Що таке "електронний гаманець" і "електронні гроші": для чого і кому вони потрібні? - 07.11.2018

Дізнавався у банкіра Prostobank.ua // 07.11.2018

Олександр Стецко, начальник управління розвитку продуктів і проектів роздрібного бізнесу Банку Кредит Дніпро

Електронні гроші - віртуальні одиниці вартості, які зберігаються на електронному носії, приймаються як засіб платежу і є зобов'язанням, що погашаються в готівковій або безготівковій формі.

Випуск електронних грошей в Україні можуть здійснювати виключно банки, попередньо погодивши з Нацбанком правила їх використання. Електронні гроші надаються клієнтам або агентам в обмін на готівкові або безготівкові кошти.

Банк зобов'язаний погашати випущені ним електронні гроші на вимогу клієнта.

Згідно з нормами «Положення про електронні гроші в Україні» користувачі-фізичні особи мають право використовувати електронні гроші для оплати товарів, а також переводити їх іншим користувачам в сумі до 500 грн. в день і до 4000 грн. в місяць.

Користувачі - суб'єкти господарювання мають право отримувати електронні гроші виключно в обмін на безготівкові кошти і використовувати їх тільки для оплати товарів.

Згідно зі статистикою НБУ за І півріччя обсяг випущених електронних грошей склав 41,3 млн грн, налічується 56,8 млн е-гаманців, обсяг операцій з електронними грошима склав 3,1 млрд грн. На ринку електронних грошей присутні близько 10 банків, з них 3 - державних.

Швидкий пошук
Кумедне відео