про твої фінанси

Сонячні батареї як альтернативні джерела енергії для дому

Bankchart.com.ua вивчав, як працює і скільки коштує комплект сонячних батарей в Україні, а також можливості сонячних батарей для автономного або резервного забезпечення будинку електропостачанням. Сьогодні в приватному будівництві все більшою популярністю користуються альтернативні джерела енергії.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Типи систем сонячних батарей
  2. Пристрій і принцип роботи сонячної батареї
  3. Використання і ефективність
  4. Ціна питання: скільки коштує сонячна батарея

Ринок сонячних батарей зростає ось уже понад сорок років. І з кожним роком використання екологічно чистої і безкоштовної сонячної енергії стає все більш масовим. Якщо раніше сонячні батареї застосовувалися в основному в космічній промисловості, то сьогодні ця технологія активно використовується в побутовій електроніці, а також для постачання електрикою приміщень самого різного призначення. У житлових будинках і квартирах сонячні батареї використовуються для опалення та гарячого водопостачання, для вироблення електроенергії.

Широке поширення домашні сонячні батареї отримали в країнах, де багато сонячних днів в році: Іспанія, США, Японія, Італія, Туреччина, Швеція, Данія, Німеччина, Австрія, Ізраїль. У багатьох розвинених країнах діє державна програма підтримки використання сонячних батарей, наприклад в Німеччині і США. Суть цих програм полягає в частковому фінансуванні з держбюджету установки сонячних батарей, а також у наданні податкових пільг і безвідсоткових кредитів. В Україні сонячні батареї поки встановлюються в приватному порядку.

Вперше сонячні батареї застосували при освоєнні Космосу в 1957 році. Вони були встановлені на супутнику і виробляли електричну енергію для його роботи.

Типи систем сонячних батарей

Сонячна батарея - це система пристроїв, що перетворюють сонячну енергію в постійний електричний струм. Залежно від характеристик, існує кілька типів таких систем: автономні, резервні та підключення до мережі.

Автономні системи. Даний тип сонячних батарей використовується в умовах гарної освітленості сонцем, а також при відсутності можливості підключення до централізованої мережі.

Резервні системи. Використання резервних систем може бути застосовано у випадках неналежної якості напруги в мережі для покриття навантаження або ж в мережах з поганою якістю.

Системи, підключені до мережі. Можливе використання сонячних батарей, поєднуючи їх з підключенням до мережі централізованого електропостачання. В цьому випадку зазвичай буває надлишок власної електрики, який продається електромережі. Така практика широко поширена в Європі.

Зазвичай сонячні батареї підрозділяються на два основних види: сонячні колектори і сонячні батареі. Сонячні колектори використовуються для забезпечення будинку гарячим водопостачанням та опаленням. Сонячна батарея, або іншими словами фотоелектричний перетворювач (ФЕП), використовується для перетворення сонячної енергії в електрику.

Якщо ж необхідно повне автономне забезпечення будинку електрикою, опаленням і гарячим водопостачанням, то використовуються цілі комплексні системи.

Пристрій і принцип роботи сонячної батареї

Сонячна батарея в домашніх умовах являє собою систему модулів, з'єднаних між собою по заданих параметрах і підключених за допомогою мережевого кабелю до мережевого інвертору або до контролера заряду. Зазвичай розміщується сонячна батарея на даху будинку по напрямку в південну сторону. Є і більш вдосконалені конструкції, що дозволяють рухатися за сонцем.

Основними складовими комплексної системи сонячних батарей є: фотоелектричні модулі, сполучні кабелі, електронний інвертор і контролер зарядки з акумуляторною батареєю. Також в залежності від характеристик в комплектацію можуть входити додаткові акумулятори, запобіжники, лампи та інші аксесуари.

Використання і ефективність

Середній термін служби потужної сонячної батареї більше 25 років. Коефіцієнт корисної дії сонячної батареї - 14%. Ефективність і продуктивність роботи сонячної батареї, в першу чергу, залежить від її номінальної потужності, а також від активності сонця. Вигідніше використовувати батареї в тропічних і субтропічних регіонах з великою кількістю сонячних днів. Щоб домогтися максимальної економічної вигоди, сонячні батареї необхідно використовувати більшу частину року, найбільш активно - в весняно-літній період. У зимову пору року використання сонячних батарей краще поєднувати з підключенням до електромережі.

Ціна питання: скільки коштує сонячна батарея

Для повного забезпечення будинку електроенергією одних тільки батарей мало. Необхідні акумулятори, контролери, інвертори і чимало інших складових. Іншими словами, потрібна комплексна система, вартість якої досить висока. В Україні базова система коштує близько 10 тис. доларів. А якщо ви вирішите встановити комплексну енергоустановку, що забезпечує повне енерго- і тепло забезпечення будинку, то вам доведеться викласти від 15 до 20 тис. доларів. Гарантований термін експлуатації - близько 25 років. Термін окупності таких систем - 7-10 років. На сьогоднішній день встановлювати гнучкі сонячні батареї вигідно тільки в тих країнах, де це частково фінансується урядом.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики