Яка ситуація на ринку готівкового золота в злитках?

В якому випадку і кому можна порекомендувати інвестиції в злитки сьогодні? - дізнавався у експерта Prostobank.ua // 23.05.2018

Олег Курінний, Директор Казначейства Банку Кредит Дніпро

Офіційний курс золота як банківського металу за 2017 рік зріс на 13%, за 4 місяці поточного року він, навпаки, знизився на 4%. На курсоутворення впливають рівень попиту і цінові тренди світових ринків, які дуже чутливі до економічних і політичних подій і шоків.

Комерційні банки, орієнтуючись на офіційний курс, встановлюють свої внутрішні курси банківських металів, при цьому маржа між ціною купівлі та ціною продажу досить істотна і доходить до 30%, що знижує ліквідність золота як варіанту інвестиції, особливо на короткостроковому горизонті 1-2 років. З цієї причини вкладення в золото не особливо популярні в Україні, а коло банків, що пропонують купівлю-продаж золотих злитків, обмежений десятком гравців.

Інвестиції в золоті злитки можна рекомендувати клієнтам, які шукають «тиху гавань» для частини вільних коштів, які не планується використовувати протягом 3-5 років.

Олена Деркач, провідний експерт сектора розвитку роздрібного бізнесу ОТП Банку

На поточний момент покупка готівкового металу обмежена Постановою НБУ №410 від 13.12.2016 «Про Врегулювання ситуации на грошово-кредитному та валютному ринках України» на рівні 150 тис. грн в день в межах одного банку одній особі.

Найбільшим попитом серед наших клієнтів користуються злитки вагою від 1 гр. до 10 гр. - як правило, клієнти купують такі злитки в якості елітних презентів, вважаючи за краще придбання в оригінальних упаковках.

Також популярністю користуються злитки вагою 50 і 100 гр - такі злитки купують в якості інвестицій.

Швидкий пошук
Кумедне відео