Ідея Банк посів 13 позицію у списку 20 найбільш надійних банків України за версією журналу Новое Время

Ідея Банк сьомий рік поспіль входить до рейтингу 20 найнадійніших банків України за версією видання Новое Время та інвестиційної компанії Dragon Capital, посівши серед усіх працюючих в Україні банків 13-у позицію.

https://nv.ua/biz/finance/reyting-bankov-samye-nadezhnye-banki-ukrainy-v-2020-godu-50122176.html?utm_content=set_lang

Видання зазначає, що традиційно для останніх років найнадійнішими є банки з іноземним капіталом та держбанки. «Їм ще належить постаратися, щоб продовжувати нарощувати прибуток на тлі падіння процентних ставок», - йдеться в редакційному матеріалі.

Щодо змін та тенденцій на ринку в поточному році редакція зазначає, що економічна криза в 2020 – єдина в історії України, яка не супроводжувалася фінансовими бідами.

Серед основних тенденцій на ринку зазначається зростання частки комісійних у загальних доходах банків (з 20% до 25% по системі). І прогнозується подальше зростання доходів від обслуговування платіжних карток і карткових кредитів, у той час як прибутковість операцій із готівкою падає, а перед банками стоїть завдання скорочення витрат.

Зниження облікової ставки НБУ спричинило зниження ставок - спочатку за депозитами, потім – йза кредитами для населення, на черзі - зниження ставок по іпотеці. При цьому банкіри в коментарях до статті зазначають, що «середовище низьких процентних ставок можливе лише за умови макрофінансової стабільності, яка покриває витрати на ризики і частково компенсує зменшення прибутковості банківської діяльності».

Зараз перед банками стоїть завдання - знизити вартість фінансування і змінити структуру доходів: збільшити частку доходів від послуг, а не від кредитування. «У подібній ситуації більш успішними стануть банки, оптимізувати операційні витрати, в чому їм повинна допомогти прискорюється цифровизация бізнесу і сфери фінпослуг», - зазначає редакція. Та додає: «НБУ підштовхує банки до інновацій за допомогою введення нових вимог до капіталу, до життєздатності бізнес-моделей банків, а також змінюючи рівень відсоткових ставок і оцінку тиску операційних витрат на прибутковість. (…)

І все таки головне завдання для банків зараз - зниження витрат. Подальша оптимізація бізнесу стане новим, часто вимушеним етапом у розвитку банківського сектора». 

Рейтинг складений на підставі дослідження інвестиційної компанії Dragon Capital.

Ідея Банк входить в даний рейтинг вже впродовж 7 років, його позиції в рейтингу від року до року - у другій десятці, кілька разів банк посідав 6 і 7 позиції.

При складанні рейтингу враховувалися такі показники:

Достатність капіталу відображає запас власного капталу для покриття можливих втрат від діяльності

Ліквідність показує співвідношення ліквідних активів банку до суми, необхідної для покриття підвищеного відтоку коштів з банку протягом 30 днів. Відображає рівень стійкості банку до короткострокових шоків ліквідності - характерному для кризових періодів явищу, коли відбувається значний відтік коштів вкладників.

Довіра вкладників відображає динаміку депозитів населення в поточному році.

Підтримка акціонерів - приналежність до надійної бізнес-групі (або держсектору) істотно підвищує шанси додаткового фінансування у разі кризових ситуацій.

Прибутковість банку включає рентабельність капіталу, тобто перевищення доходів банку над витратами в розрахунку на вкладений капітал.

Якість активів відображає частку проблемних активів у портфелі банку.

Якісні показники - прозорість діяльності банку, збалансованість ризик-менеджменту, репутація.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Швидкий пошук

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под 1,5% в месяц. Под авто, квартиру, дом, нежилое помещение

Сумма: от 30 000 до 15 000 000 грн.

Срок: от 1 месяца до 10 лет

Без выписки и перерегистрации

Киев, Киевская область, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано-Франковск

Товары в рассрочку, бесплатная доставка по Украине

ДомКомфорт - бытовая техника, электроника, мебель в рассрочку

Не важна кредитная история и доход

Бесплатная доставка по Украине

Первый платеж через месяц после покупки товара 

Если не сможете больше платить за товар, можете просто его вернуть

Страховая группа ТАС

Страховка онлайн

Туристическая страховка онлайн: три программы на выбор.

Обязательная автогражданка от лидера рынка.