Голова Правління Ідея Банку Михайло Власенко взяв участь у круглому столі «Карантинні інвестиції: яким буде ринок депозитів до кінця 2020 року?»

Банкиры спрогнозировали ставки по депозитам в долларе и гривне до конца 2020 и обсудили другие доступные способы инвестирования.

Голова Правління Ідея Банку Михайло Власенко взяв участь в організованому «Фінансовим клубом» експертному круглому столі «Карантинні інвестиції: яким буде ринок депозитів до кінця 2020 року?»
В ході обговорення банкіри відзначили, що з настанням коронакризи в березні цього року в банківській системі не стався відтік депозитів, і українці в цілому зберігають довіру до банківської системи.
Серед тенденцій ринку депозитів учасники обговорення вказали на можливість зниження ставок в 2020.
"Тренд на зниження процентних ставок до кінця року буде продовжуватися. Нацбанк декларує інфляційні очікування 6,5-7%, тому ми розуміємо, що вартість грошей буде на 1-2 процентних пункти вище", - розповів голова правління Ідея Банку Михайло Власенко. При цьому діапазон ставок на ринку залишається широким. "Є банки, де вже є 8-10%, де 12-14% річних, але, думаю, в середньому буде 8-10% в спокійний період", - повідомив Михайло Власенко.
Крім того, банкіри спрогнозували на найближчі періоди - відсутність традиційних у минулі роки сезонних літніх акційних пропозицій з підвищеними ставками по депозитах.
Зокрема, голова правління Ідея Банку Михайло Власенко зазначив: «У банків, які в березні сконцентрувалися на депозитах на короткий термін, в липні буде навантаження вище, щоб утримати цих клієнтів. Але глобально ми від літа нічого не очікуємо. Липень і серпень пройдуть рівно. Дай бог, щоб відновилася споживча активність. І потім, я думаю, ми будемо більш активні з точки зору залучення коштів населення».
При цьому банкіри відзначили, що депозити в доларах і євро перестали приносити клієнтам відчутну прибутковість, тому стали для вкладників лише інструментом збереження, а не примноження коштів.
«Що мотивує клієнтів, щоб вони залишали валюту на рахунках? Перше - збереження коштів. Краще тримати на валютних рахунках, ніж удома. Друге - отримувати хоча б мінімальні відсотки. Третє - частина населення тримає валюту для розрахунків на карткових рахунках. Плюс в період невизначеності і курсових коливань в березні частина клієнтів йшли з гривні у валюту», - розповів голова правління Ідея Банку Михайло Власенко. Що стосується ставок за валютними депозитами, він допустив, що вони можуть становити від 0% до 3,5%. Верхньою планкою прибутковості валютних депозитів буде вартість доларових ОВДП.
Учасники обговорення також зазначили, що карантин істотно вплинув на поведінку клієнтів: попит на користування дистанційними каналами обслуговування збільшився в рази, що в кінцевому підсумку призведе до зміни моделі поведінки клієнтів. Так, вони допустили, що при зниженні ставок по депозитах велику роль відіграватимуть фактори, за якими клієнт вибирає собі банк: зручність інтернет-банкінгу, сервіс в відділеннях, карткові продукти та інше.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Швидкий пошук

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под 1,5% в месяц. Под авто, квартиру, дом, нежилое помещение

Сумма: от 30 000 до 15 000 000 грн.

Срок: от 1 месяца до 10 лет

Без выписки и перерегистрации

Киев, Киевская обл. до 60 км

Miloan.ua

Кредит онлайн на карту. Бесплатно до 12 000 грн.

Сумма от 500 до 15 000 грн.

Срок: от 1 до 30 дней

Возраст: от 18 до 69 лет

Без звонков и фото!

© 2015–2020

ТОВ «Простобанк Консалтинг»

Код ЄДРПОУ: 35454764

Адреса та телефон «Простобанк Консалтинг»

Email: info@prostobank.com