Віртуальні карти: оплата покупок в Інтернеті - 11.09.2014

Для максимально безпечних розрахунків у Мережі експерти рекомендують використовувати віртуальну карту. На початок осені їх випуском займається половина з 30-ти досліджених нами банків. Про переваги і правила використання віртуальних карт, а також про те, де можна оформити її безкоштовно, розповідає Prostobank.ua // 11.09.2014

Думки

Олена Максименко, головний економіст управління продажів платіжних карт і зарплатних проектів департаменту роздрібного бізнесу Укрінбанку

Багато людей вважають за краще здійснювати банківські операції через мережу Інтернет. В останні роки кількість користувачів дистанційних каналів обслуговування значно збільшилася.

Віртуальну карту можна оформити онлайн за умови якщо банк надає послугу оформлення карткових продуктів дистанційним каналом через внутрішній контакт-центр або за допомогою Інтернет - банкінгу.

У нашому банку віртуальна карта відкривається як окремий продукт, який допомагає зберегти кошти від можливих шахрайських операцій на зарплатної або іншій карті, використовуваної для особистих цілей клієнта. При проведенні оплати в мережі Інтернет клієнт не боїться, що інформація стане доступна іншим людям.

Вартість віртуальної карти Visa Virtual складає всього лише 10 грн / 1 дол. США / 1 євро, а щорічне її обслуговування складе 50 грн / 10 дол. США / 10 євро. При відкритті картки клієнт отримує такі дані: термін дії, номер карти, що складається з 16 цифр і CVV код. Пропозиція по відкриттю карти проходить в наступних валютах: гривня, долари США, євро. У разі, якщо валюта віртуальної карти не співпадає з валютою оплати товарів / послуг, наприклад, якщо рахунок відкритий в гривні, а покупка відбувається в іноземній валюті, то конвертація проходить за курсом НБУ. Додатково банк стягує комісію за послугу.

Руслан Волинець, директор департаменту роздрібних продажів банку «Надра»

Принцип роботи віртуальної карти простий - при здійсненні покупки клієнт переказує гроші з основної банківської карти на віртуальну і оплачує товар або послугу. Віртуальна карта приймається у всіх Інтернет-магазинах світу, з її допомогою можна здійснювати будь-які платежі в мережі Інтернет, бронювати готелі, купувати авіаквитки і оплачувати багато інших послуг.

Замовити випуск карти Visa Virtuon можна в будь-якому відділенні банку. Клієнту буде відкрито окремий картковий рахунок. Власникам Visa Virtuon також доступні послуги Інтернет-банкінгу та SMS-інформування.

Незалежно від класу карти: Classic або Gold, обмежень не існує, так як карта Visa Virtuon відкривається окремо від основного пакета послуг.

Відкрити карту Visa Virtuon можна в трьох валютах: гривня, долар США, євро за бажанням клієнта і без прив'язки до валюти його основної картки. Якщо валюта віртуальної карти не співпадає з валютою платежу, конвертація коштів проводиться за курсом міжнародної платіжної системи. Комісійна винагорода банку за такою операцією становитиме 1%.

Поповнити картку Visa Virtuon можна шляхом безготівкового перерахування коштів на картковий рахунок, перерахування коштів через Інтернет-банкінг, внесення готівки через касу в будь-якому відділенні банку.

Ольга Алістратова, начальник відділу розвитку карткового бізнесу в UniCredit Bank

Віртуальну карту можна оформити і через Інтернет-банкінг, і в будь-якому відділенні банку. Карта прийде в те відділення, яке буде вказано в заявці.

Так як карта віртуальна, а не реальна, то в такому випадку її клас не має значення. Як правило, випускають найпростіший рівень картки, що дозволяє розраховуватися в Інтернеті (Visa Virtual).

Карта і рахунок до неї, як правило, в одній валюті - гривня, євро або долар США, і вони збігаються. Мультивалютних карток банк не випускає. Якщо валюта карти не збігається з валютою платежу, то використовується курс платіжної системи (для конвертації платежу у валюту рахунку). Банки завжди беруть комісію за конвертацію. В середньому вона становить 1%.

Поповнити віртуальну карту можна або через касу, або через банкомат (без фактичного присутності картки), або через Інтернет-банкінг, або будь-яким іншим безготівковим платежем (наприклад, з іншого банку).

Катерина Аршинникова, начальник сектора управління картковим портфелем ОТП Банку

Наш банк пропонує своїм клієнтам послугу замовлення карти на сайті банку. Після чого ви повинні будете прийти у відділення  для її отримання.

Віртуальна карта - це окрема карта, яка має свій власний рахунок і призначена для безпечних розрахунків в Інтернеті. У нашому банку клас даної карти Visa Classic. Можна відкрити як гривневий так і доларовий рахунок, за бажанням клієнта.

Наприклад, якщо у клієнта карта відкрита у валюті гривня, а він проводить розрахунок в доларах США, в цьому випадку конвертація відбувається за комерційним курсом банку для платіжних карт на дату списання операції з рахунку клієнта.

Якщо клієнт здійснює розрахунок у валюті, відмінній від доларів США, конвертація з іншої валюти в долари США відбувається за курсом платіжної системи Visa. До еквіваленту суми транзакції в доларах США платіжна система додає 1% комісії за конвертацію. Далі конвертація всієї суми в доларах США в гривню здійснюється за комерційним курсом банку для платіжних карт на дату списання операції з рахунку клієнта.

Людмила Гребенюк, керівник проекту дистанційного продажу роздрібних продуктів банку «Хрещатик»

Віртуальна карта нашого банку розроблена з використанням одного типу - карти платіжної системи Visa. Її ви можете оформити онлайн, без відвідування відділення. Віртуальна карта може бути поповнена готівкою і безготівковими коштами за номером картки і за реквізитами карткового рахунку, до якого картка випускається.

Олександр Парамонов, заступник Голови Правління Банка Російський Стандарт (Україна)

Наш банк пропонує своїм клієнтам віртуальну карту міжнародної платіжної системи VISA International. Оформити її може будь-який користувач Інтернет-банку всього за кілька хвилин в будь-який час доби. Рахунок віртуальної карти відкривається в національній валюті. У випадках, якщо клієнту необхідно здійснити оплату в доларах США або євро, стягнення комісії за конвертацію буде здійснюватися за курсом НБУ плюс 1%. Кошти на віртуальну карту вносить її власник в момент випуску карти, перераховуючи їх зі своєї дебетної картки або поточного рахунку. При цьому віртуальну карту можна випускати з певним лімітом під кожну окрему покупку, адже кількість віртуальних карт не обмежена.

Тарифи на випуск та обслуговування віртуальних карт від банків з числа 30-ти лідерів за активами, які надають послугу. Згідно даних компанії «Простобанк Консалтинг» на початок серпня 2014 (по зростанню річних витрат за випуск і обслуговування картки)

Банк

Картка

Валюта випуску

Випуск і обслуговування,

грн

Комісія за операцію по карті

Мобільний банкінг, грн

Тариф за конвертацію валют

ПриватБанк 

Visa Internet

Грн/ руб./євро/дол.

Безкоштовно

Безкоштовно

Безкоштовно

Безкоштовно

UniCredit Bank

Visa Virtual

Грн/євро/дол.

Безкоштовно

Безкоштовно

Безкоштовно

1% від суми

Промінвестбанк

VISA Virtuon

Грн/ руб./євро/ долл.

Безкоштовно

Безкоштовно

6 грн в міс.

2% від суми

Укрексімбанк

C@RD-ON-LINE

Дол./євро

Безкоштовно

0,95 грн

3 грн в міс.

1% від суми

Дельта Банк

MasterCard

Грн/євро/ дол.

Якщо протягом 3 міс. Будуть операції – безкоштовно. Інакше - 10 грн в міс.

Безкоштовно

Безкоштовно

1% від суми

Фінансова Ініціатива

Shopping Card

Грн/євро/ дол.

Випуск-5 грн

Безкоштовно

Нема послуги

1% від суми

Хрещатик

Хрещатик-online

Грн/євро/дол.

Випуск-5 грн

Безкоштовно

Безкоштовно

Безкоштовно

Райффайзен Банк Авал

Гроші онлайн

Грн/євро/ дол.

Залежить від строку її дії:

 до 3 міс. - 10 грн;

 від 3 до 11 міс. - 15 грн;

 від 11 до 12 міс. - 20 грн

Безкоштовно

Безкоштовно

1% від суми

VAB Банк

Visa Virtuon

Грн /дол./євро

Обслуговування 15 грн в рік

Безкоштовно

3 грн в міс.

Безкоштовно

Південний 

Visa Virtuon

Грн/дол./євро

Випуск 20 грн

Безкоштовно

Нема послуги

2% в грн, 1% - в євро і дол.

Ощадбанк

Visa Virtual (з випуском картки)

Грн/євро/ дол.

Обслуговування 20 грн в рік

Безкоштовно

5 грн в міс. - план Стандарт, 10 грн в міс. - план Екстра

1% від суми

Надра Банк

Visa Virtuon

Грн /дол./євро

Обслуговування - 25 грн в рік

Безкоштовно

Безкоштовно

1% від суми

БТА Банк

Visa Classic Internet

Грн/дол./євро

Випуск - 10 грн. Обслуговування 2 грн в міс., якщо будуть розрахунки

Безкоштовно

5 грн в міс.

1% від суми

ОТП Банк

Visa Virtuon

Грн/дол.

Обслуговування 4 грн /0,5 дол. в міс.

0,8% від суми

3 грн / 0,4 дол. в міс.

1% від суми

Дочірній банк Сбербанку Росії

Visa Virtual

Грн/євро/дол.

Випуск - 135 грн

Безкоштовно

Безкоштовно

1% від суми

Швидкий пошук
Кумедне відео