Що таке «е-гривня» від НБУ - 10.07.2019

Які її можливості, і навіщо вона може бути потрібна населенню? - пояснював банкір для Prostobank.ua // 10.07.2019

Олег Курінний, директор казначейства Банку Кредит Дніпро

Е-гривня є цифровий валютою, емітентом якої виступає регулятор. Це фактично платіжна одиниця в електронному гаманці користувача.

На сьогоднішній день операції з використанням е-гривні вже були протестовані декількома робочими групами, до яких увійшли представники регулятора, Світового банку і волонтерів.

Серед переваг нововведення - швидкість розрахунків, доступність і простота у використанні. Фактично це альтернативний інструмент, що дозволяє здійснювати платежі, перекази і накопичення в безготівковому форматі. Що стосується чинника безпеки, то розрахунки і погашення гарантуються емітентом. Випуск цифрової валюти - ще один крок для підвищення частки безготівкових розрахунків.

Ряд спірних питань в процесі впровадження цифрової валюти вже озвучений регулятором:

  • попит на е-гривню з боку різних стейкхолдерів;
  • необхідність модернізації платіжної інфраструктури для здійснення операцій з використанням цифрової валюти;
  • застосування різних технологій для її випуску;
  • емітент / емітенти;
  • рівень анонімності транзакцій з е-гривнею і глобальне питання - її потенційний вплив на платіжну екосистему і економіку країни в цілому.

Не варто забувати і про те, що даний фінансовий інструмент повинен бути популяризований серед населення, рівень фінансової грамотності якого зокрема і інклюзії в цілому залишається все ще досить низьким. Так, за підсумками загальнонаціонального дослідження фінансової грамотності українців в рамках комплексного проекту «Трансформація фінансового сектора», проведеного Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) за активного сприяння НБУ, близько 37% українців у наш час високих технологій знаходяться за бортом фінансової системи: чи не обслуговуються в банках, не мають рахунків, платіжних карт, не користуються ощадними і кредитними послугами та ін.

Швидкий пошук


Нужны деньги до зарплаты?

более 30 сервисов

Кредиты онлайн на карту за 15 минут

от 0,01%

ставка

до 180 дней

макс срок

до 20 000 грн.

макс сумма