і їх особливості

Вибір топки залежить від того, з якою метою ви встановлюєте камін в будинку:

 1. камін для декору;
 2. камін як основне джерело опалення в будинку;
 3. камін як допоміжний елемент опалення, який буде доповненням до основного джерела опалення.

Якщо камін буде виконувати лише декоративну функцію, то вибирати потрібно  камінну топку з повітряним обігрівом .

Важливо!  Камін з досить обмеженою функціональністю буде виконувати свою основну функцію - виділення тепла - лише за умови використання дров в якості пального. Надходження тепла буде лише в кімнаті, де розташований камін.

Джерело фото:  http://designerinterior.0pk.ru

У тому випадку, якщо камін є основним джерелом домашнього опалення, то частіше використовують  камінну топку з водяним контуром . Це своєрідний котел, який використовує для обігрівання води тверде паливо (дрова). Після установки такого каміна, топку можна облицьовувати найрізноманітнішими матеріалами. У підсумку, на виході вийде камін, який відмінно доповнює інтер'єр кімнати, а комунікації, пов'язані з основною функцією каміна, заховані за облицюванням.

Джерело фото:  http://kiev-kamin.com.ua

Для обігріву також можуть бути використані  топки без підводу води або з повітряним обігрівом,  особливо якщо така топка зроблена з чавуну. Чавун відомий своєю хорошою тепловіддачею при нагріванні, а завдяки спеціальній конструкції топка має максимальну віддачу тепла через зовнішні стіни.

У разі, якщо камін буде використовуватися в тандемі з іншими джерелами домашнього опалення (газовий або електричний котел), то краще вибирати  топку з водяним контуром. Причому при установці додаткової камінної топки, вона може використовуватися як основне, так і  як додаткове джерело тепла.

Існує ще одна класифікація топок - відкриті і закриті.

Відкрита топка   є частиною кам'яної кладки самого каміна і нагадує поглиблення в стіні, відкрите з одного або декількох сторін, без дверцят. Вона виготовляється з шамотної цегли, яка ретельно відшліфована. Установка камінної топки вимагає капітальної підстави, здатної витримати важковагове спорудження.

Джерело фото:  http://www.pechi.su/

Камін з відкритою топкою нагріває приміщення виключно променистою енергією. Для виконання опалювальної функції така топка підходить погано - ККД її не перевищує 15-30%. Крім того, це - джерело відкритого вогню, а тому в житловому будинку (особливо дерев'яному) необхідна розумна організація простору. Відкриті топки ідеально підійдуть тим, для кого камін - предмет інтер'єру.

Закриті камінні топки  більше підходять для опалення будинку. Приміщення обігрівається повітрям, яке нагрівається всередині облицювання каміна. ККД закритих камінних топок на порядок вище - до 85%. При установці закритої камінної топки найчастіше використовуються вже готові металеві моделі з чавуну або сталі. У закритих топок фронт захищений дверцятами з особливого жароміцного скла. Закриті топки малогабаритні, прості в монтажі, управління ходом горіння сприяє збільшенню тепловіддачі каміна.

Джерело фото:  http://www.domaochag.ru/

Джерело фото:  ww.megapolis-stroy.com.ua

Як вибирати топку

Найбільш відповідною для опалення є закрита топка. Щоб визначити, яка саме підійде до того чи іншого приміщення, потрібно врахувати метраж приміщення. В середньому, на обігрів площі 10 м.кв. потрібно 1 кВт потужності. Для приміщень від 50 до 110 м2 підійдуть опалювальні прилади потужністю 10-11 кВт. Якщо вибір стоїть між топками, що мають різну потужність, слід вибрати ту, яка має меншу потужність, так як топка може обігріти приміщення трохи більше номінального. Так можна забезпечити більш раціональне витрачання енергії.

Вибираючи топку не тільки для опалення приміщення, а й для нагріву води, використовуваної для технічних потреб, слід вибирати топку з водяним контуром. Крім того, вона є відмінним способом збільшення площі обігріву для кількох кімнат.

Ще один аспект вибору топки - паливо. Це можуть бути дрова, вугілля, природний газ, біоетанол. Камінні топки, призначені для опалення, як правило, використовують тверде паливо (дрова чи вугілля) або ж природний газ.

Для безпеки краще вибирати моделі топок, оснащені дверцятами.

Джерело фото:  http://kamin.lutsk.ua

Каміни з цегли: пристрій і особливості

Необхідно заздалегідь продумати скільки часу буде функціонувати ваш камін. Від цього залежить вибір каміна безперервного горіння або періодичного. У другого тривалість горіння становить від 6 до 10 годин (залежить від виробника).

Наступний важливий пункт - вага і товщина стінок топки. Товщина повинна бути не менше 0,8-1 см, і бажано щоб топка була вилита монолітно, тобто одним шматком. Це виключить можливість розгерметизації.

Від матеріалу, з якого виготовлена топка, залежить функціональність каміна. Експлуатаційні властивості чавунних і сталевих топок майже не відрізняються. Однак вони мають відмінності в функціональній теплоємності і естетиці. Чавунна топка нагрівається повільніше, тому тепло починає передавати теж не відразу, на відміну від топок з жароміцної сталі. Сталь нагрівається швидко і також швидко остигає, тому дуже часто стінки  камінної топки  всередині викладаються вогнетривкою, жаростійкою керамікою або футеруються шамотними плитами. Чавунні топки не деформуються при високих температурах, лінійна деформація мінімальна, мають високу теплоємність і температуропровідність, стійкі до прогорання і найголовніше - дають можливість безперервного горіння  (довшого, ніж сталеві топки). Сталеві топки відрізняються великими габаритами, широким асортиментом і наявністю дизайнерських вишукувань.

Каміни можна класифікувати за формою, стилем, розташуванням, матеріалами, а також по особливій конструкції топливника і димоходу.

Каміни з цегли - це універсальний варіант. Вони ідеально підходять для заміського будинку, дачі, котеджу або просторої квартири за рахунок своєї невибагливості і доступності. Вони досить прості в роботі і обслуговуванні. Швидко нагрівають приміщення і довго зберігають тепло. Димохід камінів з цегли забезпечує відмінну вентиляцію кімнати.

Джерело фото:  http://mojdom.net.ua

Склад камінів з цегли

 • Топловик - забезпечує правильну роботу всієї системи. Для поліпшення тепловіддачі він повинен мати завужену задню частину, а також правильне співвідношення глибини і ширини.
 • Димар - забезпечує постійну «поставку» кисню в палаюче полум'я. У більшості випадків облицьовується гіпсокартоном.
 • Димозбірник - за формою нагадує перевернуту лійку і служить для збору димових газів і їх виведення в трубний канал.
 • Нагрівальний прилад - пристрій для передачі теплоти від базового теплоносія.
 • Під - місце, де відбувається безпосередньо горіння дров. Розташовується на камінній столі і повинен бути вище рівня підлоги. Часто на під встановлюють колосникові грати і вже на них відбувається горіння.
 • Чавунна решітка - служить для підтримки шару твердого палива.
 • Зольник - розташований в нижній частині. Сюди потрапляє зола після повного згоряння палива, повинен володіти системою періодичного очищення.
 • Футеровка - внутрішнє облицювальне покриття каміна з вогнестійкого теплоізоляційного матеріалу, має мінімальну електропровідність.

Джерело фото:  http://www.comfortclub.ru

Джерело фото:  www.kamin-trofimov.ru

Види камінних конструкцій, в залежності від розташування

 • Лицьові (пристінні) - досить великих розмірів, можуть повністю виступати за контур стіни. В цьому випадку димар необхідно прилаштувати до протипожежної несучої стіни. Найпоширеніший вид камінів.
 • Кутові - дуже красиві і ефективні. При будівництві потрібно більш ретельно розпланувати майбутню модель, а також провести повний аналіз фундаменту.
 • Вбудовані - займають дуже мало простору. Зазвичай такі каміни зводяться ще під час будівництва будинку.
 • Ті, що стоять окремо – каміни, що підносяться над рівнем поверхні підлоги, маючи вигляд плоскої площадки.

Джерело фото:  www.dnister.com

Розташування каміна

Особливості розміщення і загальний вигляд каміна грають ключову роль - він є одним з основних акцентів в інтер'єрі. Тому камін повинен гармоніювати з дизайном приміщення.

Як правило, камін розташовують в кімнатах, площею не менше 12-14 м.кв. Приміщення обов'язково повинно мати хоча б одне вікно, що забезпечує нормальну циркуляцію повітря. Організація зони відпочинку біля каміна вимагає особливої ​​уваги. Красиві і комфортні меблі і елегантний журнальний столик - відмінне рішення. Слід уникати надто темних громіздких диванів або крісел. Але якщо їх наявність все ж передбачено, забезпечте стильний контраст зі світлим килимком або прозорим скляним столом.

Освітлення зони відпочинку грає не меншу роль. Світло не повинно бути занадто яскравим. Найкраще, щоб воно виходило від напівтемного торшера або настінного бра. Якщо планується тривале читання перед каміном, рекомендовано використовувати лампу з направленим освітленням. В інший час можна обійтися свічками.

Основні поради та застереження

 • Центральний камін має властивості більшої тепловіддачі і його набагато легше чистити і оглядати.
 • Протяги небажано позначаються на роботі камінної системи, тому не варто встановлювати камін поруч зі сходами, віконними або дверними отворами, а також в коридорі. 
 • Меблі що легко займаються, та інші предмети інтер'єру повинні знаходитися на відстані мінімум 1 м від каміна, а від камінної стіни не менше ніж 0,2 м.
 • Небезпечно будувати камін на горючих поверхнях. Підлога має бути залізобетонною, але перед початком робіт необхідно дізнатися, чи здатна вона витримати загальну вагу каміна (близько півтори тони). У зворотному випадку, потрібне додаткове міжповерхове перекриття.
 • У будинку з дерев'яною підлогою установка каміна дозволена тільки на першому поверсі.
 • Перед спорудою каміна необхідно отримати спеціальний дозвіл від міської комісії.

Джерело фото:  www.nastol.com.ua

Порядовка каміна і її призначення

Порядовка - незамінний помічник у швидкому спорудженні камінних систем. Вона допоможе безпомилково розрахувати загальну кількість цегли і уникнути переплати за будматеріали. Порядовка представляє собою детальну схему з точним місцем розташування кожної окремої цегли.

Системі розрахунку слід приділити велику увагу, так як вона не передбачає зміну конфігурацій в процесі роботи. Відстань між цеглинами, заповнена розчином, має бути мінімальною. Використовувати порядовку настійно рекомендується новачкам, щоб уникнути переробок.

Джерело фото:  http://kladka-kamina.ru

Необхідні будматеріали

Види цегляного матеріалу:

 • Цегла червоного кольору - повномірна керамічна або кондиційна з масою від 3,5 до 4 кг.
 • Железняк - застосуємо тільки в якості кладки фундаментів. Категорично заборонено використовувати дірчасту або силікатну (білу) цегла.
 • Біло-сіра гжельска або Боровичська цегла - застосовується для кладки топливників і пода камінів. Також цілком доречна тугоплавка вогнетривка цегла червоного або білого кольорів.
 • Вогнестійка шамотна цегла - ідеально підходить для футерування топливників під антрацит і газ. Здатний витримати дуже високі скачки температури.
 • Цегла облицювальна застосовується тільки для зовнішньої обробки камінів. Стійка до впливу води і холоду. Часто на її поверхні є видрукуваний красивий орнамент. 
 • Середня кількість цегли, необхідної для зведення повноцінного каміна - близько 450 шт.

Джерело фото:  http://strojka-doma.ru

Як правильно вибрати цеглу?

На цеглинах не повинно бути вад, тріщин і надламів. Треба стежити за тим, щоб структура обраної цегли була однорідного кольору, а всі поверхні - ідеально рівні з прямими кутами. Хороший спосіб перевірити придатність цегли - це постукати по ній невеликим молотком - вона повинна видати чистий звук. Глухий звук видають цеглини, які пройшли недостатню температурну обробку.

Якщо цегла має подекуди синьо-чорний або сірий колір - це сліди оплавлення. При ударі вона видає дуже «високий» звук. Білі плями - свідки порушення техніки просушування. Така цегла занадто пересушена і піддається швидкому руйнуванню.

Додаткові матеріали (усереднено):

 • глина - 6 відер;
 • пісок - 16 відер;
 • цемент - 5-6 відер марок 200 - 600;
 • щебінь для пристрою надійного фундаменту;
 • піддувальні дверцята розміром 250/140 мм;
 • смугове залізо (8/50/700 мм);
 • дріт з міді довжиною близько 2000 мм і більше, діаметр - 3 мм;
 • дахове залізо в формі листа для покриття площі під каміном;
 • будівельні повсть - близько 2 кг;
 • сталевий лист (товщина 2 мм) зварної конструкції топливника і димозбірника;
 • уголковой прокат;
 • руберойд для гідроізоляції фундаменту;
 • димова труба.

Спорудження і дизайн камінів з цегли

Пристрій камінної споруди - дорогий захід, і якщо для сімейного бюджету найняти професійних майстрів досить обтяжливо, в такому випадку, можна зробити камін з цегли своїми руками. Процес будівництва можна розділити на кілька етапів.

Попередня підготовка та обробка будматеріалів

Глину необхідно підготувати заздалегідь, замочивши на 4-5 доби безпосередньо перед початком робіт, потім профільтрувати через сітку з металу, змішати з ретельно просіяним піском і додати в воду. Отримана суміш повинна виглядати, як дуже густа сметана. Якщо глина прилипає до рук або розвалюється, необхідно повторити процедуру заново.

Параметри розчину прості: на 1 частину води доводиться 8 частин піску і 4 частини жирної глини. Іноді в розчин разом з піском додають цемент в співвідношенні 1: 8. Їх ретельно перемішують у сухому вигляді, а вже після додають підготовлену глину. Такий розчин відмінно підійде для укладання топки.

Джерело фото:  http://pechi-kaminy-barbeku.ru

Існує думка, що цегляні каміни служать вічно, якщо вони зроблені на основі розчину з кембрійської синьої глини. Але застосування червоної або звичайної глини теж не стоятиме на заваді. Якщо камін зроблений з вогнетривких цеглин, підійде тільки вогнетривка глина.

Цеглу попередньо тримають в холодній воді до тих пір, поки з неї не перестануть виділятися бульбашки. Ні в якому разі не можна класти суху цегла, так як це негативно позначиться на міцності всієї конструкції.

Фундамент: як побудувати

Спочатку заготовлюють котлован глибиною 50-70 см і на 13-15 см більше загального розміру каміна. Дно готового котловану вистилають шаром щебеню висотою 14-15 см, утрамбовують і вирівнюють. Наступний крок - спорудження опалубки у вигляді бездонного ящика. Висота опалубки повинна бути такою, щоб готова основа була на 7-8 см нижче рівня підлоги. Стінки ящика обов'язково гідроізолюють.

Фундамент будується приблизно на 20 см більше камінного столу. Поглиблення фундаменту відбувається в залежності від висоти будівлі. Одноповерхова будівля - поглиблення півметра, двоповерхова - від 0,7 до 1 м.

Фундамент під камін не можна пов'язувати з фундаментом будинку, так як дані конструкції в більшості випадків мають різну осадку і в подальшому можуть призвести до утворення тріщин.

В ідеальному випадку фундамент закінчується строго на рівні чистої підлоги. На фундаменті розміщують підставу (стіл) каміна, під яким розуміється частина конструкції, розташована нижче топливника.

Джерело фото:  http://www.diy.ru

Види камінних підстав

 • Бутобетон - один з найпопулярніших і дешевих матеріалів. Для будівництва виготовляють обмазану бітумом або обкладеною руберойдом опалубку. При такому застосуванні жижа з бетону залишається на місці і не йде в пісок. Готова опалубка опускається в котлован і обкладається шаром з дуже великих каменів. Вільний простір заповнюють щебенем і обмазують розчином цементу. Другий шар буту укладають через день. Рекомендується робити не менше трьох шарів, а після повного висихання готовий фундамент вирівнюють і накривають поліетиленовою плівкою. Через 6-7 днів нова основа буде повністю готова до кладки. На даному етапі використовують цемент 200 або 300 марки.
 • Фундамент з червоної цегли. Основний наповнювач для розчину - пісок. Співвідношення цементу і піску 1: 3. Такий фундамент піднімається на висоту чистої підлоги. Для кладки використовується цемент марки 400 або 500.
 • Бетонний фундамент заливається в два етапи: спочатку до половини ями, після чого укладають арматурну сітку, потім заливають решту суміші. Готовий фундамент вирівнюють і трамбують. Застигає приблизно за 3-4 дня. Компоненти бетонної суміші: цемент (марки 400 або 500), пісок, гравій і вода, в співвідношенні 1: 2: 2. Ретельно перемішана суміш повинна дійти до консистенції сметани.

Джерело фото:  http://fireplace.su

Особливості та схема процесу кладки

Перед безпосереднім початком кладки по верху фундаменту розстеляють два-три шари руберойду для гідроізоляції.

Перший ряд кладки виконують, додаючи в розчин цемент. Під час роботи необхідно постійно контролювати правильність геометричних розмірів і кутову вертикальність.

Для кладки суцільних рядів каміна використовують кельму (кельму), а кладку димозбірника і топливника краще виконувати вручну. Так збільшуються шанси заздалегідь відчути нерівності що залишилися у вигляді камінчиків або грудочок, і видалити їх.

У процесі кладки через кожні кілька рядів, внутрішні стінки каналів, димозбірника і топливника протирають мокрою ганчіркою, щоб видалити розчин що виступив.

Криволінійну поверхню каміна (димозбірник і звід), викладають поступовими напусками цегли, але не більше 6 см. Підйомний отвір каміна перекривають цегляними перемичками - клинчатими, склепінчастими або арочними. Потім дуже ретельно перевіряють вертикальне положення димової труби за допомогою виску. Її отвір повинен бути надійно приховано від опадів.

Прохід труби через дах повинен виконуватися відповідно до протипожежних вимог, і захищений від можливих протікань. Також слід передбачити систему прочищення майбутнього каміна.

Джерело фото:  http://kirpichiki.pro

Оздоблення каміну

Оздоблення каміну має ряд особливостей. На початковому етапі створюється так звана «сорочка» каміна, розраховуються теплові шви і виконується теплоізоляція частин, що сильно нагріваються.

Для декору каміна використовують найрізноманітніші матеріали. Найвідоміший - природний камінь: мармур, граніт, онікс або травертин. Для досягнення найкращого ефекту використовують поєднання каменів, наприклад, мармур і граніт красиво гармонує з черепашником, вапняком або піщаником.

Стильно виглядає керамічне оздоблення. Найбільш популярне - облицювання кахлями. Але цей процес дуже трудомісткий, тому для його виконання важлива точність розрахунків і детальне планування, так як деякі елементи закладаються ще в процесі кладки.

Цегляна обробка каміна - найбільш поширене явище. При цьому є можливість використовувати фігурні, облицювальні, повнотілі або старовинні цеглини з різним орнаментом.  

Декор з дерева: дуб, модрина, горіх.

Джерело фото:  http://www.art-design.by

Вибір матеріалу для оздоблення каміна залежить від дизайну приміщення. До більш сучасного інтер'єру підійде мармур або керамічні матеріали. Вікторіанський стиль поєднується з цегляним або дерев'яним оздобленням камінів. 

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики