Яким буде курс обміну готівкового долара і євро у вересні-2019 - 02.09.2019

Дізнавався у банкіра Prostobank.ua // 02.09.2019

Олег Курінний, директор казначейства Банку Кредит Дніпро

Минуле літо порушило звичні терміни початку сезонного ослаблення гривні, зберігаючи стабільно-ревальваційний тренд, в результаті ринок зустрічає осінь на рівні трирічного мінімуму 25,20-25,30 грн за долар США.

Головним чинником такої нетипової курсової динаміки став підвищений попит на гривневі ОВДП з боку нерезидентів, які наростили в серпні портфель цінних паперів до рекордних 87,7 млрд. грн., 97% з яких номіновані саме в гривні. Збільшення нерезидентами обсягів продажу валюти для оплати цінних паперів і визначило нинішній курс, а сприятливе співвідношення світових цін на ключові товари українського експорту (металургії та агропродукції) і імпорту (енергопродукти) стало ще одним вагомим підтримуючим фактором.

На цьому позитивному тлі кроки Нацбанку щодо подальшої валютної лібералізації, зокрема, повне скасування обов'язкового продажу експортної виручки і надання можливості покупки валюти за кредитну гривню, не привели до розвороту тренда на валютному ринку, а переважання валютної пропозиції на ринку дозволило регулятору за літо поповнити валютні резерви майже на 1,9 млрд. доларів, пом'якшуючи таким чином ревальваційний тренд.

Осінь буде менш сприятливою для гривні: очікується піковий обсяг погашення зовнішніх позик, крім того, зросте попит на енергоносії, що в комплексі може вплинути на зростання курсу долара. Однак, рекордний урожай зернових і гідний обсяг накопичених золотовалютних резервів дозволяють сподіватися, що девальвація, якщо і матиме місце, то в незначному діапазоні.

На мою думку, за умови відсутності макроекономічних і політичних шоків, курс до кінця поточного року залишиться в коридорі 25,5 -26,5 грн / долар.

Курс євро в Україні є похідним від ринку Forex і визначається співвідношенням пари євро / долар на світових ринках, яке знаходиться в діапазоні 1,11-1,12 і характеризується досить високою волатильністю.

Швидкий пошук


Горячие предложения

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

кредиты на карту

первый кредит до 5000 грн. под 0%

Сумма: до 10 000 грн.

Cрок: до 30 дней

Возраст: от 18 до 65 лет

Документы: карта, паспорт и ИНН