про твої фінанси

Каучсерфінг та госпітальєрство, або Як подорожувати з економією на проживанні і колоритом

Щоб об'їздити країну або цілий материк зовсім не обов'язково бути мільйонером. Досить грамотно використовувати сервіси для економії в подорожі. Про один з них, що дозволяє знайти безкоштовний нічліг для туристів, іноді і стіл, а в більшості випадків - друзів, близьких за інтересами, розповідає Bankchart.com.ua


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Історія проекту
 2. Сенс сервісу
 3. Механізм в дії
 4. Безпека питання
 5. На закінчення
 6. Безкоштовні подорожі "по обміну": каучсерфінг і госпітальєрство

  6.1 Принципи вдалої поїздки:

  6.2 Плюси і мінуси подорожей "по обміну"

Історія проекту

Каучсерфінг з'явився в 2004 році, тоді кілька молодих людей написали групі студентів з Ісландії лист про свій приїзд в їхню країну. Це був початок проекту, головною ідеєю якого є твердження, що в кожному місті і кожній країні є люди, готові розділити свій будинок з мандрівниками - «друзі, яких ти ще не зустрів». Сьогодні спільнота вже виросла до більш ніж 10 мільйонів людей з 200 тисяч міст по всьому світу.

Швидкий і великий успіх сервісу вдалося завоювати не тільки через зручності, а й через можливість скоротити витрати на подорожі. Часто каучсерфінг згадують одночасно з сервісом пошуку попутників для автомобілів - блаблакар .

Сенс сервісу

Суть системи в тому, що мандрівник з будь-якої точки планети може зв'язатися з однодумцями з іншої частини земної кулі, приїхати в їхню країну і зупинитися у них на ніч замість готелю.

При цьому ключова ідея каучсерфінгу не стільки в тому, щоб безкоштовно пожити в чужій країні, не витрачаючи сотні доларів на готель, скільки в тому, щоб «зануритися» в місцевий колорит. Найбільше такий сервіс зацікавить тих, хто не мислить подорожей без спілкування з людьми, які живуть в відвідуваній країні. «Можна знайти людей за інтересами, наприклад, вчителя з Бандарлампунга або орнітолога з Пекіна. Можна потрапити на тематичні зустрічі, тусовки, такі цікаві події в інших країнах, про які інакше навряд чи дізнався би. Можна практикуватися в вивченні місцевих мов (варто згадати, що деякі люди платять гроші за "клуби розмовної англійської", а тут - безкоштовно). Якщо ж "вписувати" у себе іноземців, то крім мовної практики можна, нікуди не вибираючись з дому, спілкуватися з цікавими людьми»,- розповідає тридцятирічний Олександр Богаченко-Мішевський, який використовував сервіс для поїздок по Індонезії кілька років тому.

Втім, економити за допомогою цього сервісу також виходить - часто не тільки на проживанні, а й навіть на харчуванні. «Іноді хости (люди, які приймають - ред.) тебе годують, іноді чимось пригощають, а іноді ви домовляєтеся, що ви самі собі все купуєте і готуєте їсти, платите за себе самі. Залежить, як правило, від соціального статусу хоста – чи хороші у нього статки або він простий студент», - каже мандрівник.

Вимагати плату за проживання або пропонувати оплатити його - заборонено правилами проекту. Віддячити приймаючу сторону можна невеликим подарунком, розважаючи або готуючи їжу.

Механізм в дії

Для того, щоб скористатися сервісом, потрібно зареєструватися на сайті https://www.couchsurfing.com/. При цьому не обов'язково вигадувати ім'я і пароль - є можливість реєстрації за допомогою вашого профілю в Фейсбук. 

Далі ви заповнюєте профіль - бажано зробити це якомога докладніше, щоб легше було знайти однодумців і придбати друзів в поїздках. Напишіть, що ви любите, які ваші очікування від поїздок та інше. Обов'язково використовуйте фотографії.

Після заповнення профілю ви можете шукати хостів в місті, яке вас цікавить. Вибір дуже великий. Наприклад, в польському Гданську - 372 хоста, в турецькій Анталії - 375, в Римі - +1255, в Кракові - 1101. Можна виставляти фільтри і шукати потрібні вам умови - наприклад, радіус від потрібного вам населеного пункту в кілометрах. А також вік хоста; мова, на якій він говорить; розміщення - аж до кімнати і ліжка.

Сервіс не зобов'язує вас приймати гостей у себе, якщо ви хочете скористатися чиєюсь гостинністю. Ви можете вибрати «не зараз», «може бути» чи «ні» в спеціальній графі «хост».

Оскільки каучсерфінг - це ще і сервіс для організації проведення часу, то ви відразу ж отримаєте доступ до заходів однодумців, які проводяться в населеному пункті.

Сервісом можна користуватися безкоштовно, але є і преміум-варіант: можна «верифікувати» свій профіль. Верифікація дозволить вам в два рази швидше знайти хоста, у якого ви можете зупинитися: багато учасників настільки обережні, що не приймають у себе неверифікованих користувачів, у яких до того ж мінімум відгуків на сторінці.

Безпека питання

Досвід використання сервісу «Каучсерфінг» переважно безпечний. Втім, сайт проекту повідомляє, що «Приймати на себе відповідальність за свою безпеку в поїздках - дуже важливо», яким би чином ти не подорожував.

Сервіс має «Команду безпеки», до якої ви можете звернутися, щоб розповісти про якісь порушення учасника проекту або просто попросити поради. Якщо у організаторів проекту з'явиться інформація про те, що його учасник шахрай або небезпечний - то його профіль видалять. При цьому скарги на світогляд, політичні погляди або неприємний стиль спілкування ніяк не вплинуть на профіль користувача. Втім, учасники можуть висловити свою точку зору один на одного в графі «відгуки».

До слова, іноді відгуки можуть залишити люди, які не були у вас в гостях - в таких випадках їх можна буде видалити, а відгуки, залишені тими, з ким ви спілкувалися тільки онлайн, матимуть відповідне маркування.

Якщо мандрівник довго не виходить на зв'язок з родичами, і відомо, що він користувався каучсерфінгом, то команда безпеки допоможе родичам його знайти.

Крім цього, компанія розробила пам'ятку про поведінку в таких подорожах. Зокрема, жінкам радять зупинятися лише у жінок або в сім'ях, особливо якщо вони подорожують одні; чітко позначати межі допустимого і враховувати відмінність гендерних очікувань в різних країнах.

Крім цього, «серферу» слід ретельно вивчати профіль «хоста», відгуки про нього, і мати про всяк випадок запасний варіант ночівлі. Не радять також давати свої контакти (номер телефону, адресу електронної пошти) до тих пір, поки не побачиш хоста, щоб зрозуміти, наскільки тобі з ним комфортно. Але найпершою радою в пам'ятці для мандрівника варто «довіряй своїм інстинктам» і не бійся здатися грубим і піти, якщо тобі страшно.

На закінчення

Як і у випадку з Блаблакаром, ложка дьогтю каучсерфінгу полягає в тому, що це комерційний проект. «Каучсерфінг як вебсайт все ж є комерційним проектом, і невідомо, яким буде подальший розвиток цього сервісу: чи не захочеться власникам, наприклад, ввести обмеження в функціоналі для безкоштовних користувачів і додаткові послуги для преміум-користувачів тощо», - зазначає Олександр Богаченко -Мішевський. Втім, зараз більшість опцій каучсерфінгу безкоштовні, тому можна користуватися цими благами, поки вони доступні.

Безкоштовні подорожі "по обміну": каучсерфінг і госпітальєрство

Далеко не у кожного є можливість побачити далекі екзотичні країни: подорожі коштують дорого, і значна частина витрат припадає на проживання. Про те, як зробити подорожі доступними, якось задумався німецький студент Файт Кює. І створив HospitalityClub - всесвітній клуб гостинності. На сайті  hospitalityclub.org  можна спілкуватися на тему подорожей і домовлятися про «вписки». «Вписка» на сленгу госпітальєрів означає «безкоштовне отримання тимчасового житла».

Суть спільноти полягає в тому, що його учасники на час подорожі поселяються в сім'ях місцевих жителів, які крім даху над головою готові провести екскурсію, показати пам'ятки - і все абсолютно безкоштовно! Правилами спільноти давати або просити гроші за ці послуги заборонено. Але від допомоги в домашніх справах або подарунка ніхто не відмовиться.

Госпітальєрство ні в якому разі не можна сприймати виключно, як спосіб безкоштовно переночувати. В першу чергу, вам повинні бути цікаві люди, до яких ви приїхали, адже основні принципи такої подорожі - це спілкування, пошук нових друзів, практика іноземних мов і міжкультурний обмін.

Мета HospitalityClub: об'єднати людей - господарів і гостей, мандрівників і місцевих жителів. Організатори спільноти свято вірять, що подорожі зміцнюють мир на планеті. HospitalityClub - некомерційний проект, тому участь у ньому безкоштовна.

Вступаючи в HospitalityClub, людина не тільки заявляє про своє бажання подорожувати, але і запрошує гостей до себе. Виходить своєрідна подорож по обміну: ти - до мене, я - до тебе, при цьому до вас не обов'язково повинна приїхати саме та людина, у якої побували ви. Крім того, ви, звичайно, не зобов'язані приймати у себе в гостях всіх бажаючих.

Це співтовариство має велику популярність у всьому світі, тому що сидячи у себе вдома на дивані, ви можете вирішувати організаційні питання поїздки по у месенджері.

Ще одне популярне співтовариство туристів CouchSurfing (диванний серфінг) було створено Кейсі Фантом в 2004 році. На сьогоднішній день couchsurfing.org об'єднує близько двох мільйонів людей з 230 країн світу. Каучсерфером можна приїхати в будь-яку країну, де є інтернет.

Вступити в співтовариство можуть і ті, у кого немає «вільного дивана» для прийняття гостей - ви можете запропонувати свої послуги як екскурсовода або показати мандрівникові місця для розваг у вашому місті і провести з ним час.

Принципи вдалої поїздки:

 • ймовірність бути прийнятим в гості зросте у багато разів, якщо ви не полінуйтеся заповнити анкету, максимально цікаво розповівши про себе, і додасте фото. Але перед тим як реєструватися на сайті, гарненько подумайте. Адже створюючи профіль, ви автоматично показуєте свою готовність приймати, і люди будуть розраховувати на вашу допомогу;
 • якщо ви хочете самі поїхати в іншу країну, то залишаєте свій запит і побажання до приймаючої сторони. На запит ви отримаєте список людей, які будуть готові вас прийняти;
 • якщо ви хочете зупинитися в учасника спільноти, йому слід написати лист: розповісти про дату, час приїзду і від'їзду, свій маршрут, пояснити, чому ви хочете відвідати саме це місто. І пару рядків про себе не забудьте підкреслити - це прискорить процес «впізнавання». Якщо у людини, яку ви вибрали, не виходить прийняти вас, вона може порекомендувати інших учасників спільноти зі свого міста. Краще заводити знайомства відразу з декількома людьми: якщо одна людина зможе надати вам житло, але буде зайнята на роботі, то інша допоможе організувати розважальну і культурну програму.

Уважно читайте профілі людей, яким пишете: часто можна пропустити важливу інформацію, припустимо, опис умов проживання. Крім того, багато хто вказує в тексті кодове слово, яке обов'язково необхідно вказати в листі - воно свідчить про те, чи ознайомилися ви з профілем або розіслали всім однакове послання «авось хтось клюне».

 • намагайтеся не відправляти один і той ж лист всім - це зменшить ваші шанси стати гостем;
 • перед тим, як прийняти рішення про приймаючу сторону, обов'язково проаналізуєте анкети і поспілкуєтеся. Вибирайте тих людей, які вам підходять за віком і ритмом життя. Якщо ви - любитель дискотек, то в компанії пенсіонерів вам буде не дуже комфортно. Відразу обумовлюйте всі умови проживання, не соромтеся;
 • в подорож веселіше і безпечніше відправлятися з друзями, і багато учасників спільнот мають можливість «вписати» у себе кілька людей. Крім того, ви зможете не відволікати приймаючу сторону і не підлаштовуватися під її графік, а оглядати визначні пам'ятки разом зі своїми друзями;
 • якщо ви збираєтеся подорожувати компанією більше двох осіб, розділіться на ночівлю, так ви зможете швидше і легше знайти житло;
 • знання англійської мови набагато розширить географію ваших подорожей і спростить переговори з приймаючими або приїжджають сторонами;

Основний принцип госпітальєрів - не «напружувати» господарів, тому сплануйте своє дозвілля заздалегідь, а не сподівайтеся на те, що вам його організовує приймаюча сторона. Ніхто і нічого вам не винен.

 • вам не доведеться розсилати по 30 запитів, вистачить і двох-трьох, якщо почнете розсилку якомога раніше, мінімум за три тижні до поїздки. Це правило стосується великих міст і столиць, в маленьких містах визначитися набагато простіше.

Каучсерфінг підходить для людей, які не можуть сидіти на місці, жадають пригод і готові ризикнути. Адже організація поїздки - це великий ризик, тому що, по суті, вона грунтується лише на довірі людей. Приймаюча і прибуваюча сторони зобов'язані залишати відгуки на сторінках один одного. Відгуки - це найвірніший і досить об'єктивний спосіб зрозуміти: чи зможете ви знайти спільну мову з людиною. Обов'язково читайте усі відгуки на сторінках учасників. Досить одного неприємного, щоб людину боялися приймати у себе або їхати до неї.

Плюси і мінуси подорожей "по обміну"

Як і будь-який інший спосіб побачити світ, подорож за допомогою спільнот має свої переваги і недоліки.

Переваги:

 • можливість заощадити на житлі;
 • ви не тільки побачите країну, але і повністю поринете в її побут і культуру;
 • знайдете друзів і однодумців;
 • попрактикуєтесь в іноземних мовах;
 • можливість побувати на нетуристичних маршрутах. Місцеві жителі завжди розкажуть і покажуть щось таке, що неможливо побачити на глянцевих сторінках туристичних буклетів;
 • місцеві жителі допоможуть освоїтися і розкажуть про всі нюанси перебування в країні.

Недоліки:

 • необхідність підлаштовуватися під приймаючу сторону: погоджувати дати приїзду і від'їзду, тривалість перебування, режим;
 • умови проживання можуть бути різними: від окремої кімнати до місця на підлозі, де ви будете спати в своєму спальному мішку;
 • коли ви гість, побути на самоті - недозволена розкіш;
 • приймаюча сторона може в будь-який момент анулювати «вписку» і вам доведеться терміново шукати інше місце для ночівлі.

Подорожі за допомогою HospitalityClub і CouchSurfing - це більше, ніж туризм. Це спосіб життя і прекрасна можливість дізнатися всі грані життя чужої країни і місцевої культури.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики