про твої фінанси

Як правильно вибрати WiFi роутер

Prostobank розповідає, що таке роутер, як правильно вибрати, налаштувати і підключити WiFi роутер для будинку або квартири. У наш час все більшу кількість людей користується інтернетом за допомогою комп'ютерів, ноутбуків, смартфонів. Бездротові технології передачі інформації набувають все більшої популярності. Ключову роль при такій передачі даних грають WiFi роутери, які дозволяють підключитися до глобальної мережі без використання шнурів.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Що таке Wifi роутер
 2. Виробник WiFi роутера
 3. Технічні характеристики і програмне забезпечення WiFi роутера
 4. Ціна WiFi роутера
 5. Установка і налаштування WiFi роутера

Що таке Wifi роутер

Роутер є маршрутизатором, який приймає і передає дані. Цей пристрій працює, грунтуючись на заданих правилах. Роутер здатний не тільки з'єднувати персональні комп'ютери в локальну мережу, але також роздавати загальний інтернет. WiFi роутер відрізняється від стандартного тим, що здатний через антену (або антени) передавати дані на комп'ютери по бездротових каналах. Варто зауважити, що антена в роутері WiFi може бути внутрішньою. Тому не варто при виборі орієнтуватися виключно на зовнішній вигляд пристрою.

Важливо пам'ятати також про те, що дані по мережі WiFi передаються повільніше, ніж через кабельне підключення.

Роутери, які підтримують передачу інформації через бездротові канали, умовно можна розділити на аматорські (домашні) і професійні (промислові). Перша група пристроїв від другої відрізняється і комплектацією (наявністю більшої кількості портів, великим об'ємом оперативної пам'яті, швидким процесором ...), і, звичайно ж, вартістю. Для домашнього використання, якщо потрібно з'єднати між собою два-три комп'ютери і підключити їх до глобальної мережі, досить придбати роутер в середній ціновій категорії (близько 50 у. е.). Придбання роутера WiFi особливо актуально з точки зору зручності, так як немає необхідності прокладати безліч кабелів, які дуже часто заважають. З огляду на те, що у багатьох людей сьогодні є крім стаціонарних персональних комп'ютерів ноутбуки, нетбуки, планшети, смартфони, які підтримують роботу з WiFi, покупка роутера, що передає дані без проводів, - дуже хороший варіант.

Виробник WiFi роутера

Вибираючи WiFi роутер, в першу чергу варто звернути увагу на виробника пристрою. На сьогоднішній день ринок заповнений найрізноманітнішими маршрутизаторами, які, на перший погляд, відрізняються лише зовнішнім виглядом і наклейками. Рекомендується звернути увагу на відомі фірми-виробники, які не перший день займаються розробкою і випуском пристроїв для комп'ютерів. Найпопулярнішими і серед професіоналів, і серед аматорів є роутери від виробників Linksys, TP-Link, Asus, D-Link і Zyxel.

Навіть якщо за бренд доведеться трохи переплатити, ви отримаєте продумано сконструйований і ретельно протестоване пристрій. Також відомі виробники, як правило, пропонують підтримку користувачам і регулярно випускають нове програмне забезпечення.

Для початку бажано уважно вивчити вподобаний вам товар. З цією метою можна не тільки почитати про нього інформацію на сайті виробника, а й пошукати в глобальній мережі відгуки про обраний роутер. Часто на багатьох сайтах можна знайти докладний опис роботи того чи іншого пристрою, що включає швидкість передачі інформації, частоту обривів зв'язку, проблеми з перегрівом та ін. Дана інформація дуже придасться не тільки новачкам, але і досвідченим користувачам, які не мали можливості безпосередньо «в польових умовах »випробувати в роботі маршрутизатор, що сподобався.

Особливу увагу бажано приділити тому, як відгук написано (докладно і грамотно чи викладена інформація, або ж людина просто написав, щоб відзначитися) і кількістю позитивних і негативних думок про товар.

Технічні характеристики і програмне забезпечення WiFi роутера

Залежно від призначення, кожен роутер комплектується так, як персональний комп'ютер. Наприклад, для того щоб організувати мережу між двома комп'ютерами (настільний персональний комп'ютер і ноутбук) і підключити до них інтернет, роутер повинен мати не менше 64 МВ оперативної пам'яті і 300 MHz процесор. У разі необхідності створення більш потужної мережі, дані параметри слід помножити на два. Сучасні маршрутизатори, що підтримують роботу через WiFi, як правило, обладнані чотирма портами для підключення комп'ютерів через дроти, однією або декількома антенами, які і дозволяють до роутера підключити більше, ніж чотири комп'ютери. Все ж не варто навантажувати пристрій, що використовується у будинку, значною кількістю підключених комп'ютерів, так як це часто призводить до зависання.

Маршрутизатори можуть бути оснащені світлодіодними дисплеями, портами для USB (можна підключити флешку, жорсткий диск або ж використовувати роутер як файловий сервер або торрент клієнта). Вони також можуть підтримувати 3G модеми, що буває дуже корисно. Комплектуючі вподобаного роутера WiFi дуже швидко можна знайти на сайті виробника.

Перш ніж купувати роутер, бажано уточнити у свого інтернет провайдера протоколи, за якими повинен працювати майбутній маршрутизатор. Провайдери на сьогоднішній день використовують найрізноманітніші протоколи для надання послуг доступу до глобальної мережі. Ті, що більш потужні і великі, як правило, пропонують доступ до інтернету через протоколи L2TP або PPTP, а дехто і по протоколу PPPoE. Крім того, слід звертати увагу і на підтримку протоколів шифрування (WPA, WEP, 802.1x, WPA2). Насправді підтримка протоколів дуже важлива для повноцінної роботи маршрутизатора.

Далі варто відвідати сайт виробника (або поспілкуватися з продавцем-консультантом в спеціалізованому магазині) для перевірки підтримки роутером потрібних протоколів. В якості програмного забезпечення для маршрутизаторів використовуються так звані прошивки. За їх допомогою виробник роутера може в значній мірі підсилювати потужність маршрутизатора. За частотою же оновлень прошивок, можна судити про те, чи планує виробник підтримувати той чи інший пристрій.

Ціна WiFi роутера

Важливу роль при виборі WiFi роутера грає його вартість. Ціна маршрутизатора безпосередньо залежить від виробника і функціоналу пристрою. Якщо виробник вибирається за смаком користувача і за відгуками, то на функціональні можливості роутера варто звернути більш пильну увагу. Справа в тому, що, вибравши простий варіант конфігурації маршрутизатора, можна зіткнутися з безліччю проблем. Це і неможливість підключення комп'ютера до мережі, який знаходиться за стіною, і постійні обриви зв'язку, і урізання роутером швидкості передачі даних ...

Щоб уникнути можливих неприємностей при експлуатації даного пристрою, краще вибрати не найдешевший маршрутизатор. Це не тільки заощадить кошти, але і вбереже нервову систему від зайвих хвилювань. Придбати вподобаний роутер WiFi можна як в спеціалізованих магазинах, так і через інтернет. Пропонуємо вашій увазі кілька магазинів в глобальній мережі, в яких можна дізнатися, скільки коштує роутер, і придбати WiFi маршрутизатори:

 • http://fotomag.com.ua/router/index.html;
 • http://network.stylus.com.ua/ru/products/wireless_routers_wifi/index.html;
 • https://rozetka.com.ua/routers/c80193/;
 • http://comfy.ua/computer/network-equipment.html;
 • http://dvdr.com.ua/wi-fi-Роутеры.html;
 • http://www.technotrade.com.ua/catalog-659;
 • http://activka.ua/seti/wifi.html.

Установка і налаштування WiFi роутера

Вибираючи роутер, варто також звернути увагу на його зовнішній вигляд (чи вписується він в інтер'єр кімнати) і режим роботи (деякі маршрутизатори за допомогою діодів здатні висвітлювати чи не всю кімнату). Потрібно заздалегідь вибрати таке місце для установки пристрою, біля якого в зоні досяжності знаходиться електрична розетка. Важливим аспектом є установка роутера WiFi на відстані від обігрівальних приладів. Справа в тому, що при своїй роботі, залежно від навантаження, маршрутизатор може сильно грітися (особливо це актуально в теплу пору року, коли часто зустрічаються випадки перегріву і поломки даних пристроїв), а гаряча батарея опалення або калорифер ніяк не сприяють його нормальній роботі.

Відносно того, як налаштувати роутер, тут навіть для недосвідчених користувачів немає нічого складного. Для початку варто уважно ознайомитися з інструкцією до самого пристрою (місце установки, підключення проводів, блоку живлення і т.д.), а потім скористатися даними, наданими провайдером.

Вибір відповідного WiFi роутера - це не дуже просте завдання, так як хочеться отримати якісний пристрій, не заплативши при цьому багато грошей. У будь-якому випадку варто заздалегідь ознайомитися з вподобаним товаром, докладно вивчити всю наявну інформацію про нього, а лише після купувати.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики