про твої фінанси

Скарб навколо нас або Що можна колекціонувати і де продати

Щодня ми наражаємося на різні дрібниці, про вартість яких ми добре знаємо. Ми звикли до цих речей і навіть не звертаємо на них уваги. Але їхня ціна може бути набагато вищою, ніж нам здається. І якби ми знали, скільки грошей за них готові викласти колекціонери, то напевно сто разів подумали, перш ніж відправити їх на смітник.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Ідеї для колекціонування
  2. Де можна продати непотрібні речі

Ідеї для колекціонування

Я не збираюся підбивати когось на те, щоб збирати усілякий мотлох. Просто хочу звернути увагу читачів на той мотлох, який вони викидають.

Я не зупинятимусь на колекціонуванні відомих предметів, таких як марки, монети, значки тощо. Хочу розповісти про інші предмети збирання.

Моя знайома з 20 років почала збирти пакетики з цукром, такими зараз у кожній кав’ярні частують. А за кожен пакетик, якщо його вже давно зняли з виробництва, можна виручити 5 грн. А якщо він унікальний, скажімо, привезений із нігерійської кав’ярні, то ціна стартуватиме від 40 грн. Непогано як для пакетика з цукром.

Джерело фото: http://www.ljpoisk.ru/

Ви любите пиво? А що ви робите з пляшковими етикетками, пробками? Відповідь спрогнозувати легко — викидаєте. А якби вам сказали, що, наприклад, одна така етикетка від «Балтики» 2000 року випуску коштує від 10 грн?

Не так давно у наше життя увірвався мобільний зв'язок. І тепер чи не в усіх є мобільні телефони. Ви запитаєте, яким чином це може стати у пригоді? Відповідь проста: картки поповнення для мобільного телефону (не паперові як зараз, а пластикові, як раніше) збирають і правлять від 2 грн за одну. Непогано як для мотлоху, правда?

Джерело фото: http://darudar.org/

До появи мобільних люди користувалися телефонами-автоматами. Картки до них так само колекціонують, і оцінюють їх дуже високо.

Джерело фото: http://darudar.org/

Тут, як і з монетами: чим картка старша і стан її кращий, тим вона дорожча. Хороші гроші дають за картки з малим тиражем — до 10 000 штук. Якщо її випустили до 1999 р. (до 2000 р. тираж і дату випуску картки ставили на боці з чипом, потому — на лицьовому боці) та ще й невеликим тиражем, варто звернути на неї увагу, адже ціна може коливатися від 10 до 300 дол. Якщо ж картку випустили після 2000 р. і малим тиражем, тоді вона вартує 10-200 грн.

Як щодо наших проїзних квитків на автобус, трамвай, тролейбус (йдеться про щасливі квитки, коли у номері квитка сума перших трьох цифр збігається з сумою наступних трьох цифр). Пам'ятаю, раніше говорили, що, знайшовши такий квиток, потрібно загадати бажання, а потім його з'їсти.

Скажете, що за них нічого не візьмеш? Е, ні. Якщо у вас десь завалявся, скажімо, старий, ще радянський, щасливий квиток, то за нього можна виручити від 5 грн. Якщо ви в дитинстві їх збирали, а потім закинули на горище, і тепер у колекції, скажімо, 100 квитків. Або якщо почати збирати їх зараз, та не просто збирати, а попросити своїх друзів і близьких вам допомогти. Підсумок може вас дуже потішити.

На вашу думку, скільки може коштувати старий (в хорошому стані) жетон на метро? Вам здається, що вони нічим не відрізняються один від одного? Насправді було кілька випусків жетонів київського метрополітену. І відрізняються вони, як і монети, орлом і решкою, матеріалом, шрифтом тексту, усілякими крапочками, рисками тощо.

Джерело фото: http://ru.wikipedia.org/

Тож якщо у вас завалявся старий жетон, деякі колекціонери можуть викласти за нього від 10 до 100 грн.

Щодо грошей.

Кожна людина періодично тримає в руках банкноти номіналом 100, 200, 500 грн. А чи знає ця «кожна», що, маючи трохи уважності і удачі, ці гроші можуть принести власнику в 2-3 рази більше? Хочете дізнатися, як? Кожна купюра має серію і номер. Якщо пощастить, то вам попадеться серія «ЯЯ», номер не важливий. «ЯЯ» — це серія купюр заміщення, тобто коли браковані купюри вилучають з обігу та заміняють їх купюрою такого ж номіналу, тільки з вищезгаданої серією. Якщо у вас є стара купюра з такою серією, скажімо 1996 або 2001 рр. випуску, то вона може коштувати вже 5, а то й 10 своїх номіналів. Головно, щоб купюра була в хорошому стані. Потім її фото можна викласти на одній з інтернет-бірж і чекати пропозицій від колекціонерів.

Нині чи не у кожного є банківські пластикові карти. Питання до читачів: що ви робите зі старою картою, термін дії якої сплив? 90% скажуть: ріжу ножицями. А який відсоток з цих 90% зміг би розрізати ножицями, припустимо, купюру номіналом 100 грн, а потім її викинути? Думаю, що невеликий. Адже старий «пластик» колекціонери можуть придбати у вас щонайменше за 100 грнJ

Тож будьте пильними, і, можливо, ви розбагатієте, продавши щось мале і непоказне.

Де можна продати непотрібні речі

Почати свою розповідь хочу з уривка всім відомого мультику Троє з Простоквашиного. Пам'ятаєте, як герої корову хотіли купити?

Матроскін: Що це ми всі без молока та без молока? Так і померти можна. Треба корову купити...

Дядько Федір: Треба... А де гроші взяти?

Шарик: Треба щось продати.

Матроскін: А що?

Шарик: Та щось непотрібне.

Дядько Федір: Щоб продати що-небудь непотрібне, треба спочатку купити щось непотрібне. А у нас грошей немає. Ми підемо шукати скарб.

Якщо б герої цього мультфільму знали, який скарб у них на горищі то, напевно, не одну корову змогли купити. А ви знаєте, яке добро зберігається у вас?

Це усілякі старі речі. Вони лежить десь у шафі, на горищі або в коморі і чекають, коли господар їх дістане, покрутить у руках і викине на смітник. Та якби він знав, скільки цей непотріб може коштувати зараз! Утім, про все по порядку.

В Інтернеті я натрапив на дуже цікаву історію: «Якось зайшов до своїх друзів і звернув увагу на миску, з якої їв собака. Вразила мене її форма: вона була не круглою, а продовгуватою. Узявши в руки, вона виявилася доволі важкою. Після ретельного миття з’ясувалося, що це срібна тарілка часів Миколи II. Важила вона півтора кілограма». Погодьтеся, непогана тарілочка! Якщо взяти до уваги метал, то за нинішніх цін на срібло це близько 13 500 грн. А якщо брати її історичну цінність, то, думаю, вартість становитиме 25 тис.

Розбираючи завали на горищі, ви натрапили на старі листівки, листи або фотографії давно минулих років. То й що, скажете ви. А те, що, наприклад, ось така листівка

може принести вам 60 грн. А якщо у вас їх ціла пачка? А старі конверти? Скажімо, конверт, датований 1919 р., оцінюють, подумайте, у 2400 грн. Або на цих конвертах можуть бути рідкісні або старі марки, вартість яких коливається від кількох гривень до кількох тисячJ

Старі фото теж можна дорого продати. Наприклад, серія з 10 старих військових фото із зображенням солдатів часів Другої світової на одному з аукціонів продають за 500 грн. А якщо на світлині зображено дивний пейзаж якогось міста або знаменитості (музиканта або актора), то вартість одного знімка може дійти 300-500 грн.

Якщо ви із засіків вийняли стару пляшку химерної форми і з клеймом, не викидайте її, вона може принести вам кругленьку суму. Адже одна з них може коштувати від 3000 грн.

Джерело фото: http://www.prostobank.ua

Знайшли стару радянську іграшку? Може, зайця, набитого тирсою? Знайте, що зараз він може принести вам до 400 грн. А ще чи не у кожної радянської дитини були ось такі неваляшки.

Джерело фото: http://www.stihi.ru/

Зараз таку можна продати за 250 грн, і це щонайменше.

Яка дитина у часи перебудови (коли в наше життя увірвалися закордонні жувальні гумки з наклейками, приміром, turbo, Donald Duck, Love is тощо) не збирала ці вкладиші? А знаєте, скільки зараз можна заробити на такій колекції? Від 6-7 грн за наклейку, 3-4 грн за вкладиш (нехай це буде turbo з зображенням автомобіля). А колекцію з 15 наклейок Jurassic Park Chupa Chups на аукціоні продають за 1500 грн. Або трохи пізніше з'явилися кіндер-сюрпризи, вартість колекції, скажімо гномів (8 штук), коштує 100 грн. А окремої іграшки з шоколадного яйця — стартує від 3 грн.

А нещодавно в Інтернеті випадково знайшов цікавий екземпляр на продаж — футбольний м'яч з автографами гравців ФК «Динамо Київ» за 1974 рік. Вгадайте, скільки він коштує? Автор цього лота править за нього не менше 160 000 грн. Як вам м'ячик? Напевно, у якогось уболівальника теж є такий м'яч, і він навіть не уявляє, скільки за нього можна виручити.

Або ще один цікавий лот на інтернет-аукціоні — ЦЕГЛА з клеймом ОСТКИ З-Д № 2 з початковою вартістю 80 грн. Уявіть — 80 грн за цеглу.

Загалом, будь-яку стару річ можна продати за кругленьку суму. Не викидайте мотлох, виставте його на аукціон, зачекайте кілька місяців, можливо, він трохи покращить ваше фінансове становище.

P. S. Якщо ваша дитина, зібравши колекцію, потому захоче відправити її на смітник, зупиніть її! Хто знає, скільки таке зібрання коштуватиме через 10 років?

Якщо ви хочете дізнатися, що робити з непотрібними речами або як позбутися від них, відвідайте аукціони. Пропоную посилання на сайти аукціонів і торгових майданчиків, де ви можете виставити лот на продаж:

  • https://bigl.ua/
  • http://www.seller-online.com/
  • https://www.olx.ua/
Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики