Що нового приніс 2019 рік у сферу грошових переказів? 10.02.2020

Опитував банкірів про підсумки Prosobank.ua // 10.02.2020

Олексій Морозов, керівник напрямку пасивних продуктів і транзакційного бізнесу Банку Кредит Дніпро

Ринок внутрішніх переказів без відкриття рахунку в 2019 році показав динамічне зростання: за три квартали обсяг внутрішніх переказів виріс на 35% до 140 млрд. грн. (еквівалент 5,3 млрд. доларів). Лідерами цього напряму є Forpost «Пост фінанс» (43%) і Укрпошта (24%).

У сегменті транскордонних грошових переказів Україна залишається країною-реципієнтом: обсяг вхідних переказів за три квартали 2019 року склав 1673 млн, перевищивши в 6 разів обсяг вихідних переказів (275 млн. доларів).

Найбільше грошових переказів надійшло з США (18%), Ізраїлю (14%), Італії (9%), Польщі і Росії (по 7%). Всього грошові перекази надходили з 218 країн.

Топ-5 країн-одержувачів грошових переказів з України: Росія (31%), Грузія (11%), Азербайджан і Китай (по 6%), Узбекистан (5%). Загальна кількість країн, куди українці відправляли гроші, становить 193.

За 9 місяців минулого року обсяг коштів, переведених в Україну, зменшився на 4%, відправлених з України - збільшився на 27%.

У лютому 2019 року Нацбанк, діючи в рамках поступальної лібералізації валютного ринку, збільшив ліміт на перекази іноземної валюти за кордон без відкриття рахунку в 10 разів - з 15 до 150 тис. грн.

Левова частка - 94% вхідних переказів і 99% вихідних транскордонних переказів - проходить через міжнародні системи грошових переказів. Їх ключовими перевагами є простота, висока швидкість, безпека, широке географічне покриття.

Лідери ринку за підсумками трьох кварталів:

  • Western Union (62% отриманих і 77% відправлених переказів),
  • MoneyGram (23% і 18%),
  • RIA (8% і 2%),
  • Intelexpress (6% і 2%).

При виборі конкретної системи переказів слід звертати увагу на тарифи, розгалуженість і зручність розташування мережі обслуговування.

Дмитро Лаврушин, начальник управління розробки продуктів роздрібного та малого бізнесу РАДАБАНК

2019 рік не став винятком у зростаючому тренді грошових переказів. Сьогодні послуги грошових переказів в Україні як ніколи затребувані. Україна залишається країною-реципієнтом транскордонних переказів. За різними даними, постійно за кордоном знаходиться від 2 до 5 мільйонів наших співгромадян, які регулярно відправляють гроші рідним і близьким. За даними Національного Банку сума таких переказів досягає 10% ВВП всієї країни. Не можна також забувати про збільшення кількості фрілансерів і бізнесу, що працює на світовому ринку. Цей сектор також забезпечує значні надходження грошових переказів в Україну. У 2019 лідером серед систем грошових переказів в Україну, як і раніше залишається Western Union.

Крім цього серйозне зростання показують і внутрішньодержавні перекази. Збільшується як кількість транзакцій, так і середній чек по операції. Це викликано насамперед підвищенням середньої зарплати, зростанням цін і як наслідок пожвавленням споживчих настроїв. Основний обсяг внутрішньодержавних переказів традиційно припадає на системи, створені небанківськими установами.

Бурхливий розвиток цифрових технологій не міг не позначитися на системах грошових переказів. Багато системи грошових переказів реалізують сервіси автоматичних виплат на картковий рахунок. При цьому для отримання переказу не потрібно приходити в банк.

Зростання конкуренції з боку сучасних карткових і криптографічних технологій переказу коштів повинен вплинути на зниження тарифів в системах грошових переказів. Однак в 2019 році значного зниження тарифів на грошові перекази не спостерігалося.

Також необхідно відзначити, що в 2019 році системи грошових переказів активно впроваджували інструменти щодо захисту від шахрайства при здійсненні і після здійснення грошового переказу.


Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Швидкий пошук

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под 1,5% в месяц. Под авто, квартиру, дом, нежилое помещение

Сумма: от 30 000 до 15 000 000 грн.

Срок: от 1 месяца до 10 лет

Без выписки и перерегистрации

Киев, Киевская обл. до 60 км

Залоговые кредиты в Киеве и области

Кредит под залог недвижимости, авто, спецтехники, золота и пр.

от 18% годовых. Решение за 30 минут

Любая кредитная история

Без справки о доходах и поручителей

Любые суммы от 15 000 грн. и више

До 85% от стоимости залога

Рейтинги грошових переказів

© 2015–2020

ТОВ «Простобанк Консалтинг»

Код ЄДРПОУ: 35454764

Адреса та телефон «Простобанк Консалтинг»

Email: info@prostobank.com