про твої фінанси

Як вибрати літню або зимову гуму?

Bankchart.com.ua розповідає, як підібрати кращу літню та зимову гуму для автомобіля (універсалу, мінівена, позашляховика, кросовера та ін).


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Як вибрати зимову і літню гуму на автомобіль
 2. Чим відрізняються літні шини від зимових?
 3. Малюнок і висота протектора (допустима глибина) нової шини
 4. Які види зимових покришок бувають?
 5. На що звернути увагу при виборі літньої і зимової гуми?
 6. Коли потрібно міняти літню гуму на зимову в Україні?
 7. Коли шини зношуються?
 8. Чи підійдуть універсальні покришки?
 9. Розміри покришок на авто
 10. Чи варто купувати шини з шипами?
 11. Краща зимова та літня гума
 12. Правила поведінки з новими покришками
 13. Як правильно зберігати покришки?
 14. Як, де і за скільки правильно зберігати зимову гуму влітку

Звичайно ж, якщо є така можливість, то найоптимальніший варіант для сезонного «перевзування» - це зібрані колеса. Причому, для зимової гуми краще підходять сталеві диски, ну а для літньої - можна приберегти литі. Якщо у вас саме такий варіант, то все просто: перед установкою необхідно підкачати колеса і перевірити балансування.

Багато хто прагне заощадити на останній операції, але ходова частина автомобіля за зиму отримує додаткові люфти і вібрації, які можуть не відчуватися на м'якій зимовій гумі. Поставивши більш жорсткі літні покришки, власник помічає появу невеликих вібрацій, але грішить на розбалансування коліс. Як результат - невиправдана відстрочка ремонту ходової та пов'язані з цим ризики.

При установці б / в гуми слід також звернути увагу на знос протектора і на передню вісь встановити покришки з більш глибоким малюнком. Єдине, що слід враховувати - переставляти колеса спереду назад слід, дотримуючись одного боку автомобіля.

Наприклад: переднє ліве міняємо з заднім лівим (сторона по ходу руху автомобіля), тоді гума буде працювати в одному напрямку, що позитивно впливає на її зносостійкість. Тому, при зміні гуми на якісному шиномонтажі роблять відповідні позначки крейдою (ПЛ і ЗЛ).

Якщо ви в цьому сезоні придбали не тільки нові покришки, а й нові диски, слід їх трохи «прикатати» протягом перших тижнів експлуатації, уникаючи різких маневрів. Головна небезпека - колесо може «роззутися» в повороті, так як гума ще не прикипіла до ободу нового диска.

Крім того, є ймовірність, що сама покришка деякий час зберігалася на складі і її верхній шар трохи «вкляк». У цьому випадку також необхідна обкатка гуми, коли верхній шар буде стертий і покришка повністю відновить свої зчіпні характеристики.

Як вибрати зимову і літню гуму на автомобіль

Сьогодні існує величезна пропозиція різних типів гуми від самих різних виробників, але є основні правила вибору, залежні від умов її майбутньої експлуатації. Типи гуми умовно можна розділити на покришки для міських умов, для траси і експлуатації по поганих дорогах, і в умовах бездоріжжя.

Відповідно, кожна з них має особливі властивості. Наприклад, моделі для міста відрізняються більш жорстким і зносостійким складом, що також позитивно позначається на споживанні автомобілем палива.

Для руху по трасі, навпроти, потрібні хороші зчіпні властивості протектора з дорогою. Тому, гума м'якше, а це негативно впливає на економічність автомобіля і довговічність покришки.

Шини для заміських поїздок можуть мати різну ступінь готовності до бездоріжжя і рівень комфорту. У цьому випадку конкретні рекомендації дати складно, тому краще звернутися до фахівця, який виходячи з актуальних для вас дорожніх умов, підбере оптимальний варіант.

Ще одним важливим моментом при виборі літньої гуми є заявлений індекс швидкості, який вказаний на боковині кожної покришки. Цей показник визначає максимальну швидкість при якій шина буде забезпечувати належний рівень зчеплення, комфорту і безпеки протягом тривалої поїздки.

Більшість літніх шин мають індекси T (190 км / ч), H (210 км / ч), V (240 км / ч). Якщо у вас встановлені шини з індексом H і вам необхідно прискоритися до 240, то з ними нічого не станеться. У більшості ж випадків можна орієнтуватися на шини і з індексом T, яких цілком достатньо в наших умовах експлуатації.

Чим відрізняються літні шини від зимових?

Літня гума має дрібну і неглибоку варіацію протектора в порівнянні із зимовою (7-8 мм проти 8-10), а також високу жорсткість для протистояння гарячому асфальту в спекотні дні літа. Протектор літніх покришок має глибокі канавки для відводу води і мінімізації ризику аквапланування.

Зимові шини мають більш виражений малюнок протектора, мають підвищену прохідність, і будуть надійніше поводитися на льоду і заметах.

Малюнок і висота протектора (допустима глибина) нової шини

Крім швидкісних характеристик шини важливе значення має її здатність стабільно працювати на мокрому покритті. Зверніть увагу на рекомендації виробників, які роблять акцент на акваплануванні. Такі шини спеціально розроблені для забезпечення безпеки, впевненості та комфорту під час дощу.

Малюнок протектора повинен забезпечувати ефективне відведення води з плями контакту, а також мати поздовжні елементи, що забезпечують курсову стійкість. Не варто також забувати про розпечений асфальт, тому в шині повинен бути підпротекторний шар, який забезпечує хороший тепловідвід, і запобігає її передчасному зносу.

Глибина протектора шин для легкових авто:

 • зимових - 8,5-9,5 мм
 • літніх - 7,5-8,5 мм

Малюнок на шині буває асиметричним і симетричним (спрямованим / ненаправленим). Симетричний, або як його ще називають, дзеркальний протектор, більш простий в установці (покришка може бути встановлена ​​незалежно від сторони і напрямку обертання) і більше підходить для асфальтних доріг.

Асиметричний вимагає спеціальних знань при фіксації шини (потрібно враховувати маркування) і більше підходить для пересіченої місцевості і траси в умовах грози.

Які види зимових покришок бувають?

На ринку можна знайти такі типи зимових шин:

Шиповані - з температурою експлуатації від 0С до 35С, забезпечують високе зчеплення на крижаному покритті, але мають високу гучність і великий гальмівний шлях при їзді по шосе.

Нешиповані скандинавського типу (від 0С до 25С) - з високими характеристиками як під час руху по снігу, так і під час танення льоду, з низьким рівнем шуму, але можуть буксувати по «сніговій каші».

Нешиповані європейського типу (від +10 С до-20С) - довговічні і забезпечують хороше зчеплення з холодним асфальтом, але можуть використовуватися тільки в регіонах з теплими зимами.

Під шип (від +10 С до-15С) - можна використовувати як пізньої осені, так і ранньою весною, досить дорогі.

На що звернути увагу при виборі літньої і зимової гуми?

При покупці покришок варто врахувати наступні чинники:

 1. Зносостійкість - якісні покришки можуть служити до 5 років
 2. Гучність - шиповані шини забезпечують хороше зчеплення, але досить гучні
 3. Якість зчеплення з дорогою - покришки потрібно підбирати для найбільш використовуваного вами в дорозі типу покриття
 4. Плавність ходу - наскільки машину не хитає при високій швидкості, на поворотах і мокрій поверхні
 5. Тип протектора - симетричний або асиметричний
 6. Дорожнє полотно - для міста краще підходить м'яка гума для хорошого зчеплення шини з асфальтом, тоді як для ґрунтових доріг необхідна гума з глибоким протектором і складним малюнком
 7. Клімат - для спекотних регіонів підійдуть спеціальні шини, що витримують високу температуру
 8. Індекси швидкості та навантаження шин - відповідно до моделі і звичної швидкості водіння, вагою автомобіля
 9. Бюджет і популярність бренду - чим якісніше матеріал, з якого зроблена покришка, і відоміший фірма-виробник - тим дорожче буде шина. Втім, на ринку зустрічається гума економ-класу з досить високими характеристиками
 10. Умови експлуатації - періодичність і дальність поїздок, стан дорожнього покриття, стиль їзди
 11. Тести і відгуки - не полінуйтеся почитати тест-драйви від фахівців і форуми з відгуками реальних покупців покришок що цікавлять вас перед придбанням гуми
 12. Стійкість на поворотах - залежить від висоти профілю гуми, низькі його значення позитивно впливають на значення стійкості.

Обов'язково вивчіть технічні рекомендації для свого автомобіля, які зазвичай можна подивитися в керівництві по експлуатації або на середній стійці під скобою замку водійських дверей: посадковий діаметр, ширину протектора, висоту профілю шини, можливість поставити радіальні шини та ін.

Коли потрібно міняти літню гуму на зимову в Україні?

Літню гуму краще ставити навесні при середньодобовій температурі на вулиці понад +7, і відповідно восени міняти її на зимову, коли термометр опускається нижче цієї позначки. Так як температура вдень і вночі різна - враховуйте ваш основний час пересування.

При низькій температурі літня гума «дубіє», забезпечуючи погане зчеплення з дорогою. Автомобіль буде кидати в сторони на великій швидкості, машина буде сильно ковзати на мокрій дорозі, збільшиться гальмівний шлях і знос шини. Навпаки, якщо пізно змінити зимову гуму на літню - вона може постраждати від перегрітого асфальту.

Коли шини зношуються?

Згідно з правилами дорожнього руху України, якщо глибина протектора шини менше 4 мм, її необхідно замінити. Це правило слід строго дотримуватися, так як від цього безпосередньо залежить не тільки збереження автомобіля, але і безпека водія і пасажирів.

У разі правильної експлуатації, нові шини зазвичай можна використовувати протягом 3-5 сезонів. Шини бажано міняти з передніх на задні кожні 10 тис. км. Тоді вони будуть стиратися рівномірно. Зимові шини варто накачувати на 0,2 атм більше норми, так як повітря при морозі стискається.

Чи підійдуть універсальні покришки?

Універсальні шини для всіх сезонів підходять тільки для країн, де взимку температура не падає нижче 0С, тому цей варіянт не підходить для України.

Розміри покришок на авто

Багато автомобілістів прагнуть вибрати літню гуму з низькою боковиною і широким протектором. Але при всіх цих прагненнях слід виходити з тих типорозмірів, які вказані в інструкції по експлуатації кожного автомобіля. Наприклад, для VW Golf передбачено кілька можливих типорозмірів: 195/65 R15, 205/55 R16 і 225/45 R17.

При цьому діаметр зібраного колеса буде у всіх випадках однаковий і можна бути впевненим, що гума не буде затирати об кузов в поворотах. У той же час, на машину можна встановити литі диски різних розмірів (15; 16 і 17 дюймів), що позитивно позначиться на зовнішності.

Низькопрофільна гума відмінно підходить для швидкісного проходження поворотів, а шина з високим профілем більш комфортна і довговічна на розбитих дорогах.

Слід пам'ятати, що гума з низьким профілем дорожча, жорстка і її легко пошкодити на черговий ковдобині. Саме тому і передбачений вибір гуми під різні вимоги експлуатації.

Чи варто купувати шини з шипами?

Гума з шипами розроблена переважно для зледенілих доріг. Тому, якщо Ви їздите в основному по міських дорогах, які розчищаються - такий варіянт буде невідповідним. Шини будуть швидко стиратися і шуміти.

Краща зимова та літня гума

Оскільки вибір покришок залежить від багатьох, часом індивідуальних чинників, а загальнодоступні рейтинги не завжди є об'єктивними - ми радимо зупинити свій вибір на пропозиції одного з популярних гравців на ринку, який має великий досвід виробництва і високі технології, що добре зарекомендували себе на ринку. Ними є:

 1. Гума BFGoodrich, Tigar, Riken, Kormoran, Kleber від відомої компанії Michelin має максимальні характеристики на ринку, але і відповідно - високу ціну
 2. Лінійка Firestone і Lassa від японського виробника автомобільних шин Bridgestone також володіє високими параметрами і є однією з кращих пропозицій на ринку
 3. Шини Atrezzo від Sailun мають високо-технологічний протектор, який забезпечує відмінне зчеплення з полотном і відповідно - безпеку
 4. Фірма Nokian з покришками Nordman і Hakka відома продукцією з міцним зчепленням (навіть з вологою дорогою) і високою стійкістю до бічного опору
 5. Гума N-Blue і Nfera від південнокорейської Nexen створена з натурального каучуку із спеціальними добавками, універсальна, і може застосовуватися як на легковиках, так і мікроавтобусах і позашляховиках
 6. Eagle Sport від Goodyear є однією з кращих спортивних асиметричних літніх покришок завдяки широкій площі контакту з трасою, який забезпечує надійне зчеплення, і мають високу зносостійкість
 7. Hankook з Optimo і Ventus відомі за великий термін експлуатації, стійкість до зовнішніх механічних пошкоджень і високу керованість при швидкісній їзді.
 8. Intensa від Sava створені на основі справжнього каучуку, що забезпечує відмінну керованість при швидкісному русі машини, високу надійність і низьке споживання пального за рахунок плавності ходу
 9. Шини від німецької Continental - найбільш затребувані в Європі і мають відмінні експлуатаційні характеристики
 10. Росава - вітчизняний виробник з одними із самих бюджетних, але вельми гідних пропозицій на ринку.

Правила поведінки з новими покришками

Нові шини необхідно «обкатати», щоб «стерти» мастило, яким покривається шина під час виробництва, тоді покришка буде відповідати заявленим технічним характеристикам. Для цього необхідно проїхати кілька сотень кілометрів, уникаючи високої швидкості (понад 70 км / год), а також різких гальмувань, прискорень і поворотів.

Як правильно зберігати покришки?

Щоб збільшити термін роботи гуми при зберіганні:

 1. Не допускайте однобічного навантаження на покришки
 2. Виключіть пряме попадання сонячних променів на гуму
 3. Підтримуйте оптимальну температуру в приміщенні
 4. Не кладіть покришки один на одну

Як, де і за скільки правильно зберігати зимову гуму влітку

Зберігання гуми на диску і без

Дуже багато автомобілістів розташовують в своєму арсеналі комплектами гуми вже на дисках, для меншої трудомісткості (спочатку зніми зимову, потім постав літню).

Є кілька загальних, обов'язкових правил для зберігання гуми на диску і без нього -  зберігати будь-яку гуму потрібно в темному, прохолодному місці  (яма гаража, погріб).

Для зберігання гуми на диску потрібно:

 • Після зняття колеса ретельно почистити протектор від бруду, можна його помити, але після миття обов'язково висушити.
 • Після видалення бруду можна обробити колеса засобом по догляду за гумою
 • Приспустити колеса. Оптимальний тиск в шинах - 1-1.4 атмосфери.
 • Гуму упакувати в поліетиленові пакети, їх можна не зав'язувати, щоб була вентиляція.
 • Не допускати попадання на гуму прямих сонячних променів.
 • Виключити сусідство з будь-якими хімічними речовинами (масла, присадки, миючі і т.д. рідини). При попаданні і довгому впливі цих рідин, гума втрачає свої властивості і руйнується, надалі можуть з'явитися тріщини.
 • Гуму бажано укласти на рівний, дерев'яний піддон.
 • Гуму з дисками необхідно зберігати або горизонтально,  уклавши одне колесо на інше (стопкою), але не більше 4 штук, або на гаку, вбитому в стіну.

Для зберігання гуми без диска все практично те ж, що і з диском:

 • Вимити від бруду. Усередині колесо протерти ганчіркою.
 • Висушити.
 • Обробити засобом по догляду за гумою.
 • Упакувати в поліетилен.
 • Виключити потрапляння сонячних променів і хімічних сполук.
 • А тепер головна відмінність - гуму без дисків потрібно зберігати вертикально . Можна для цього використовувати стелаж.

 • Бажано раз на місяць її трохи провернути для того, щоб не деформувався протектор.

Як зберігати гуму

Але що робити людям, у яких немає ні гаража, ні льоху? Тут на виручку приходять компанії з сезонного зберігання гуми. Благо останнім часом вони стали з'являтися у великих містах нашої батьківщини, як гриби після дощу.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Chatex

Криптобанк Chatex международные переводы в Телеграмм

Храни сбережения в цифровом долларе USDT TRC-20.

Выводи на сторонние кошельки всего за 0.5 USDT.

Мгновенные переводы ваших активов по всему миру.

Комиссия на покупку и переводы внутри системы — 0%

Агропросперіс Банк

Депозит Новорічна пропозиція в Агропросперіс Банку

Акційний депозит

11,75% у гривні та 3% у дол. США на 9 місяців.

Тільки до 31.01.2022.

Вклади від 1000 грн або 100 дол. США.

Банк із 100% іноземним капіталом (США та Європа)

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики