Яким буде курс обміну готівкового долара і євро в грудні-2018? - 03.12.2018

Дізнавався у банкіра Prostobank.ua // 03.12.2018

Олег Курінний, Директор Казначейства Банку Кредит Дніпро

Курсова динаміка листопада була різноспрямованою: велика частина місяця пройшла під знаком зміцнення гривні, в результаті чого офіційний курс гривні до долара США за три тижні зміцнився на 31 копійку - з 28.16 до 27.75. Переважання пропозиції валюти над попитом дало можливість Нацбанку за вказаний період викупити на міжбанку близько 300 млн. доларів в резерви.

В останній тиждень місяця курсовий тренд розвернувся під впливом психологічного чинника, відреагувавши на введення воєнного стану в десяти областях України ростом ажіотажних і спекулятивних настроїв, що призвели до посилення дисбалансів попиту і пропозиції валюти.

Попит різко виріс, що підігрівається готівковим ринком який пішов у відрив по котировкам і широті спреда Це створило передумови для активізації спекулятивних переливів між ринками, особливо на тлі значного запасу гривневої ліквідності в системі. Пропозиція, навпаки, звузилася до обсягів обов'язкових продажів експортерами, що максимально втримують валюту на зростаючому курсовому тренді, особливо з урахуванням календарного періоду надходження гривні від відшкодувань ПДВ.

Підтримка гривні на міжбанку валютними вливаннями НБУ і держбанків лише частково перекривала попит на валюту що різко зріс. В результаті офіційний курс станом на 29 листопада зріс до 28,27 грн. за долар.

Курсові тренди грудня будуть визначатися подальшою динамікою психологічних і спекулятивних настроїв, а також більш вагомими фундаментальними факторами української відкритої економіки: ціновими трендами на ключові товари українського експорту (зернові і металопродукцію) і імпорту (енергоносії), сигналами зовнішніх ринків, ходом співпраці з МВФ та іншими міжнародними кредиторами, а також ризиками збільшення гривневої ліквідності в зв'язку з закінченням фінансового року і фіналізацією бюджетних розрахунків.

При відсутності додаткових економічних і політичних шоків, проведенні Нацбанком своєчасної та виваженої курсової корекційної політики курс долара до кінця року залишиться в межах 28-29 грн і не вийде за рамки, передбачені бюджетом-2018.

Курс євро в Україні є похідним від ринку Forex і визначається співвідношенням пари євро / долар на світових ринках, яке зараз знаходиться в районі 1,13-1,14 і характеризується досить високою волатильністю.

Швидкий пошук
Кумедне відео