Яким буде курс обміну готівкового долара і євро в лютому-2019?

Дізнавався у банкірів Prostobank.ua // 04.02.2019

Сергій Гнєздилов, начальник департаменту по роботі на міжнародних ринках і грошового обігу РАДАБАНК

Якщо подивитися на лютий-2018, то можна бачити що курс продовжував своє зниження, що почалося ще в січні.

В цьому році зниженню курсу також посприяло входження інвесторів (і нерезидентів, і банків, і навіть фізичних осіб) в гривневі ОВДП, хоча і не в таких обсягах як роком раніше.

Трохи може вплинути на курс зміна облікової ставки (зниження може стати стимулом для деякого, невеликого підвищення курсу).

На курси в лютому, я думаю, істотно можуть вплинути тільки політичні новини, без яких я б зробив практично такий же прогноз, як і на січень: долар 27,70 / 28,50, євро 31,50 / 32,50.

Олег Курінний, директор казначейства Банку Кредит Дніпро

Курсова динаміка січня була різноспрямованою, але досить стійкою для початку фінансового року. У першій половині місяця спостерігався сплеск курсової волатильності в зв'язку з «переварюванням» ринком гривневої ліквідності, що надійшла в кінці року, дисбалансами попиту і пропозиції після новорічних канікул, спекулятивними спробами розгойдати курс на очікуваннях зростання попиту на валюту при стриманій пропозиції.

Офіційний курс гривні до долара США стартував з 27,69, на початку другої декади місяця досяг локального максимуму 28,27, після чого тренд поступово розвернувся, курс повернувся до психологічної позначки 28 і переступив її, закріпившись на фініші місяця в районі 27,75.

Ключові фактори курсової стабілізації:

  • комунікація Нацбанку про можливе пом'якшення монетарної політики, сприйнята ринком як меседж про зниження інфляційних і девальваційних ризиків і підвищила інтерес нерезидентів до покупки ОВДП, що збільшило пропозицію валюти;
  • небажання готівкового ринку служити каталізатором курсової волатильності, що проявилося в його максимальній синхронізації по динаміці і котируванням з міжбанком;
  • переорієнтація спекулятивної активності з гри «на підвищення» на гру «в обидві сторони»;
  • активна участь НБУ в торгах з нівелюванням піків курсових дисбалансів: за першу декаду чистий продаж валюти регулятором склала 34 млн грн, але потім він з лишком повернув витрати, викупивши з ринку близько 140 млн доларів надлишкової пропозиції.

Курсові тренди лютого будуть визначатися ціновою кон'юнктурою на ключові товари українського експорту (зернові і металопродукцію) і імпорту (енергоносії), сигналами зовнішніх ринків і країн-торгових партнерів України, ходом співпраці з міжнародними кредиторами, наближенням виборчої кампанії.

При відсутності додаткових економічних і політичних шоків курс буде перебувати в межах 27,7-28,1 грн за долар США.

Курс євро в Україні є похідним від ринку Forex і визначається співвідношенням пари євро / долар на світових ринках, яке зараз знаходиться в районі 1,14 -1,145 і характеризується досить високою волатильністю.

Швидкий пошук
Кумедне відео