Оплата за допомогою QR-кодів: що важливо знати - 06.02.2019

У чому її переваги і де можна скористатися оплатою за допомогою QR-коду на даний момент? - дізнавався у банкірів Prostobank.ua // 06.02.2019

Олександр Стецко, начальник управління розробки продуктів роздрібного бізнесу Банку Кредит Дніпро

QR-код (quick response - швидкий відгук) являє собою різновид штрих-коду, який розпізнається камерою смартфона або планшета і містить унікальну інформацію про товар / послугу і його продавця.

Технологія QR-коду використовується для спрощення і прискорення ряду фінансових операцій, даючи можливість швидко та безпечно здійснювати їх без використання готівки або платіжної картки.

Таким чином можна оплачувати покупки, комунальні послуги, проїзд у громадському транспорті, штрафи, податки, переводити гроші і т.д.

Для здійснення фінансових операцій за допомогою QR-кодів потрібно встановити на телефоні сканер QR-кодів, запустити додаток продавця, відсканувати код товару, що цікавить / послуги, вибрати в додатку платіжну карту для оплати і підтвердити покупку.

Технологія QR-коду широко використовується торговими мережами і онлайн-магазинами, комунальними і транспортними підприємствами, банками і страховими компаніями.

Дмитро Лаврушин, начальник управління розробки продуктів роздрібного та малого бізнесу РАДАБАНК

Платежі з використанням QR - коду вже отримали велике поширення у всьому світі. Особливою популярністю такі платежі користуються в Китаї. Даний спосіб прийому безконтактних платежів ідеально підходить для малого бізнесу, так як дешевше ніж встановлення платіжного торгового терміналу.

Впровадження технології QR-кодів прискорює, спрощує і здешевлює процес проведення платежів, як для простих користувачів, так і для бізнесу.

QR - код використовується як унікальне посилання на конкретний платіжний сервіс. В якості платіжних сервісів в основному використовуються банківські системи дистанційного обслуговування клієнтів. Для здійснення платежу потрібна тільки наявність смартфона. Сканувати QR - код, розташований в місці продажу товарів, надання послуг, користувач потрапляє на платіжний сервіс, що дозволяє оплатити необхідний товар або послугу. Все що йому залишається це вказати суму, додаткові реквізити і підтвердити платіж.

Залежно від організації платіжного сервісу платежі за допомогою QR - коду можна проводити як з рахунку конкретного банку, який надає даний сервіс, так і з рахунків електронних гаманців. При цьому можна оплачувати комунальні послуги, товари в торгово-сервісній мережі та в мережі Інтернет, проїзд в громадському транспорті та ін.

Володимир Башкатов, начальник управління карткового бізнесу Rws bank

QR -оплата - це оплата, яка проводиться через банківське мобільний додаток шляхом сканування QR-коду. Це аналог послуги торговий еквайринг без використання фізичної карти і POS терміналу, що знижує собівартість операції для торговця. На даний момент послуга впроваджена тільки одним банком в Україні через високу вартість реалізації проекту.

Швидкий пошук
Кумедне відео