про твої фінанси

Найбільш затребувані: поради щодо вибору бойлерів та інших водонагрівачів

Чим відрізняються між собою різні типи хороших водонагрівачів (накопичувальний, електричний, проточний, газовий), як правильно зробити вибір, і які особливості їх використання в квартирі або будинку, дізнавався Bankchart.com.ua


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Вибираємо водонагрівач
  2. Технічні тонкощі
  3. Особливості та характеристики різних видів водонагрівачів

Продавці техніки для дому в один голос відзначають: влітку в період профілактичних робіт на водоканалах завжди спостерігається зростання популярності водонагрівачів.

При цьому найчастіше українці купують середні за ціною і обсягом моделі. «Найбільшим попитом користується середній ціновий сегмент: люди не купують найдешевші і найдорожчі моделі. В основному це 50-80 літрів, на сім'ю з двох-чотирьох чоловік. Такі моделі найбільш ходові, їх розбирають як гарячі пиріжки», - зазначає Микита Коваленко, керівник напрямку PR & Digital мережі магазинів «Нова лінія».

Але крім обсягу і ціни така техніка має ще безліч параметрів, так що покупцеві зовсім не складно розгубитися при виборі.

Вибираємо водонагрівач

Перш за все потрібно визначитися з видом водонагрівача, який вам підходить: газовий або електричний, накопичувальний або проточний. Не все тут залежить від ваших уподобань. «Економічно вигідно воду гріти газом. Але якщо говорити про жителів Києва, то ставити газові колонки в квартирах їм ніхто не дозволить. За цим стежить газова служба: навіть щоб пересунути газову плиту на 20 см, потрібно узгоджувати це в Міськгазі. Це питання безпеки. Тому так популярні електричні водонагрівачі», - пояснює Олександр, інженер-енергетик.

Тому покупку газового нагрівача має сенс розглядати в тому випадку, якщо у вашій оселі вже встановлена ​​така система обігріву води, і ви хочете, наприклад, оновити стару радянську колонку. Хоча це і не скасовує необхідності погоджувати установку в газовій службі. Якщо ж в вашу квартиру гаряча вода надходила централізовано, то вибирати доведеться серед електричних бойлерів.

Як газові, так і електричні агрегати гріють воду по-різному. «Є два види водонагрівачів: накопичувальні і проточні. У проточному вода нагрівається відразу при включенні, а в накопичувальному є бак, в який набирається вода і потім нагрівається», - розповідає Микита Коваленко.

З проточним накопичувачем теплою водою можна користуватися в будь-який момент, не потрібно чекати, поки вона нагріється, а її об'єм не може перевищувати обсягу бака. Газові нагрівачі зазвичай встановлюють саме проточні - це загальновідомі газові колонки. Крім усього, вони дешевше накопичувальних, вибір яких в продажу не великий.

Електричний проточний нагрівач також має переваги перед своїм накопичувальним «побратимом»: його простіше і дешевше встановлювати, він займає менше місця. Але такі нагрівачі споживають набагато більше електроенергії. «Електричні проточні водонагрівачі вимогливі до електропроводки в квартирі і через це менш популярні», - коментує Володимир Колибабчук.

Якщо ви все ж вибираєте проточний нагрівач, то зверніть увагу на швидкість нагріву води. Для миття посуду потрібно в середньому два літри в хвилину, для душу - від чотирьох літрів в хвилину. Також врахуйте, що проточні водонагрівачі найчастіше можуть обслуговувати одну точку (наприклад, тільки душ). Є винятки, але це відбивається на ціні.

Найпопулярніші, накопичувальні електричні нагрівачі (бойлери) мають кілька ключових характеристик. «Основні параметри, це: обсяг, адже саме від нього залежить, скільки людина може безперервно користуватися гарячою водою; потужність - впливає на те, наскільки швидко цей обсяг можна нагріти; і додаткові функції електроніки - наскільки економічно можна використовувати водонагрівач», - пояснює Володимир Колибабчук старший редактор портала hotline.ua.

Втім, експерти констатують, що не завжди покупець має можливість аналізувати і порівнювати всі параметри. «Часто вибирають модель не стільки за характеристиками, скільки виходячи з реального місця у ванній або туалеті під установку водонагрівача», - коментує Вадим Коруз, керівник відділу контенту сервісу порівняння цін ek.ua. Якщо у вашому приміщенні місце дуже обмежене, має сенс звернути увагу на компактні моделі. «Виробники випускають прямокутні плоскі водонагрівачі, які можна розмістити зручніше, ніж круглі типу «бочка». Саме компактні прямокутні і slim-версії користуються великою популярністю», - розповідає Володимир Колибабчук.

Що стосується вибору виробника, то експерти не вважають цей фактор ключовим. «Виробник, за великим рахунком, не грає ролі», - зазначає Вадим Коруз. «Надійність водонагрівача часто залежить більше від моделі, ніж від виробника в цілому. Є більш «вдалі» моделі в рамках одного виробника, є менш», - продовжує Володимир Колибабчук.

Крім цього, на якість роботи нагрівача впливає його правильна установка. «Не варто нехтувати рекомендаціями по установці. Часто невиконання вимог по робочому тиску в системі водопостачання є причиною поломки водонагрівача», - попереджає Володимир Колибабчук. Також важливі правильне використання і регулярна заміна деталей, які зношуються.

Дізнайтеся,  як заощадити на рахунках за електрику !

Технічні тонкощі

Загальне побоювання для більшості жителів багатоквартирних будинків полягає в тому, що електрична мережа квартири не «потягне» електричний бойлер, а міська мережа не витримає масового встановлення водонагрівачів.

Насправді, найбільш поширені моделі бойлерів споживають потужність ненабагато більшу, ніж інші побутові електроприлади. «У бойлера на 50 літрів потужність близько 1,25-1,5 кВт, у 80-літрових - 1,5-2 кВт. Для порівняння: праска - приблизно 1 кВт, холодильник - десь 0,5 кВт, електрочайник може бути до 2 кВт. Сучасне житло все більше наповнюється електроприладами, а сучасні прилади споживають менше енергії. Наприклад, старий телевізор мав потужність 0,5 кВт, а сучасний - 100 Вт », - розповідає Олександр.

Навіть якщо ви перевантажете електромережу в своїй квартирі, це загрожує відключенням світла тільки вам. «До середньостатистичної квартирі підведена електрика потужністю 3 кВт. Якщо намагатися взяти більше - спрацьовує захист, який стоїть на кожному електричному лічильнику, а також на кожному будинку і кожному районі. Так що «вибити» можна тільки себе», - продовжує інженер.

Остерігатися ж віялових відключень через масову установку бойлерів зовсім не варто. «Відключення проводяться «з протилежного кінця»- з центральних підстанцій або станцій. «Вибити» атомну електростанцію своїм бойлером ви не зможете», - пояснює Олександр.

Нарешті, щоб зовсім уникнути негативних наслідків для електромережі, власникам електричних водонагрівачів доведеться уважніше користуватися електроприладами. «Бойлер працює не весь час, а за принципом холодильника: нагрів - відключився. Тому кожен може порахувати для себе, яку потужність він використовує в даний момент. Звичайно, користуватися електрикою доведеться уважніше: якщо включаєте щось, то дивіться, що у вас вже працює. І не намагайтеся «обійняти неосяжне» - або грійте воду, або прохолоджуйтеся під кондиціонером, але не одночасно», - попереджає Олександр.

Особливості та характеристики різних видів водонагрівачів

Тип водонагрівача

Потужність, продуктивність

Ціна

Ціна установки *

Переваги

Недоліки

електричний накопичувальний

1,2-2,5 кВт, обсяг 10-100 л нагрівається за 30-100 хв. (до 3 год)

1700 - 70 000 грн.

350-1000 грн.

- Не вимагає дозволів на установку;
 - великий вибір цін і моделей

 - створює дод. навантаження на електромережу в 1,2-2 кВт;
  - обмежений обсяг нагрітої води;
  - марний при відключенні електрики

електричний проточний

1,5-20 кВт

350 - 17000 грн.

від 200 грн.

- Не вимагає дозволів на установку;
 - обсяг води, що нагрівається не обмежений;
 - займає менше місця, ніж накопичувальний

 - створює дод. навантаження на електромережу в 1,5-20 кВт;
  - найдорожчий в експлуатації;
  - марний при відключенні електрики

Газовий проточний (колонка)

15-30 кВт,
 5-17 л гарячої води за хвилину (до 30 л)

2500 - 20 000 грн.

300-700 грн.

- не створює навантаження на електромережу;

- дешевше в експлуатації;

- обсяг не обмежений;

- не займає багато місця

 - установка вимагає узгодження в Міськгазі;
 - марний в разі відключення газу

газовий накопичувальний

3,5-15 кВт, обсяг 50-200 л нагрівається за 40-70 хв.

10 000 - 40 000 грн.

400-1500 грн.

- не створює навантаження на електромережу;
 - в експлуатації дешевше електричного

 - установка вимагає узгодження;
  - марний при відключенні газу;
  - невеликий вибір;
  - висока ціна

* Може сильно відрізнятися в залежності від додаткових робіт і матеріалів

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

Від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком

Оплати в один дотик з технологією payWave

Знімайте та поповнюйте на будь-які суми

Безкоштовне поповнення та будь-які безготівкові розрахунки

Без плати за обслуговування

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Пиреус Банк

Вигідний депозит під 10% річних на 10 місяців!

Інвестуйте вигідно!

Унікальна пропозиція від Піреус Банку: депозит в гривні під 10% річних на термін 10 місяців.

Піреус Банк - це надійний міжнародний банк зі столітньою історією та вигідними депозитними програмами!

Корисні статті з даної тематики