про твої фінанси

Як вибрати і зробити шафу-купе своїми руками

Bankchart розповість про виготовлення, складання і установку вбудованої шафи-купе в домашніх умовах. Шафа-купе - один з найбільш функціональних предметів для будинку: містка, добре приховує недоліки стіни, економить простір, дає можливість індивідуального планування, може бути легко вбудована в ніші.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Як зробити шафу-купе своїми руками
 2. Як вибрати шафу-купе: основні моменти

  2.1 Види шаф-купе

  2.2 Декоративна складова

  2.3 Наповнення шафи-купе

Як зробити шафу-купе своїми руками

Шафа-купе може бути як самостійною одиницею, так і вбудована в стіни. Особливою популярністю користуються вбудовані кутові шафи. Матеріал, як і наповнення шафи, можуть бути обрані за смаком. Корпус шафи найчастіше виготовляють з ламінованого ДСП, а дверне полотно може бути виконано з найрізноманітніших матеріалів: ДСП, МДФ, масив, скло, дзеркало. Розпилювання матеріалу можна зробити самостійно, а можна замовити на спеціалізованих підприємствах. Це буде дешевше, ніж купувати інструмент для різання.

Джерело фото:  http://krainamaystriv.com

Першим кроком у виготовленні шафи-купе самому є її  проектування . Для цього необхідно накреслити сам проект і розмітити всі розміри. Якщо навик малювання у вас відсутній, можна скористатися графічним редактором, який легко можна знайти в Інтернеті. Така програма сама виконає всю складну роботу і розмітку. При проектуванні не забувайте про зрізи під плінтус, інакше шафа не встане впритул до стіни.

Джерело фото:  http://mebelvopros.com

Коли ескіз завершений, наступним кроком буде  похід в майстерню,  де якісно поріжуть деталі майбутньої шафи відповідно до ваших вимірів. Особливо важливо ретельно підібрати колір і фактуру, з якої буде зроблена шафа. Назви, які вказані в Інтернеті, не завжди такі, як у виробників, і їх не завжди можна знайти в магазинах і майстернях.

Третій пункт -  кромкування  - нанесення кромок на обрізані торці меблів. Як правило, його можна замовити там же, де і нарізку деталей.

Джерело фото:  http://www.tdzhil.ru

Важливим є  вибір фурнітури: напрямні та ручки. Ручки слід підбирати відповідно до дизайну майбутньої шафи, а також в залежності від кількості ящиків і відділень. Як кріплення краще використовувати єврогвинти (конфірмати з заглушками), які знадобляться у великій кількості.

Наступний етап -  складання шафи. Під час складання необхідно продумати, як і в якому місці краще поєднувати ті чи інші елементи. Насамперед необхідно встановити дно і стінки шафи на місці, де буде стояти готовий виріб. Необхідно кілька разів все перевірити, щоб всі розміри ідеально підходили.

Джерело фото:  http://domgvozdem.ru

Після цього слід встановити верхні полиці, а також ребро жорсткості, яке найкраще зробити з того ж ДСП. Дане ребро необхідно прикріпити до задньої стінки шафи, щоб воно якісно фіксувало всю конструкцію в правильному положенні.

Прикріпивши ребро, ви успішно можете приступати до кріплення кришки шафи. Найкраще, щоб між кришкою шафи і стелею був зазор мінімум в 7 см і більше. Прораховувати це варто заздалегідь, інакше прикріпити кришку буде дуже складно.

Якщо в шафі будуть відкриті бічні полиці, які мають округлені кути, для кріплення найкраще використовувати конфірмати. Необхідно брати по чотири штуки на кожну полицю. Внутрішні полиці найпростіше зафіксувати за допомогою ПВХ-куточків з кришкою.

Джерело фото:  http://postroy-sam.com

Закріпивши всі полки, стінки і кришку, можна приступати до кріплення дверей шафи-купе, які представляють собою окремий механізм. Саме двері шафи визначають її зовнішній вигляд, дизайн і стиль. Вибір дуже великий: дзеркало, скло, масив і т.д. Спочатку необхідно вибрати профіль, так як саме він визначає довговічність дверей. Щоб забезпечити тривалий термін експлуатації, доцільно використовувати алюмінієві напрямні та алюмінієвий рамочний профіль дверей.

Профіль слід вибирати з невеликим запасом. Стандартні розміри мають тільки бокові рамки - це 2,7 м, все інше можна замовляти в залежності від індивідуальних параметрів.

Після того, як рамки профілю будуть одягнені на дверне полотно, їх слід скріпити між собою саморізами. Вони входять в комплект профілю. Кріплення нижнього профілю в той же час є і кріпленням нижніх роликів. Необхідно зробити кріплення роликів регулювальними, щоб при бажанні можна було міняти висоту самих роликів.

Для того, щоб дверні полотна встали чітко на місце, необхідно рівномірно розподілити сили тяжіння. Перевірте вертикальність і паралельність передніх кромок боковин шафи. Напрямні повинні бути встановлені геометрично вивірено, інакше нижні ролики будуть прагнути вискочити з пазів.

Напрямні дверного полотна слід кріпити саморізами, які мають прес-шайби. У верхню направляючу необхідно вставити ролики. Не можна забувати, що нижні ролики слід підтискати, а полотно повинно увійти в профіль і спиратися на нижню напрямну. Також обов'язково потрібно перевірити вертикальність дверного полотна, а також те, чи щільно прилягають торці до боковин, коли шафа закрита. Якщо після складання шафи і установки двері все ж утворилася щілина між стіною і дверима, необхідно відкоригувати положення болта, що закріплює ролики на полотні. Це спеціальна регулювальна функція болта, яка плавно прибере дефект.

Джерело фото:  http://postroy-sam.com

Джерело фото:  http://tvoiprorab.ru/

Джерело фото:  http://tvoiprorab.ru/

Джерело фото:  http://tvoiprorab.ru/

Каркас шафи готовий. Необхідно тільки заповнити його внутрішніми висувними ящиками. Ці ящики варто робити, як і саму шафу, з заготовок, які були вирізані з ДСП. Для того щоб створити ідеальні ящики, необхідно обзавестися фасадом, фальш-фасадом, дном, боковинами, задньою стінкою і, звичайно ж, напрямними і ручкою. Скріпивши всі ці частини, як маленький конструктор, вийде необхідний ящик. Їх кількість може варіюватися в будь-яку сторону.

Джерело фото:  http://superdom.ua

Якщо ви хочете встановити шафу-купе в ніші або кутку кімнати, то зовсім необов'язково збирати повноцінну коробку, досить по необхідності мати бічні стінки, підлогу і брусок під верхню напрямну. 

Як вибрати шафу-купе: основні моменти

Види шаф-купе

Основна класифікація, від якої залежить майже все при установці цих меблів, ділить всі шафи-купе на два види: вбудовані і корпусні.

Корпусна шафа-купе – це шафа що окремо стоїть, яка може бути переміщена в будь-який момент. Корпус має всі звичайні для таких меблів елементи: дно, дах, бічні і задня стінки, цоколь. Перераховане може бути відсутнім у вбудованих шаф. Заміною служать підлога, стеля або стіни кімнати - саме тому вони встановлюються раз і назавжди.

Джерело фото:  http://ugadai-melodiyu.ru

Вбудована шафа завжди економічніше і зручніше корпусної. Для її розміщення підходять кути і ніші. Але не можна кріпити деталі таких меблів до гіпсокартонних стін.

Джерело фото:  http://www.shkaf-style.ru/

Декоративна складова

Важливою відмінністю шаф типу «купе» від всіх інших є наявність в них маси дерев'яних, металевих або пластикових деталей внутрішньої начинки. Але є ще обличчя меблів, яке в шафах-купе може бути дуже різноманітним в декоративному відношенні, в тому числі і за матеріалом.

Джерело фото:  http://www.liveinternet.ru

Фасад шафи-купе в основному виготовляють з:

 • дзеркал (товщиною 4 мм), тонованих під графіт, бронзу або срібло;
 • дерев'яних панелей ДСП або плиток МДФ (10 мм);
 • стекол (4 мм) - тонованих, прозорих або кольорових.

Джерело фото:  http://mebli-shop.com.ua/

Популярні також комбінації цих матеріалів. На скла і дзеркала можна накладати піскоструминні малюнки, трафарети, фотодрук, візерункові бевелі, мозаїку, батик, кольоровий полімерний лак. Можна розписати вручну, надавши індивідуальності.

Джерело фото:  http://www.avk.in.ua

Можливі й інші матеріали для фасадів - не так часто зустрічають: бамбук, ротанг, коріан. В принципі, підійде будь-який матеріал, який увійде в паз профілів і здатний функціонувати в розсувних дверях. Навіть композитний алюміній.

Джерело фото:  http://mebelgrand.ks.ua/

Двері бувають досить великими в даних меблях - до 2,65 м у висоту. Тому, вибираючи фасад, потрібно стежити, щоб їх вага не була надмірною, інакше вони не зможуть вільно відкриватися. Ширину більше метра робити не рекомендується. До речі, у шаф-купе можуть бути і розсувні двері.

Якщо висота стель трохи перевищує допустимий максимум цього параметра у шафи-купе, то простір, що залишився, закривають фальшпанелями. Якщо перевищує набагато - то роблять антресолі, у яких будуть окремі двері.

Джерело фото:  http://www.kuhni-mebel-spb.ru/

На крихкий скляний або дзеркальний фасад зі зворотного боку обов'язково повинна бути наклеєна захисна плівка, яка при вражаючих ударах не дає осколкам розсипатися.

Джерело фото:  http://kubanzsk.ru/

Але для довгої і повноцінної служби шафи-купе не так важливі його декоративні складові, як внутрішні.

Наповнення шафи-купе

Стіни і полички

Стінки меблів роблять з ДВП, МДФ або ДСП. У більшості випадків все ж вибирають ламіновану ДСП, вважаючи за краще західно-європейське виробництво. Товщина плит від 8 до 28 мм. Важливо, щоб ДСП привозили до виробників шаф потрібної товщини, оскільки її зміна в домашніх умовах знижує якість.

Джерело фото:  http://www.sun-hands.ru/

Якщо товщина плити, з якої роблять бічні стіни, становить 18 мм, це говорить про те, що буде використана європейська ДСП (це їх стандарти). Вміст шкідливих формальдегідів в цій деревині на порядок менше. Значить, ця шафа буде краще тієї, в якій боковини роблять з плит товщиною 16 мм (швидше за все це вже не європейська деревина).

Всередині для поличок також використовують деревно-стружкові плити, рідше - пластик. Колірна гамма у ДСП сьогодні дуже різноманітна.

Джерело фото:  http://www.belpraktika.by/

У будь-якої дерев'яної плити є бічний зріз, який покривається кромкою. До її якості пред'являються окремі вимоги, оскільки ця деталь у поганих меблів часто відпадає.

Точний показник якісного підходу фірми до виготовлення купе - яку кромку вони використовують. Якщо виробник пропонує врізну або накладну, то не варто замовляти у нього меблі. Нанесення якісної кромки можливо лише верстатним способом. І вона не повинна бути з меламіну.

Джерело фото:  http://shkafi-zet.ru/

Розсувна система

Цей елемент найголовніший. Саме він робить шафу купейною. Від його роботи залежить зручність у використанні шафи.

Джерело фото:  http://mebel-kdm.com

Розсувна система дверей - це цілий комплект деталей, який відрізняється в залежності від виду:

 • нижньоопірна;
 • верхнтоопірна.

Перша застосовується в корпусних купе, де є дно і дах. Вона простіше і дешевше другої. Тут двері при відкритті-закритті ковзають по нижній направляючій за допомогою роликів, які встановлені внизу в профілі системи.

Джерело фото:  http://shkafi-zet.ru

Верхньоопірна, яка більше підходить для вбудованих меблів, має на увазі, що тут двері підвішені на верхню напрямну на стелі або кришці шафи, яка несе на собі вагу всієї системи. Внизу таким чином відсутні перешкоди, що можна назвати плюсом даного виду кріплення дверей. Однак вимоги до надійності тут підвищені.

Джерело фото:  http://www.itkt.ru

Мінусом останньої системи можна назвати відносну дорожнечу і складність при установці. Верхня напрямна потребує спеціальної декорації.

Головна деталь будь-якої системи - це профілі, що обрамляють двері (внутрішність фасаду). Вони можуть бути:

 • алюмінієві;
 • сталеві;
 • дерев'яні;
 • комбіновані.

Найчастіше зустрічаються перші два види. Решта - на любителя під спецзамовлення.

Сталеві системи більш довговічні і дешеві, але менш естетичні. Алюмінієві більш складні в збірці, але жорсткіше тримають конструкцію і дають багато можливостей для комбінування матеріалів дверей. Сталеві профілі менше за розмірами і в них можливе використання оздоблювальних матеріалів тільки в горизонтальному напрямку.

Джерело фото:  http://www.holz-mebel.ru

Збираються ці два види систем також по-різному. Сталеві профілі як би набиваються на полотно двері. Алюмінієві ж профілі в процесі складання збираються першими в жорстку рамку, з'єднану саморізами, лише після в неї встановлюється дверне полотно.

Профілі можуть декоруватися плівкою або анодованим покриттям. Алюмінієві можуть мати різне забарвлення.

Джерело фото:  http://www.samara-mebel.com

Коліщатка в розсувний системі теж відіграють чималу роль. Більш довговічні в експлуатації зроблені з металу або з тефлоновим покриттям. Якщо вони з пластику, то не варто брати таку систему.

Джерело фото:  http://www.taburetka.ru/

За бічній частині дверей встановлюється шлегель - амортизуюча облямівка товщиною в 6 або 12 мм, яка заодно очищає шлях роликів в профілі від пилу.

Внутрішні аксесуари

Простір усередині шафи-купе розподіляємо заздалегідь залежно від того, що там буде зберігатися. Крім фурнітури, всередині можуть розташовуватися такі елементи:

 • полки звичайні і висувні;
 • ящики звичайні і висувні;
 • штанги для одягу;
 • сітчасті висувні корзини на роликах - внизу;
 • мініліфт для вішалок з сорочками і костюмами або ременів - вгорі;
 • сотові полиці, стійки і вішалки зі сталі або алюмінію з вініловим покриттям і здатністю трансформуватися, що забезпечують циркуляцію повітря завдяки просвіту, щоб не було запаху злежаного одягу, і щоб весь вміст було доступно погляду відразу;
 • сітки або екскалатори (здатні прокручувати збережене всередині) для взуття;
 • турбовішалкі для краваток;
 • вбудоване підсвічування.

Джерело фото:  http://s-kupe.com

Перед тим, як визначати розміри майбутньої шафи-купе, слід врахувати, що конструкція дверей масивна і займе 8-10 см внутрішнього простору. А ось інше місце ви можете розподіляти як вам потрібно:

 • під білизну як мінімум 50 см глибини;
 • під відсік зі штангою для довгого верхнього одягу - 150-160 см від основи;
 • для зберігання сорочок і костюмів потрібно не менше 90 см.

Джерело фото:  http://mebelgrand.ks.ua

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Агропросперіс Банк

Акційний депозит під 15%

Акційний депозит "На літо" від Агропросперіс Банку

15% річних у гривні

на строк 1 або 3 місяці

+ БОНУС до ставки на сайті

Вклади від 1000 грн

Діє з 10.06 до 31.07.2022

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики