Податки для фізичних осіб в Україні

Список всіх податків і зборів, які повинні платити державі приватні особи. Нові та актуальні ставки оподаткування населення України.

Нижче представлені актуальні ставки податків і зборів з фізичних осіб. Клікнувши на назву податку, ви зможете почитати більш детальну інформацію про оподаткування громадян. Для кожного податку ви дізнаєтеся, хто є платником, що відноситься до об'єктів і бази оподаткування, які існують пільги, терміни і порядок сплати податку.

Ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад в залежності від місця розташування (зональності) і типів таких об'єктів нерухомості в розмірі, що не перевищує 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового ) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

При наявності у власності платника податків об'єкта (об'єктів) житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що знаходяться у власності фізичної або юридичної особи - платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) і / або 500 квадратних метрів (для будинку) , сума податку збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об'єкт житлової нерухомості (його частину).

25 000 гривень з розрахунку на календарний рік за кожен легковий автомобіль, який використовувався до 5 років, і середня ринкова вартість якого становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

18% прибутковий податок і 1,5% військовий збір з суми процентного доходу з депозиту

18% - для заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, нарахованих платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами;

18% - для інших пасивних доходів;

18% - для доходів фізичних осіб-підприємців (не спрощенців);

18% - для доходів від оренди;

18% - для будь-якого об'єкта спадщини або подарунка, що успадковується спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента, та для будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента;

0% - пенсії не підлягають оподаткуванню;

0% - для об'єктів спадщини та подарунків, що успадковується членами сім'ї спадкодавця першого та другого ступеня споріднення;

0% - вартість власності, що успадковується особою, яка є інвалідом I групи або має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, та вартість власності, що успадковуються дитиною-інвалідом.

0% - грошові заощадження, поміщені до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери (облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, облігації Державної внутрішньої виграшної позики 1982 року, державні казначейські зобов'язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР) та грошові заощадження громадян України, поміщені в установи Ощадного банку України та колишнього УкрДержстраху протягом 1992-1994 років, погашення яких не відбулося;

5% - в інших випадках спадщини і подарунків;

5% - для доходів у вигляді дивідендів за акціями і корпоративними правами, нарахованими резидентами - платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів за акціями, інвестиційними сертифікатами, які виплачуються інститутами спільного інвестування);

5% - дохід від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року двох і більше об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та / або мотоцикла, і / або мопеда.

9% - для доходів у вигляді дивідендів за акціями і / або інвестиційними сертифікатами, корпоративними правами, нарахованими нерезидентами, інститутами спільного інвестування та суб'єктами господарювання, які не є платниками податку на прибуток

Ставка земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження)

Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування - не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка і не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.

Ставка податку встановлюється в розмірі не більше 12 відсотків від нормативної грошової оцінки земельних ділянок, що знаходяться в постійному користуванні суб'єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності).

Ставки земельного податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено

Ставка податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, встановлюється в розмірі не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області, а для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка і не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області.

0,5 - 1% від бази оподаткування. Точний розмір встановлюється місцевими радами.

>
Горячие предложения

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком із доступом до коштів 24/7

безкоштовне поповнення, обслуговування, безготівкові розрахунки та зняття коштів в усіх банкоматах України

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram